Autor Wątek: kwestie zabezpieczenia  (Przeczytany 8267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
kwestie zabezpieczenia
« dnia: 26 Kwi 2010, 20:07:58 »
Spoko, kamizelkę sobie kupie w sklepiku, lizak zamówię na allegro, gwizdek już mam, a krótkofalówki do niczego nie potrzebuje bo się świetnie odnajduje bez tego  :D :D

A poważnie to przejadę się kiedyś na platformę nad Wisłą, dzięki wam dowiedziałem się, że to miejsce tak się nazywa  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

mplonski

  • Gość
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwi 2010, 20:35:06 »
kamizelka ze sklepiku jest inna od tej organizatorskiej ;P

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwi 2010, 20:45:28 »
kamizelka ze sklepiku jest inna od tej organizatorskiej ;P

Ale jest podobna 8)

Ja naprawdę nie muszę wyjeżdżać przed rikszę żeby zabezpieczyć to co nie jest zabezpieczone a powinno :)
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi 2010, 20:49:23 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Drex

  • Gość
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwi 2010, 20:54:10 »
Po pewnym czasie Ci się zmieni. Ja przez rok zabezpieczałem nie jeżdżąc formalnie w zabezpieczeniu, teraz już raczej biorę kamizelkę bo czasem pomaga taka "oficjalność" ;)

mplonski

  • Gość
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwi 2010, 21:39:00 »
każda rzecz, którą otrzymuje zabezpieczenie trochę pomaga.

kamizelka z napisem organizator po pierwsze daje przeczucie, że w kamizelce jest jednak ktoś ważny, po drugie napis 'organizator' daje kierowcom informację, że Ty tam rządzisz.

lizak z kolei daje pomyśleć kierowcom, że możesz być z policji / straży miejskiej. jeśli masz lizaka (a mało osób ma do własnych celów) to zazwyczaj widać, że blokada drogi jest na serio. raczej mało kto wyskakuje też z lizakiem na ulicę - są za to spore kary.

radio z kolei albo pomaga jak lubisz wiedzieć co się święci, albo jak chcesz postraszyć kierowcę. jak zacznie Ci gadać bzdety zawsze możesz grzecznie zapytać, czy chce porozmawiać o tym z policją, że możesz natychmiast wezwać ich przez radio. poza tym, osoby posługujące się radiem w wa-wie to raczej służby miejskie (policja i sm) albo kurierzy, ale opcję kurierów kierowca może od razu wyrzucić z myśli jak zobaczy ile osób jedzie i że policja i tak blokuje drogę.

a więc generalnie kluczem jest dobre pierwsze wrażenie na kierowcy (wyskakujący ludzik w kamizelce 'organizator' z lizakiem) i cierpliwość co do masy osób, którzy mają właśnie chorą ciocię/wujka/matkę/stryja/córkę i muszą jechać do szpitala.

a więc serio, to pomaga ;P po prostu ludzie biorą bardziej serio osobę w pełnym "umundurowaniu" niż "po cywilu".

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwi 2010, 21:54:21 »
Ja to wszystko doskonale wiem.
Dlatego zabezpieczam głównie nie zabezpieczone małe uliczki, na których ruch w cale nie jest mały i pojawiają się zdesperowani piesi z którymi trzeba sobie miło porozmawiać, oraz przejścia na których podstawą nie jest kamizelka i lizak tylko uprzejma rozmowa i zdecydowana prośba by nie przechodzili.

Ale kamizelka i lizak były by cennymi dodatkami . .
  ... no właśnie dodatkami ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwi 2010, 22:05:51 »
ruch w cale nie jest mały
te "cale" to nowa jednostka natężenia ruchu? :)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Kwi 2010, 22:22:07 »
ruch w cale nie jest mały
te "cale" to nowa jednostka natężenia ruchu? :)

Jest sobie taka mała uliczka na której w "cale" nie ma ruchu, a potem z tej uliczki przeciska się przez peleton jeden samochód, a za kilka minut następny.
A jak ktoś taki jak ja stanie to się zrobi korek na trochę więcej samochodów
 :)
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi 2010, 22:27:39 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

mplonski

  • Gość
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Kwi 2010, 22:25:18 »
wydzieliłem temat, już się spory OT zrobił.

a generalnie małe uliczki mają to do siebie, że lubią w nich niespodziewanie pojawiać się auta i pakować w peleton. podczas gdy większe krzyżówki/ulice są zazwyczaj obstawione, na tych mniejszych po prostu często braknie ludzi albo odjeżdża się jeśli przez dłuższy czas nic nie podjechało. a wtedy, jak na złość, zazwyczaj chwilę po odjeździe podjeżdża auto ;P
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi 2010, 22:29:30 wysłana przez m.p »

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Kwi 2010, 22:53:28 »
wydzieliłem temat, już się spory OT zrobił.

a generalnie małe uliczki mają to do siebie, że lubią w nich niespodziewanie pojawiać się auta i pakować w peleton. podczas gdy większe krzyżówki/ulice są zazwyczaj obstawione, na tych mniejszych po prostu często braknie ludzi albo odjeżdża się jeśli przez dłuższy czas nic nie podjechało. a wtedy, jak na złość, zazwyczaj chwilę po odjeździe podjeżdża auto ;P

Na tym to dokładnie polega.

Zabezpieczam to, co ma niski priorytet zabezpieczenia.

Ale po tych wszystkich rozmowach z przechodniami i kierowcami :), dochodzę do wniosku że ma to sens, bo mogę komuś wytłumaczyć o co chodzi i zachęcić do udziału w masie  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Kwi 2010, 23:10:16 »
generalnie małe uliczki mają to do siebie, że lubią w nich niespodziewanie pojawiać się auta i pakować w peleton. podczas gdy większe krzyżówki/ulice są zazwyczaj obstawione, na tych mniejszych po prostu często braknie ludzi albo odjeżdża się jeśli przez dłuższy czas nic nie podjechało. a wtedy, jak na złość, zazwyczaj chwilę po odjeździe podjeżdża auto ;P

Na tym to dokładnie polega.

Zabezpieczam to, co ma niski priorytet zabezpieczenia.

Ale po tych wszystkich rozmowach z przechodniami i kierowcami :), dochodzę do wniosku że ma to sens, bo mogę komuś wytłumaczyć o co chodzi i zachęcić do udziału w masie  ;)

Gdyby zabezpieczenie nie miało sensu, nie poświęciłbym tylu lat na stworzenie takiej grupy. Jestem leniwy - robienie rzeczy bez sensu odpuszczam sobie góra po miesiącu ;-)

Niestety wciąż brakuje rąk do pomocy i dlatego wciąż trzeba "wybierać" to co jest do zabezpieczenia, a zostawiać puste to, co "ma niski priorytet". Niestety kompromisy w sprawach bezpieczeństwa słabo się sprawdzają. A prawdę mówiąc to nie sprawdzają się wcale. Dlatego cieszę się, że ktoś w peletonie "łata" te nasze niedobory i braki. I niestety żal mnie bierze, bo widzę, że jeszcze długo nie będzie dobrze z zabezpieczeniem, tempem itp...

Ech, gdyby tak robił każdy Masowicz... ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Kwi 2010, 00:29:48 »
Gdyby tak robił każdy Masowicz - to by było świetne! Wszyscy rowerzyści stoją blokując ulice i przejścia, a środkiem dumnie jedzie policja :D

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Kwi 2010, 00:44:58 »
Gdyby tak robił każdy Masowicz - to by było świetne! Wszyscy rowerzyści stoją blokując ulice i przejścia, a środkiem dumnie jedzie policja :D

Genialne sprowadzenie wątku do "ad absurdum"   :D

Przecież na masie chodzi o to żeby riksza przejechała :D
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi 2010, 07:45:34 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Kwi 2010, 07:44:35 »
Gdyby tak robił każdy Masowicz - to by było świetne! Wszyscy rowerzyści stoją blokując ulice i przejścia, a środkiem dumnie jedzie policja :D

No to dzięki Tobie dowiedziałem się czegoś nowego o niedopowiedzeniach. Lepiej nie używać ich na forum :-)

Ja miałem na myśli, że gdyby każdy Masowicz POMAGAŁ MASIE (nie koniecznie tylko w zabezpieczeniu, ale np pisząc pisma do urzędów, pomagając w akcjach takich jak niedzielna), to by o wiele szybciej byłyby te drogi rowerowe w mieście i wszystko o co walczymy.

Ale gdyby nagle cała Masa wstąpiła do zabezpieczenia, to też by miał kto jechać w zabezpieczanym peletonie. Po pierwsze nie dla wszystkich wtedy starczyłoby skrzyżowań do obstawienia. Po drugie - ludzie pomiędzy obstawianymi skrzyżowaniami wciąż musieliby się jakoś przemieszczać. Teleporterów wciąż na wyposażeniu nie mamy :-P
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi 2010, 08:13:39 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

juri

  • Gość
Odp: kwestie zabezpieczenia
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Kwi 2010, 08:12:07 »
Cytuj
Teleporterów wciąż na wyposażeniu nie mamy :-P


a szkoda, o ileż mniej by się człowiek spocił ;)