Autor Wątek: Jaki plecaczek na rower ? ;>  (Przeczytany 3241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Jaki plecaczek na rower ? ;>
« dnia: 02 Gru 2009, 19:33:58 »
Cześć !
Poszukuje plecaka na rower do ok 100-120 PLN :)
Ważne, żeby posiadał :
-kieszonkę na bukłak - najlepiej 2l.
-kieszonkę na jakieś inne pierdoły typu dętka, pompka, jakieś narzędzia etc.
-inne pierdoły tez są mile widziane :D

Przejrzalem troche tych plecakow na allegro i wpadl mi w oko taki :
http://www.allegro.pl/item828519236_plecak_kellys_raft_2010_kelly_s_wyprzedaz.html
(Fajnie wyglada, tani, i ma paseczki do mocowania kasku :D)
http://www.allegro.pl/item837899126_plecak_author_turbo_najtaniej_od_ambike.html
(Ten tez nieźle wygląda, dobra cena, i systemy mocowania kasku, pompki, światełka :) )

Możecie mi doradzić który wybrac (może ktos ma któryś z nich ;o), albo jakis inny ciekawy ? ;>

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Jaki plecaczek na rower ? ;>
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Gru 2009, 00:02:14 »
Witam!

Zajrzyj na Modlińską bodajże 244 do Outdoor Planet. Mają a raczej ostatnio mieli fajne plecaczki Karimora... do tego Alpinusa i Campusa...

--
Pozdrawiam
SeBeQ

..:: Make Gravity Your Slave ::..
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Spawacz

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki plecaczek na rower ? ;>
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Gru 2009, 14:37:23 »
Ja tam mam Campusa Peru 35, może troche duży ale zawsze można go ściągnąć paskami. Mam go już 2 lata i jestem z niego zadowolony. Użytkowany jest non stop, jak nie do szkoły to na rower, albo na zakupy czy jakieś wyjazdy. Kupiłem go za 110zł z gwarancją, która właśnie się skończyła i naszczęście nie była potrzebna.
Co do wyposażenia to posiada spadochron, mocowanie na bukłak, troche przegród na pierdoły, paski z wytrzymałymi klamrami. Plecak pojemny(kask mieści się w mniejszej kieszeni), wytrzymały (czasami po 15kg nim woziłem), wygodny i w przystępnej cenie.
Ten plecak to jest raczej na takie ciut większe wypady rowerowe;)

rozbik

  • Gość
Odp: Jaki plecaczek na rower ? ;>
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lip 2010, 01:44:07 »
Przymierzam się do kupna plecaka rowerowego i chciałem spytać osób które takie posiadają.
czy prawdą jest że nowoczesne plecaki zapewniają ten komfort że nie pocą ci się plecy  tam gdzie jest plecak. Czy to tylko zwykły chwyt marketingowy.

Do tej pory raz na jakiś czas używam zwykłego plecaka z przed 10 lat i porównując do jazdy bez plecaka to z tym moim plecy pocą się niemiłosiernie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki plecaczek na rower ? ;>
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lip 2010, 11:59:16 »
czy prawdą jest że nowoczesne plecaki zapewniają ten komfort że nie pocą ci się plecy  tam gdzie jest plecak. Czy to tylko zwykły chwyt marketingowy.

Pocą się mniej, bo nowoczesne plecaki mają różne rozwiązania, które sprawiają, że plecak nie przylega do pleców całą powierzchnią i jest tam zachowana jakaś względna wentylacja.

Ale żeby tak zupełnie się nie pociły, to nie ma bata. Ten plecak w końcu gdzieś do pleców przylegać musi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Włóczykij

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki plecaczek na rower ? ;>
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lip 2010, 16:00:20 »
Cytat: rozbik w 31 Lip 2010, 01:44:07

    czy prawdą jest że nowoczesne plecaki zapewniają ten komfort że nie pocą ci się plecy  tam gdzie jest plecak. Czy to tylko zwykły chwyt marketingowy.

Potwierdzam.
Kilka firm ma taki patent że z tyłu plecaka jest sprężysta np w moim deuterze , lub elastyczna ( widziałem takie cos u wolfganga i innych) siatka ktora przylega do pleców i oddziela wlasciwy nieprzepuszczalny tyl plecaka, często tworząc sporą przestrzen pomiędzy w której swobodnie hula sobie wiatr ;) i to naprawde dośc dobrze działa,
jak się pocisz to sam z siebie.

rozbik

  • Gość
Odp: Jaki plecaczek na rower ? ;>
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lip 2010, 16:41:46 »
To napisz jaki masz model tego Deutera i czy jesteś na 100% zadowolony i czy polecasz taki plecak.
To sobie taki kupię, bo mój ze starości już się rozpadł :-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Jaki plecaczek na rower ? ;>
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lip 2010, 19:23:16 »
To napisz jaki masz model tego Deutera i czy jesteś na 100% zadowolony i czy polecasz taki plecak.
Ja od kilku dobrych lat używam Deutera Futurę 22 i nie mogę narzekać. Pierwszy wytrzymał 6 lat, zanim posypał się suwak, a drugi po roku nie wykazuje żadnych  zniszczeń, mimo użytkowania niemal każdego dnia.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/