Autor Wątek: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy  (Przeczytany 12746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szakal

  • Gość
Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« dnia: 14 Sty 2011, 22:19:44 »
 W ubiegłą środę rozpocząłem projekt nad interaktywną rowerową mapą Warszawy. Jak do tej pory wiele nerwów już przeszedłem :/ a to coś się skasowało, a to nie zapisało no wiecie. Jednak Tyle co zrobiłem to już jest coś (tak sądzę), więc przedstawiam Wam moją interaktywną rowerową mapę Warszawy do programu Google Earth, a w niej:
  • ścieżki rowerowe (z wyszczególnieniem czy asfalt czy kostka),
  • sklepy rowerowe (na razie ich brak),
  • parkingi dla rowerów,
  • szlaki rowerowe.
Mam nadzieję że mi pomożecie w budowie mapy, w tym celu nadsyłajcie do mnie propozycje sugestie bądź piszcie uwagi w tym temacie.

Screenshoty:





Link do pobrania: http://www.rowerem.tk/downloads.php?cat_id=1

Aktualna wersja programu: 0.2 (będę was informował o zmianach)
« Ostatnia zmiana: 15 Sty 2011, 15:33:36 wysłana przez Szakal »

Offline Skeler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sty 2011, 02:35:09 »
na stronie masy jest dzial mapy - nie lepiej uaktualnic to co juz jest, zamiast od nowa zaczynac? tylko takich sciezek z kostki to generalnie na takiej mapie ja promowac nie bede (chyba, ze czym innym by sobie zasluzyla, ale nie znam takich).

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sty 2011, 14:16:53 »
Skeler - informacja o ścieżkach z kostki się przydaje - np żeby wiedzieć, że można spokojnie przejechać wzdłuż Prymasa Tysiąclecia nie panikując, że to taka straszna ulica jest. Bo jest ścieżka, mimo że kiepska.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sty 2011, 15:04:46 »
Skeler - informacja o ścieżkach z kostki się przydaje - np żeby wiedzieć, że można spokojnie przejechać wzdłuż Prymasa Tysiąclecia nie panikując, że to taka straszna ulica jest. Bo jest ścieżka, mimo że kiepska.

Na Prymasa można też nie panikować jadąc jezdnią. Na części są boczne jezdnie dla aut (na pewno między Marymontem a Maczka). A sama arteria nierzadko porusza się tempem wyścigowego żółwia, raczej nie stanowiąc zagrożenia. W odróżnieniu od drogi rowerowej, na której można tam się zabić. Przy czym nie chodzi mi o kostkę, czy zakręty od linijki, a o kładkę tak śliską, że po byle deszczyku można stracić zęby.

Zgadzam się z Savil, że mimo wszystko wiedza o drogach z kostki się przydaje. Tak samo jak wiedza o spokojniejszych uliczkach, miejscach z szerokimi i pustymi chodnikami, jezdniach technicznych wzdłuż arterii, czy dogodnych skrótach przez parki. Ale trudno i Skelerowi odmówić racji, że nie chce by Masa firmowała coś, po czym spora część z nas nie chciałaby jeździć i nie jeździ.

Dlatego uważam, że fajnie iż powstaje ta mapa. Oby tylko nie skończyła jak 50 podobnych przed nią, które ktoś zaczął i nigdy nie zostały skończone.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Szakal

  • Gość
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sty 2011, 15:32:40 »
  Dobra pojawia się wersja 0.2. Dodałem trzy szlaki rowerowe, kilka sklepów, no i trzy wypożyczalnie. :P Pamiętajcie jeśli macie propozycje to piszcie na moje PW lub w tym temacie. Specjalnie dla was ściągam blokadę dostępu do linku po rejestracji uważam że niektórzy nie chcą się rejestrować.

Link do v0.2 http://www.rowerem.tk/downloads.php?cat_id=1

Szakal

  • Gość
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sty 2011, 16:05:28 »
 chciałbym powiadomić iż jest już kolejna aktualizacja mapy 0.3 Link jak wyżej. Chciałbym jeszcze z tego miejsca powiedzieć iż będę się starał nie robić tak szybkich zmian. Tzn. mapę będę aktualizował co ok dwa tygodnie. Może jak już tego sporo będzie udostępnię mapę online.

Offline Kris

  • Początkujący
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rowerowi Maniacy
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sty 2011, 22:46:17 »
Brakuje mi na mapach oznaczonej ścieżki na ul. Makowskiej (dochodzącej do ścieżki z kostki na Szaserów) - asfaltowa ścieżka oddana w tamtym roku. Na stronie masy też nie jest zaznaczona, wiem że niedużo tego ale zawsze trochę więcej dobrej ścieżki.
Na ul. Strażackiej też jest położony asfalt choć nie jestem pewien czy to jest oficjalnie oddane do użytku bo jak kiedyś przejeżdżałem to betonowe barierki stały. Tutaj odcinek od Chełmżyńskiej do bodajże Spalarni jest asfalt dalej kostka.

Rano1

  • Gość
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sty 2011, 19:37:02 »
Tak a prosos, czemu ma służyć mapa ścieżek? Promowaniu czy informowaniu o nich?
Promowanie - prawie nie byłoby co promować. Dużo z kostki, dużo dziurawych z asfaltu. Dużo dziur, uskoków, wystających krawężników "nibyobniżonych".
Informowanie - ja bym proponował taką mapę, gdziekolwiek jest, wzbogacać o propozycję "szlaków drogowych dla rowerów", tj. przejazdów ulicami o uspokojonym ruchu ub po prostu najlepszych alternatyw dla roweru w przypadku braku ścieżek w danej okolicy czy w danym kierunku przejazdu.
Chyba dobre byłoby tez wskazanie...najlepszej drogi, kierunku, jak dojechać do tych ścieżek. To tak gwoli "większych szczegółów".

Offline Stan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Sty 2011, 19:50:22 »
"Szlaki drogowe dla rowerów" - szeroko pojmując ulice - są wszędzie. Jeśli chcesz pojechać po  drodze gdzie można pojechać rowerem to właściwie w Warszawie jest tylko kilka ulic gdzie naprawdę nie można pojechać z powodu zakazu. A czasami to co dla jednego wydaje się miła uliczką dla drugiego będzie mrożącą krew w żyłach autostradą.
Tak więc moim zdaniem nie da się zrobić takiej mapy, ( z ulicami "rowerowymi) która by każdemu pasowała. Każdy ma inwidualne potrzeby i umiejętność, każdy sam w swojej głowie tworzy sobie taką mapę.
Póki co możesz się kierować na mapie cieńszymi paskami te uliczki są małe ;).
bike's not dead

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Sty 2011, 19:53:38 »
"Szlaki drogowe dla rowerów" - szeroko pojmując ulice - są wszędzie. Jeśli chcesz pojechać po  drodze gdzie można pojechać rowerem to właściwie w Warszawie jest tylko kilka ulic gdzie naprawdę nie można pojechać z powodu zakazu. A czasami to co dla jednego wydaje się miła uliczką dla drugiego będzie mrożącą krew w żyłach autostradą.
Tak więc moim zdaniem nie da się zrobić takiej mapy

Przede wszystkim nie ma sensu jej robić. Mapy ulic w mieście są dostępne tak online, jak i w każdej szanującej się księgarni.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sty 2011, 21:45:25 »
Trochę z tymi szlakami jest nieścisłości. O ile przerwy w ścieżkach masz pokazane, o tyle sugerujesz, że podskarpowa ścieżka rowerowa, szlak obwodowy, szlak słoneczny i inne są w 100% ciągłe i przejezdne. Tymczasem jadąc nimi spotkasz nawet schody na trasie i warto by jednak te utrudnienia zaznaczyć. Oczywiście o ile mapa ma mieć jakąkolwiek wartość informacyjną.

Ponadto:
-Ścieżka wzdłuż Zabranieckiej od Księżnej Anny do Utraty to nie ścieżka, a ciąg pieszo rowerowy. Nie wiem czy nie warto by tego rozróżniać, bo czasem te ciągi to są zwykłe chodniki oznakowane jako DDRiP i do jazdy niezbyt się nadają.
-Przy bora/fieldorfa OIDP nie było przejazdów rowerowych przez skrzyżowanie
-Przy PKiN przy Marszałkowskiej ścieżki nie ma. Jest różowa kostka, ale nieoznakowana.
-Przy skrzyżowaniu Kłopotowskiego/wybrzeże szczecińskie przejazdu rowerowego nie ma
-Pas na bonifraterskiej nie dochodzi do skrzyżowania z muranowską. Kończy się ze 100m wcześniej z jednej strony. W drugim kierunku zaczyna się dopiero na Międzyparkowej.
-Wywal ścieżkę przy obrazkowej - jest rozkopana, nigdy już jej nie będzie w tym miejscu (będzie przy moście północnym).
-Brak ddr przy Modlińskiej (Familijna-Kowalczyka)
-Przejazdów rowerowych przez Dolinkę Służewiecką przy Nowoursynowskiej to chyba nie ma.
-przy Wilanowskiej (od Sobieskiego do Dolinki) powstały ostatnio jakieś ścieżki
-Te przejazdy w poprzek Sobieskiego to tez wyrysowałeś z rozpędu. Wydaje mi się, że przynajmniej połowy z nich nie ma w terenie. Konkretów nie wskażę, nie moja okolica.
-Przez Bitwy Warszawskiej jest rowerowy przejazd w poprzek, jakieś 200-300m od ronda Sybiraków, tam gdzie kończy się asfalt.
-Ta ścieżka przy radiowej to jest w terenie? Bo sobie nie przypominam.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sty 2011, 23:30:09 »
@Raffi: przy radiowej 400 m asfaltu potem coś w rodzaju wydeptanej przez ludzi ścieżki,

Offline cameledon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Sty 2011, 12:58:28 »
nie ma zaznaczonego mojego ulubionego sklepu rowerowego ;D

Sklep Rowerowy Happy Bike. Jerzy Ceranka
Adres: Powstańców Śląskich 69, 01-355 Warszawa

Drex

  • Gość
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sty 2011, 01:03:57 »
nie ma zaznaczonego mojego ulubionego sklepu rowerowego ;D

Sklep Rowerowy Happy Bike. Jerzy Ceranka
Adres: Powstańców Śląskich 69, 01-355 Warszawa


No tak, tam adoptowałem mojego Wheelera. :-)