Autor Wątek: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]  (Przeczytany 157677 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #195 dnia: 08 Lis 2011, 10:12:40 »
Heh, hamulce... Że też mając więcej biegów nie można mieć kontry...  :(

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #196 dnia: 08 Lis 2011, 14:06:03 »
Heh, hamulce... Że też mając więcej biegów nie można mieć kontry...  :(

Na szybszym rowerze (i szybciej rozpędzającym się) mogą Ci się zacząć zdarzać sytuacje, w których docenisz mocniejsze hamulce. Również podczas jazdy nie-po-asfalcie.
AdrianSocho

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #197 dnia: 08 Lis 2011, 19:08:46 »
Adrian - widzisz, najbardziej to ja bym chciała i mocne hamulce i kontrę ^.^

Woydzio

  • Gość
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #198 dnia: 08 Lis 2011, 20:21:37 »
Adrian - widzisz, najbardziej to ja bym chciała i mocne hamulce i kontrę ^.^
A może frytki do tego?  :D
Woydzio

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #199 dnia: 08 Lis 2011, 20:26:06 »
Takie rzeczy to tylko w Erze.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #200 dnia: 08 Lis 2011, 21:32:54 »
Ery już nie ma :P Nie miała tych rzeczy
Komu w drogę temu rower.

storm

  • Gość
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #201 dnia: 08 Lis 2011, 21:46:49 »
@Savil - da się. W rowerze Bartka Z. (Flevo/FlythonI/FlythonII), miał on z przodu koło napędowe z SRAM S7, z torpedo a oprócz tego normalne hamulce wibrejkowe. Tak jak i ja miałem w "Jamniku" (rama SWB właśnie od Bartka) - S7 z tyłu, a do tego wibrejki. I nie powiem, działało to calkiem sprawnie.


Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #202 dnia: 09 Lis 2011, 10:06:18 »
Woydzio - owszem, poproszę frytki do tego. Z solą i ketchupem :)
Oli - mam Erę, ale nie chce współgrać z rowerem ;)
Storm - brzmi ciekawie. Ale jeśli mnie trollujesz i mówisz o poziomce, to na Ciebie nafukam ;)

Raffi - mogę? *.*

storm

  • Gość
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #203 dnia: 09 Lis 2011, 10:35:09 »
@Savil - jak masz piastę, np chociażby wspomniane S7 SRAMa (z torpedo) to niezależnie od tego, możesz na ramie zamontować hamulec V-brake.
Tak samo chociaż może się to wydawać dziwne, możesz mieć na 1 kole 2 hamulce - tarczowy (o ile piasta ma miejsce do zamontowania tarczy - i V-brake. (oby tylko obręcz była przystosowana do hamowania V-brake) (Tak ma mój SLR z tyłu, gdzie V-brake jest wypięty po prostu i korzystam z hamulca hydraulicznego).


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #204 dnia: 09 Lis 2011, 10:37:42 »
Raffi - mogę? *.*

W tej chwili to już nieco po ptokach, bo koła i zewnętrzne przerzutki już dawno zamówione i zapłacone. No i zmiana kosztowałaby Cię dobrych kilkaset złotych.  Pytanie też, czy Twoja rama miałaby poziome haki, by taką piastę z kontrą zamontować - nie uściślaliśmy, że haki ramy mają być pionowe, bo nie naciskałaś na przerzutkę w piaście, więc pewnie teraz to już niemożliwe.


Ale tak, technicznie da się mieć i kontrę i V-ki naraz. Osobiście kontry nie uznaję za hamulec, a za spowalniacz :P Stąd, na Twoim miejscu, niezbyt przejąłbym się jej brakiem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #205 dnia: 09 Lis 2011, 10:59:20 »
@Raffi - kontra nie jest hamulcem? Kto Cię tak okłamał? :D W S7 torpedo działało u mnie rewelacyjnie. Ile razy ja przyhamowywałem ciutkę za ostro paląc gumę, aby lepiej wejśc w ciasny zakręt... albo co... :)
Rama nie musi mieć poziomych haków. Możesz po prostu dorzucić/zostawić z tyłu na ramie przerzutkę robiącą jako napinacz łańcucha. Tak miałem w VG3 i działało sprawnie, póki ktoś nie rozpieprzył mi tego przed/na/po Zlocie podczas transportu podciągiem w 2009 roku :> Takoż samo było w CLWB - też działało bardzo dobrze. Zresztą, skoro da się stosować i stosuje napinacze w singlespeedach, to czemu nie przy piaście S7? To jest po prostu kwestia dobrania ilości łańcucha tak, aby było jej wystarczająco dużo podczas jazdy do przodu i wystarczająco mało, aby wystarczyło te 1/2 obrotu korb, aby móc zacząć hamować.


I ja w przeciwieństwie do Raffiego, uznaję torpedo za zdecydowanie lepsze od V-Brake. Ale ja na S7 jeździłem kilka tysięcy kilometrów... :)
BTW: jakie hamulce montujecie? Jakieś V-brake działajace znakomicie jak jest sucho, czy chociażby tarczowe mechaniczne, co działają praktycznie zawsze? ;)


Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #206 dnia: 09 Lis 2011, 11:01:59 »
Naciskałam na kontrę, tylko z waszych wypowiedzi zrozumiałam, że nie ma fizycznej możliwości mieć jej mając więcej niż 7 przełożeń.

A kontra jest świetnym hamulcem, jest idealna do skręcania i manewrów, kiedy jedną ręką sygnalizuję, drugą kieruję, a trzeba czymś hamować.

storm

  • Gość
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #207 dnia: 09 Lis 2011, 11:30:59 »
To prawda, że wówczas masz tylko te 7 biegów (przy S7), ale SRAM jeszcze wymyślił Dual Drive:
http://www.sram.com/sram/trekking-comfort/products/dual-drive-27
Poza tym jest jeszcze Alfine 11 biegowy czy Rohloff 14 biegowy. Aczkolwiek wydaje mi się, że w mieście nie wykorzystasz nawet tych 7 biegów. ;)
Ja osobiście nie byłem w stanie, mimo małego kółka z tyłu (20"), na 16T z tyłu. (52T z przodu)


I żeby nie było - mimo że piasta wielobiegowa ma swoje plusy i minusy to po wielu doświadczeniach z nią, zwłaszcza gówienkowatym czerwonym elemencikiem, pręcikiem, rureczką oraz badziewną manetką - wolę mieć normalną przerzutkę, chociażby Altusa...


Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #208 dnia: 09 Lis 2011, 11:50:50 »
Cytat: storm
Aczkolwiek wydaje mi się, że w mieście nie wykorzystasz nawet tych 7 biegów. ;)
Jeździłam na 7 biegach przez lata. Od kiedy zaczęłam jeździć więcej - wykorzystywałam do 7. i brakowało mi przełożeń. Tak więc - wykorzystam ;)

Obecnie jeżdżę na pożyczonym od taty nieszczęściu. Niby 3-7. Niższych blatów nie używam nigdy, jeżdżę cały czas na 3. 3-4 do ruszania, 3-6 do jazdy [albo 3-7, ale wydaje podejrzane odgłosy] i guess what? - brakuje mi przełożeń ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Lis 2011, 11:53:07 wysłana przez Savil »

storm

  • Gość
Odp: Szukamy trekkinga dla Savil! [to będzie szybciej jeździć ;)]
« Odpowiedź #209 dnia: 09 Lis 2011, 13:22:17 »
@Savil - to może masz z przodu jakąś tarczę 42-44 w stylu MTB, zamiast co najmniej 48 czy 52? Przelicz ;)
A w ogóle to może opiszecie CO TO będzie w tym nowym rowerze, co już kupiliście? ;)