Autor Wątek: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl  (Przeczytany 25182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Gru 2011, 12:59:53 »
bike's not dead

tomus1973

  • Gość
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Gru 2011, 14:35:25 »
@Libr, pojedź do Słomczyna na giełdę, tam coś znajdziesz wg swojego gustu, bo wydaje mi się, że chodzi Ci o rower firmy "krzak".

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Gru 2011, 15:01:52 »
no to masz, taniej i "więcej" :P. http://www.profibike.com.pl/2010-gt-aggressor-xl-p-464.html

Taniej tak, ale czy więcej? 21 biegów to standard, w który warto było wejść w 1998 roku, a nie teraz. Osprzęt też najniższy. Nawet nie wiem czy nie gorszy niż w rowerze, który Libr właśnie chce modyfikować lub zmieniać.

To już lepszy był rower z pierwszego linka. Przynajmniej miał napęd na 24 biegi, do którego można jeszcze wciąż dostać osprzęt rozsądnych grup (choć i to już niedługo). Ale prawda jest taka, że tego pierwszego roweru też bym sobie nie kupił. W nim też osprzęt nie powala :P

Zaproponowałbym coś od siebie w zamian, ale Bogu a prawdą to Libr słowa nie napisał na temat do czego będzie ten rower wykorzystywał. Może wcale nie potrzebuje ATB? Może lepszy będzie treking, składak, albo jakaś szosa?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Gru 2011, 16:04:38 »
http://allegro.pl/schwinn-mesa-gs-z-1999-zl-rower-com-pl-i2002241320.html
Nieco ponad budżet, ale osprzęt jest całkiem fajny (hamulce tylko niewiadomo jakie, pewnie jakieś marne tektro, zawsze można za 30 zł kupić klocki Authora 3cc :P), ogólnie fajny rower nadający się do późniejszej rozbudowy.
Napisali damski, ale nie sądzę, żeby geo ramy różniło się w tak high-endowych ramach ze względu na większe koszty produkcji. Jedynie chyba damski ze względu na białą ramę (też mam białą  :()
Tylko pytanie jaki rozmiar? Dla Ciebie pewnie 16" to byłby max, ten rower na fotce wygląda na 16-17", więc oczywiście warto było się nim przejechać przed ewentualnym zakupem ;)
W każdym razie w tej cenie osprzęt (w sumie głównie napęd i widelec)jest bardzo przyzwoity.

Co do błotników/koszyków/bagażników to nie wiem, nie mam pojęcia, nie znam się :P

@tomus1973: Tak, jedź na giełdę, kup kradziony rower i zostań paserem :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Gru 2011, 16:26:25 »
Faktycznie bardzo ciekawy ten Schwinn. W tej cenie chyba nic ciekawszego nie ma. Przynajmniej ja na szybko nie widziałem nic lepszego w ogłoszeniach.

Co do bagażnika - z foty widzę, że się da, bo otwory montażowe są i na dole na hakach i na górze.
Podobnie są otwory pod tarczówki, bo rower jest też sprzedawany w wersji "disc".
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Gru 2011, 21:07:37 »
Dziękuje Wszystkim za opinie.
Roweru potrzebuje na dojazd do pracy, i do poruszania się po mieście wliczając do tego naturę(bez szaleństw) na obecnym dało się jeździć prawię wszędzie tylko trzeba było z rozsądkiem bo wiadomo sprzęt.

Co do tarcz nie chcę mieć nie znam się na tym, nie podoba mi się ich wygląd i ponoć drogie w eksploatacji. Co do amortyzator drogi i ciężki a 70% mojej jazdy to asfalt więc zbędne koszta i kg.

@Libr, pojedź do Słomczyna na giełdę, tam coś znajdziesz wg swojego gustu, bo wydaje mi się, że chodzi Ci o rower firmy "krzak".
o

Rower firmy krzak już mam, a te co proponujesz jakoś nie zachwycają no chyba że kultowym napisem na ramie "merida" czy cuś nie warty jak dla Mnie uwagi.


 
Zaproponowałbym coś od siebie w zamian, ale Bogu a prawdą to Libr słowa nie napisał na temat do czego będzie ten rower wykorzystywał. Może wcale nie potrzebuje ATB? Może lepszy będzie treking, składak, albo jakaś szosa?
 
Wiesz ciężko powiedzieć jaki rower potrzebuje  Osobie która jeździła w dzieciństwie brata składakiem Vigry 3, na komunię dostałą rower górski "romet" który ważył tonę, a dopiero po zarobieniu pierwszych pln'ów pojechał do decatlon i kupił to na co było go stać i służo Mi to 3 lata z małymi wymianami części z przyczyn słabej jakości i wy-eksploatacji.  Dlatego chciałem ramę obecną zostawić zmienić osprzęt na dużo lepszy i cieszyć się kręcąc kolejne km z przyjemnością a nie tak jak to w chwili obecnej stało się udręką.


 
Nie wiem zupełnie czego szukałeś (atb, trekinga, cieniarki?), ale w cenie 1300-1500zł to ja w życiu kupiłem z fajnych rowerów. I to nie przez net. Na takich rowerach jeździło lub wciąż jeździ całkiem sporo moich znajomych.

Wiesz trzy lata temu też kupiłem nie drogo bo za 500zl  z małym kawałkiem makrokesza też przez pewien czas Mi się dobrze jeździło a teraz kupię nieco lepszy pojeżdżę znowu z 2-3 lata i znowu będzie trzeba kupić nowy;/


« Ostatnia zmiana: 29 Gru 2011, 21:09:02 wysłana przez Libr »
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Gru 2011, 21:30:46 »
« Ostatnia zmiana: 29 Gru 2011, 21:32:47 wysłana przez Infero »

tomus1973

  • Gość
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Gru 2011, 09:42:06 »


@tomus1973: Tak, jedź na giełdę, kup kradziony rower i zostań paserem :D


Ale tam sprzedają też rowery zwykłe, tanie, z metalową ramą, bez "amorów", bez hamulców, bezfirmowe, a takich chyba nikt nie kradnie.





Co do amortyzator drogi i ciężki a 70% mojej jazdy to asfalt więc zbędne koszta i kg.





Więc potrzebujesz dokładnie to co ja sobie kupiłem TREK 7,6 FX, tylko to dość drogie wyjście z sytuacji. Ale piszesz o amortyzatorach, że ciężkie, ze zbędne kg. Rozumiem, że chodzi Ci o wagę roweru, a więc zważ sobie samą ramę tą którą już masz, a jest metalowa.  Pomyśl, jeżeli chcesz tani, lekki rower z w miarę dobrym osprzętem, to czemu nie poszukać czegoś z ramą aluminiową, o wiele lżejszą niż ta co już masz. Uwierz, że można kupić teraz rower z ramą alu. czyli lekki za + -1000 zł. I nie ważne czy tam będzie napisane "Merida", Czy "Wheeler", ważne aby był lekki, z osprzętem  w miarę dobrym. Są rowery z "V-kami", bez "amorów" ale za to lekkie i dobre. Poszukaj w sklepach internetowych rowerów, crossowych, lub miejskich.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Gru 2011, 10:34:42 »
Ale tam sprzedają też rowery zwykłe, tanie, z metalową ramą, bez "amorów", bez hamulców, bezfirmowe, a takich chyba nikt nie kradnie.

Owszem kradną tanie. Z danych Policji wynika, że nawet częściej niż drogie rowery. Głównie dlatego, że wielu ludziom wydaje się tak jak Tobie i tanich rowerów w ogóle nie zabezpieczają, a kupując tani nie uważają tak jakby uważali kupując droższy.


Więc potrzebujesz dokładnie to co ja sobie kupiłem

Też mi się wydaje, że w takim razie jakiś treking, fittness, albo przełajówka będą lepsze niż ATB.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Sty 2012, 11:35:28 »
Jak idą prace modernizacyjne?
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Sty 2012, 07:23:57 »


Nowy rower szukałem tu i tam ogólnie nic do ceny 1300-1500 nie znalazłem który po przejechaniu kilku metrów by Mnie zauroczył i jakoś do Siebie przekonał względem starego. Może błąd że nie szukałem w internecie ale przeraża mnie myśl kupienia roweru bez możliwości jazdy próbnej.


Spróbuj może w activbike.pl , mieszą się na kabatach. Ja w swoim Unibike'u Fusion zakochałem się od razu  ;) O ile oczywiście szukasz MTB. Jeśli jeździsz w 90% po mieście radziłbym się zastanowić.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Sty 2012, 01:03:31 »
Jak idą prace modernizacyjne?

Nie idą budżet rośnie... a ja szukam czegoś nowego. Jak narazie poruszam się rowerem brata (katorga) opony jak do traktora ciężki w porównaniu z Moim czas jazdy taki sam na dystansie 8km tylko ciut bardzie wyczerpujący, brat dał całkowity zakaz w ingerencje jego roweru więc opony muszą zostać ;/
« Ostatnia zmiana: 10 Sty 2012, 11:55:38 wysłana przez Libr »
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Drex

  • Gość
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Sty 2012, 01:08:43 »
budrzet
Dżizaaa.... Znowuuu...

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Sty 2012, 17:00:08 »
a może stara szosa? za 350 - 500 można kupić staruszka w dobrym stanie, jakościowo częstokroć przerasta dzisiejsze konstrukcje takie do 1500pln. Ja zainwestowałem 500 w starą gazelę, po roku zmieniłem koła w całości na takie za 150 pln/ kpl, - stare były scentrowne mocno, choć można było jeszcze śmigać. raz do roku wymieniam napęd (tył + łańcuch), korby wymieniłem przy okazji spdów (opis w innym wątku dla czego tak się stało), hample założyłem 2 osiowe, w sumi nonstop użytkując sprzęta zainwestowałem ok 1000 pln, ale przez 4 lata. Części wydatków mogłem uniknąć, rower uważam za idealny do miasta, nieatrakcyjny dla złodziei, myślę teraz czy by sobie ramy nie pomalować jakoś po swojemu :0)

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modernizacja roweru Budżet ok 1000zl
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Sty 2012, 00:16:24 »
budrzet
Dżizaaa.... Znowuuu...
Dzięki już poprawiłem :) jeśli można uwagi w sprawie pisowni i ortografi kieruj na prv postaram się w ciągu 48h poprawić tak jak powinno być :)
a może stara szosa? za 350 - 500 można kupić staruszka w dobrym stanie, jakościowo częstokroć przerasta dzisiejsze konstrukcje takie do 1500pln. Ja zainwestowałem 500 w starą gazelę, po roku zmieniłem koła w całości na takie za 150 pln/ kpl, - stare były scentrowne mocno, choć można było jeszcze śmigać. raz do roku wymieniam napęd (tył + łańcuch), korby wymieniłem przy okazji spdów (opis w innym wątku dla czego tak się stało), hample założyłem 2 osiowe, w sumi nonstop użytkując sprzęta zainwestowałem ok 1000 pln, ale przez 4 lata. Części wydatków mogłem uniknąć, rower uważam za idealny do miasta, nieatrakcyjny dla złodziei, myślę teraz czy by sobie ramy nie pomalować jakoś po swojemu :0)
Szosa odpada... ciekawa i dobra  sprawa może kiedyś kupie jako drugi rower ale na razie na dwa Mnie nie stać :) a dość często w wolnej chwili jeżdżę rekreacyjnie do Kampinosu czy też nad rzekę :]
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C