Autor Wątek: Pomysły i uwagi organizacyjne  (Przeczytany 96650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Pomysły i uwagi organizacyjne
« dnia: 08 Kwi 2010, 06:53:31 »
Z zasady preferujemy by pomysły takie zgłaszać na spotkaniach Przedmasowych, bo tam można twarzą w twarz, a tak jest łatwiej się porozumieć i zrozumieć na czym dany pomysł polega. Ale jak ktoś nie może być, a uważa, że ma pomysł, który znacząco ułatwi organizację przejazdu, zapraszam do pisania w tym wątku.

UWAGA ZABEZPIECZENIE: My nasze dysputy wewnętrzne na temat tego co poszło lepiej lub gorzej w zabezpieczaniu prowadzimy dalej na tym samym zamkniętym dla osób z zewnątrz podforum.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2010, 13:03:17 »
Brakuje informacji gdzie i kiedy te spotkania są. Wiem, że "na forum jest", ale chyba powinno być również tutaj?

Poza tym można przyjść też w każdą środę, czy tak?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2010, 16:15:13 »
Brakuje informacji gdzie i kiedy te spotkania są. Wiem, że "na forum jest", ale chyba powinno być również tutaj?

Głównie dlatego, że Masa nie posiada swojego lokum. Korzystamy z lokalu Zielonego Mazowsza, ale czasami wolimy się jednak spotkać gdzieś, gdzie jest więcej miejsca - w plenerze. Tymczasem z miesięcznym wyprzedzeniem nie przewidzisz jaka będzie pogoda i czy będzie to możliwe.

Poza tym można przyjść też w każdą środę, czy tak?

Nie. Zawsze na tydzień przed Masą, w czwartek. O godzinie 18.

W zimę zawsze na Nowogrodzkiej 46 m.6.
W lato czasem (gdy jest dobra pogoda) jesteśmy na tzw "platformie" nad Wisłą, mniej więcej przy budowie CH Kopernik ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

beju

  • Gość
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2010, 18:52:13 »
Pomysł jest taki, by układać trasę nie "z czapy" a taką która umożliwia zastosowanie skrótów i te skróty omówić na spotkaniu.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Cze 2010, 20:18:27 »
Pomysł jest taki, by układać trasę nie "z czapy" a taką która umożliwia zastosowanie skrótów i te skróty omówić na spotkaniu.

Że niby moja trasa była "z czapy"? Wymienić możliwe skróty dla zabezpieczenia na tej trasie, co była w maju?

A skróty, o ile tylko jestem na Przedmasówce, są omawiane. Na ostatniej nie wiem jak było, bo z racji na wyjazd do Holandii, nie było mnie na niej. Ale sądzę, że były omówione.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Cze 2010, 20:57:32 »
Ale sądzę, że były omówione.
Kilka było z tego co pamiętam.

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Cze 2010, 22:43:38 »
Było było nawet sporo ... Stanley często zauważał na mapie skróty i sie z nami nimi dzialił :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Cze 2010, 09:10:43 »
Było było nawet sporo ... Stanley często zauważał na mapie skróty i sie z nami nimi dzialił :)

No to nie wiem, o co Bejowi chodzi. Swoją drogą, był On w ogóle na Przedmasówce, czy tak sobie tylko marudzi dla zasady? ;-)


BTW, ale desperacki podpis masz Raku. Dyskoteka w remizie pełną gębą :-P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Cze 2010, 15:15:26 »
Tak Stanley miał skróty którymi goniliśmy masę z 4-6 osób jechało za nim z wileńskiego.

Rano1

  • Gość
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Cze 2010, 14:39:25 »
Mam pomysł do rozważenia, przy kolejnych planowanych trasach.
W czerwcu WMK będzie  1 część trasy posuwała się od Centrum w stronę Ursynowa ul. Puławską. Zwykle w tym czasie duży ruch samochodowy odbywa się właśnie w tym kierunku.
Może by tak kiedyś odwrócić pętlę i nie wyjeżdżać ze Śródmieścia takimi trasami wylotowymi, tylko odwrotnie - znaleść się na nich "pod włos", tj. jechać w odwrotnym kierunku od powstających "na zewnątrz" miasta korków. Peleton staje się "bardziej medialny" dla zakorkowanych. Jakieś urozmaicenie oglądać taki peleton dla uwięzionych w metalowych skrzynkach ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Cze 2010, 13:02:17 »
Może by tak kiedyś odwrócić pętlę i nie wyjeżdżać ze Śródmieścia takimi trasami wylotowymi, tylko odwrotnie - znaleść się na nich "pod włos", tj. jechać w odwrotnym kierunku od powstających "na zewnątrz" miasta korków.

A co, jesteś zdania, że w tym czasie Sobieskiego i Dolinka Służewiecka nie stoją zakorkowane? ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Lip 2010, 23:24:55 »
Na lipcowej Masie doszło na moich oczach do 2 kraks. W jednej z nich ucierpiał starszy pan, skądinąd stały bywalec - rozbite czoło, sporo krwi. Nie udało mu się uniknąć wpadnięcia na 2 niespokojnie jadące osoby.
Ja dosłownie kilka minut wcześniej ledwo uniknąłem zderzenia z jakimś - sorry za słowo - gówniarzem, oto okoliczności: smark z głośnym "ziuuuuu!" wykonał ostry skręt w lewo, prosto pod moje koła. Na moje "uważaj!" zareagował chichotem i powtórzył manewr.

Mój pomysł: niech zabezpieczenie reaguje nie tylko na jazdę nieswoim pasem i nie tylko okrzykami "lewa wolna". Uważam, że w pewnych sytuacjach należy - dotyczy to w zasadzie tylko nadpobudliwych małolatów - po prostu wyrzucać z Masy.  Nie wiem, czy będzie to skuteczne (małolat może wrócić), ale danie wyraźnie do zrozumienia, że ktoś jest z powodu swojego debilnego zachowania persona non grata może trochę zredukuje zagrożenia.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Lip 2010, 23:31:47 »
Mój pomysł: niech zabezpieczenie reaguje nie tylko na jazdę nieswoim pasem i nie tylko okrzykami "lewa wolna". Uważam, że w pewnych sytuacjach należy - dotyczy to w zasadzie tylko nadpobudliwych małolatów - po prostu wyrzucać z Masy.  Nie wiem, czy będzie to skuteczne (małolat może wrócić), ale danie wyraźnie do zrozumienia, że ktoś jest z powodu swojego debilnego zachowania persona non grata może trochę zredukuje zagrożenia.

Pomysł bardzo dobry. Teraz jeszcze znajdź z 10-20 nowych osób do zabezpieczenia byśmy fizycznie byli w stanie te dodatkowe sprawy ogarnąć. Bo teraz to momentami nie starcza nas nawet do tego by poblokować auta i pieszych. A oni jednak często stwarzają większe zagrożenie.

Swoją drogą, gdyby uczestnicy tez reagowali na taką gówniarzerię, to pewnie byłoby trochę lepiej pomimo braku ludzi do zabezpieczenia.

A starszego Pana opatrzyliśmy. Koordynowaniem tego zajmowałem się osobiście. Z tego co wiem Pantwardo pojechał dalej z nami ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sie 2010, 09:38:22 »
Wiem, że zabezpieczeniu jest trudno. Tak mi przyszło do głowy, że zabezpieczenia jest mało, bo jak ktoś pomyśli, ile jest roboty z przygotowaniem skrzyżowań, to rezygnuje z przyłączenia.
Może jeśli wyodrębni się "oddział" tylko od pilnowania spokoju w peletonie, znajdzie się kilka chętnych osób. Sam deklaruję, że przyłączę się.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Sie 2010, 21:21:33 »
Wiem, że zabezpieczeniu jest trudno. Tak mi przyszło do głowy, że zabezpieczenia jest mało, bo jak ktoś pomyśli, ile jest roboty z przygotowaniem skrzyżowań, to rezygnuje z przyłączenia.

Niestety mniej nie będzie. Choćbym chciał ;-)

Może jeśli wyodrębni się "oddział" tylko od pilnowania spokoju w peletonie, znajdzie się kilka chętnych osób. Sam deklaruję, że przyłączę się.

Nie jest to dobry pomysł by się dzielić zadaniami, a później jak osoba będzie przejeżdżać obok niezabezpieczonego skrzyżowania, to będzie udawać, że nie widzi zagrożenia, bo "ona jest od rowerzystów".

A później będziemy czytać i słuchać, że "było tam full ludzi z zabezpieczenia, a nikt nie zareagował". Tak jak to przerabialiśmy z RR. Tak jak czasem widzimy, że Policja nie reaguje na np złe parkowanie. Oni po prostu są w danej chwili "od czego innego". Moim zdaniem nie tędy droga.

Gdyby nie "zaszłości historyczne", to osobiście nawet bym nie dzielił ludzi a RR i zabezpieczenie, a po prostu postarał się przeszkolić z pierwszej pomocy wszystkich, by umieli pomagać. Z resztą część osób z zabezpieczenia i tak jest przeszkolona, co było zasługą Czajnika i Kazy i było najlepszą rzeczą jaką mogli zrobić. Bo teraz z RR przyjeżdżają 2-3 osoby i często nie ma ich w pobliżu, gdy potrzebna jest pomoc. Gdyby nie osoby z zabezpieczenia, Pan z rozbitą głową na ostatniej masie czekałby na pomoc z 10 minut dłużej niż czekał.


Na szczęście, by zwracać uwagę rowerzystom WCALE NIE TRZEBA nic robić, zgłaszać się, deklarować do "specgrupy", czy obiecywać pomocy. Wystarczy po prostu zwrócić uwagę, gdy ktoś obok Ciebie jedzie nie tak, jak się powinno. Moim zdaniem każdy uczestnik jest do tego zdolny.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)