Autor Wątek: avatar  (Przeczytany 21118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
avatar
« dnia: 24 Lis 2009, 08:50:22 »
mam problem z załadowaniem avatara  :-\ podaje linek do mojego obrazka, ale avatra pojawić się nie chce... a linek ten to:
http://iberoamericana.webpark.pl/pkin.jpg
o co biega?
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Drex

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lis 2009, 09:39:43 »
Nie wiem czemu nie mogłeś zauploadować. Teraz już powinno być ok.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: avatar
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lis 2009, 09:58:36 »
i jak widać na załączonym obrazku jest ok
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: avatar
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lis 2009, 22:31:57 »
a ja mam z kolei takie pytanie. dlaczego nie można wgrać avatara z pliku? czemu jest tylko ze strony internetowej? jestem zwykłym użytkownikiem i czasem sobie nie radze z kilkoma rzeczami. by wgrać teraz avatara musiałam określone zdjęcie wgrać na dropboxa, ale znając ludzi, większość by nie wiedziała co ma zrobić. ja sama musiałam się nagimnastykować by był obrazek. to prośba ode mnie by to poprawić!
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: avatar
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lis 2009, 22:27:35 »
Ja też miałem z tym problem  :-[
« Ostatnia zmiana: 28 Lis 2009, 22:41:49 wysłana przez gromanik »

Drex

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lis 2009, 22:49:50 »
a ja mam z kolei takie pytanie. dlaczego nie można wgrać avatara z pliku? czemu jest tylko ze strony internetowej? jestem zwykłym użytkownikiem i czasem sobie nie radze z kilkoma rzeczami. by wgrać teraz avatara musiałam określone zdjęcie wgrać na dropboxa, ale znając ludzi, większość by nie wiedziała co ma zrobić. ja sama musiałam się nagimnastykować by był obrazek. to prośba ode mnie by to poprawić!

Niestety ładowania z pliku nie będzie. Każdy awatar, plik czy cokolwiek innego zauploadowanego na serwer zajmuje miejsce i zabiera transfer przy każdym wczytaniu strony- niestety Masa nie ma środków na wykupienie nieograniczonego transferu w hostingu. ;)

mplonski

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lis 2009, 23:09:42 »
Niestety ładowania z pliku nie będzie. Każdy awatar, plik czy cokolwiek innego zauploadowanego na serwer zajmuje miejsce i zabiera transfer przy każdym wczytaniu strony- niestety Masa nie ma środków na wykupienie nieograniczonego transferu w hostingu. ;)

1) nie ma czegoś takiego jak nieograniczony transfer
2) to fajnie, bo i tak awatary są pobierane z serwera masy :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: avatar
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lis 2009, 23:47:06 »
1) nie ma czegoś takiego jak nieograniczony transfer

I dlatego konieczne jest oszczędzanie na wodotryskach. Avatar to nie jest sprawa życia i śmierci. A jak dla kogoś jest - wystarczy go wrzucić gdzieś w net poza forum i podlinkować.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lis 2009, 23:58:56 »
Raffi, informacja o niemożliwości posiadania nieograniczonego transferu dotyczyła wypowiedzi Drexa, że masę na to nie stać. Nie była ona krytyką możliwości uploadowania awatara z dysku.

Napiszę jeszcze raz - po podaniu urla do awatara, serwer masy pobiera go do siebie i awatary są serwowane z serwera masy, nie z zewnętrznej lokalizacji.

W związku z tym, czy będzie możliwość uploadu awatara z dysku, czy tylko z urla, wykorzystany transfer będzie taki sam.
« Ostatnia zmiana: 29 Lis 2009, 00:02:27 wysłana przez m.p »

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: avatar
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lis 2009, 00:23:11 »
jakieś dziwne rzeczy czasem się dzieją z tym awatarami. jak się coś poprawia w profilu, to za każdym razem trzeba zaznaczać, by użyć własnego awatara.
« Ostatnia zmiana: 29 Lis 2009, 00:27:15 wysłana przez Ania »
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Drex

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lis 2009, 10:00:45 »
Raffi, informacja o niemożliwości posiadania nieograniczonego transferu dotyczyła wypowiedzi Drexa, że masę na to nie stać. Nie była ona krytyką możliwości uploadowania awatara z dysku.

Napiszę jeszcze raz - po podaniu urla do awatara, serwer masy pobiera go do siebie i awatary są serwowane z serwera masy, nie z zewnętrznej lokalizacji.

W związku z tym, czy będzie możliwość uploadu awatara z dysku, czy tylko z urla, wykorzystany transfer będzie taki sam.

Oj i tu się mylisz.

po pierwsze; "nieograniczony' to był skrót myślowy związany z dokupowaniem dodatkowego transferu.

Po drugie- na serwerze na którym stoi forum nie ma zuplaodowanego żadnego awatara wgranego przez użytkownika. Mam podgląd na FTP- widzę co tam jest.

@Ania: A jeśli nie zaznaczysz to awatar znika? Chyba nie. ;)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: avatar
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lis 2009, 11:00:36 »
Mój avatar jest pod adresem: http://www.masa.waw.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=6;type=avatar

Nie jest to bezposredni dostęp do jpg ale proponuje Drexie przeszukać katalogi smf'a
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Drex

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lis 2009, 11:30:01 »
A żebyś wiedział, że specjalnie przeszukałem i foldery na serwerze, jak i pliki kopii zapasowej na moim kompie. Nie ma tam plików awatarów... Ani "gif"- ja podałem adres pliku "gif" jako awatara, ani plików "png" które się wyświetlają.

Wydaje mi się, że awatar pobierany jest z adresu i konwertowany na plik "png" w locie z odpowiednimi parametrami, a potem siedzi w cache przeglądarki.

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: avatar
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Lis 2009, 12:13:28 »
Cytuj
@Ania: A jeśli nie zaznaczysz to awatar znika? Chyba nie. ;)

no właśnie chodzi o to, że przy zmianie czegoś w profilu, trzeba za każdym razem zaznaczać własny awatar, bo domyślny ustawia się pusty.
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Offline czubek92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: avatar
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Lis 2009, 12:38:42 »
chociaż nie za dobrze się na tym znam , to sądzę że Drex ma racje i to wynika z samego linku do awatara
Mój avatar jest pod adresem: http://www.masa.waw.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=6;type=avatar
bo są tu typ akcji którą ma wykonać forum attach(ang. przywiąż, załącz) i podany typ w jaki sposób ma to zrobić czyli awatar