Autor Wątek: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie  (Przeczytany 23082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Wrz 2012, 17:29:02 »
Pewnie że są    :)    .
Ul. Podgrzybków w Powsinie - na Ursynów.
A przede wszystkim Terenowa Kazurka, Druga Górka Ursynowska, Czerniakowska Górka Powstańcza (wszystko w terenie!), a jakby jeszcze Tobie było mało to super sztywny i ambitny asfaltowy podjazd do Góry Kalwarii, jadąc przy wale z kierunku Wólki Dworskiej, podjazd z pod Wału Wiślanego (za G.K.) do Czerska.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Wrz 2012, 17:37:49 »
to super sztywny i ambitny asfaltowy podjazd do Góry Kalwarii, jadąc przy wale z kierunku Wólki Dworskiej, podjazd z pod Wału Wiślanego (za G.K.) do Czerska.

Nie taki super bo do przejechania z sakwami. :)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Wrz 2012, 17:58:57 »
@Robertrobert1
Nie łap mnie za słówka.

Nie pisałem tutaj o podjeżdżaniu tym podjazdem normalnym wycieczkowym tempem i z sakwami, bo tak to podjedzie nim większość rowerzystów.
A treningowym podjeżdżaniu  możliwie najmocniej - jak pozwalają na to miocyty i aktualna wydolność    :)   .
 
Tak wiem, wiem że jeździłeś jeszcze przed wojną i za czasów Mieszka1 i śpiewałeś ''Mieszko, Mieszko nasz koleżko''.
Wszędzie byłeś i zrobiłeś już Wszystkie szlaki rowerowe - mógłbyś wreszcie skończyć z mądrzeniem się przynajmniej na tym wątku    ::)     .




Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Wrz 2012, 22:11:06 »
Podgrzybki w Powsinie pokonuję przynajmniej raz w tygodniu, super frajda

górkę ursynowską przy Końskim Jarze zaliczyłam 2 razy

asfaltem pod Górę Kalwarię od strony Wału zaliczyłam 2 razy, podjechałam jako pierwsza z wycieczki (acz 4 lata temu nie dałam rady, prowadziłam rower... :( )

Kazurkę wolę do zjeżdżania, znaczy wolałam, teraz za bardzo dbam o własne nogi


ale podjazdu pod Czersk jeszcze nie zaliczyłam  hmmmm ?....

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Wrz 2012, 14:29:36 »
@jolajola1
Widzę że jesteś " bardzo napalona" na wszelakie podjazdy (to jest oczywiście pozytyw   :)   ! )
 
Jeżeli chodzi o podjazd pod Czersk - to jest  on dosyć sztywny - jednak na pewno dasz sobie z nim radę    :)    .
Jest jeszcze "Czerniakowska Górka  Powstańcza" w terenie    :)    .

Co do kazurki to i tak zrobię ją - sam- jak nie będzie nikt chciał ze mną Tam pojechać.
Próbowałem na nią podjechać, ale wjazdem bocznym udało mi się dojechać do około 3/4 jej wysokości, ale dalej nie dało się już tą drogą, bo było za stromo - Próbowałem tak kilkakrotnie podjechać. I znowu spróbuję... teraz mam trochę lepszą tylną oponę terenową.
 
Górkę Ursynowską przy "Końskim Jarze zrobiłem "i jakoś nie było zbyt ciężko, spróbuję innego - trochę trudniejszego wariantu    :)    .
 
Pomyśl jeszcze "podjazdowych uciechach" na Królikarni (parku Arkadii)    :)    .
Krótka, ale za to SZtywna ścianka asfaltowa Czeka    :)     .
Ostatnio ją robiłem  i jakoś prosto - to tam nie było. Redukcja przełożenia na mniej sztywne i ogień a i tak wolno  podjeżdżałem na samej końcówce.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Wrz 2012, 14:36:27 »

Widzę że jesteś " bardzo napalona" na wszelakie podjazdy (to jest oczywiście pozytyw   :)   ! )
Pomyśl jeszcze "podjazdowych uciechach" na Królikarni (parku Arkadii)    :)    .
Krótka, ale za to SZtywna ścianka asfaltowa Czeka    :)     .
Ostatnio ją robiłem  i jakoś prosto - to tam nie było. Redukcja przełożenia na mniej sztywne i ogień a i tak wolno  podjeżdżałem na samej końcówce.


pisałam przecież (? Odpowiedź #25 dnia: 04 Wrz 2012, 16:28:43 ?), na wczesniejszej stronie tego wątku, że
zaliczyłam Arkadię, 3 razy, pierwszy raz w życiu
 :P :P

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Wrz 2012, 16:05:43 »
koło Królikarni, czyli park Arkadia
asfaltem południowym (zaczyna się przy placu zabaw) podjechałam 2 razy, acz za drugim razem na tym najbardziej stromym odcinku musiałam halsować
asfaltem północnym (ten się zaczyna u stóp schodów) podjechałam tylko raz, nie podoba mi sie nawierzchnia, musiałam raz stanąć, mulda cholerna w poprzek, za chińskiego boga nie zjadę tędy po ciemku! w dodatku kończy się ścieżka polną, wrrr

No tak, ale to nie są jedyne podjazdy w Parku Arkadii...
Bardziej chodziło mi o podjazd zaczynający się za ostatnim stawem - tym położonym dosyć blisko zakrytych kortów tenisowych.  I biegnący po niewielkim skosie do skarpy i wyprowadzający  na skarpę - na tyły osiedla przy królikarni.
Tak jak już pisałem nie jest on może jakoś długi, ale za to sztywny     :)     .

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Wrz 2012, 20:48:15 »
Sorry.
Chciałem odwołać dzisiejszy przejazd podjazdowy.
O kolejnym terminie powiadomimy Was niebawem  :(     .
Pozdro.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Wrz 2012, 18:08:32 »
Śpieszę powiadomić, że jutro planujemy z remitentem uskutecznić nasz przejazd podjazdowy. Spotykamy się pod Kolumną Zygmunta o godz. 22.  Start o godz. 22,15. Zapraszamy     :)    .
Pozdro Maciek - Wilanowiak

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Wrz 2012, 09:35:05 »
Potwierdzam, że będę :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Wrz 2012, 11:02:35 »
Trasa miała 20km, a nogi czuję do tej pory :)

Oto mapka:



Natomiast tutaj
http://www.endomondo.com/workouts/lUSEHj0xwYg powinien działać link do interaktywnej wersji trasy, na dole (pod linkiem, nie na forum) jest wykres przewyższeń, najeżdżając na niego można określić wysokość w danym miejscu trasy.

Enjoy!


« Ostatnia zmiana: 15 Wrz 2012, 11:09:31 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Wrz 2012, 11:27:46 »
Dodam jeszcze, że podczas jazdy spotkałem dość osobliwy billboard. Czy ktoś wie o co tu chodzi? :)

Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Wrz 2012, 12:24:08 »
Panowie! Chapeau bas!
jestem pełna zazdrości - za ilość podjazdów w czasie jednego wypadu
jestem pełna podziwu - za pracę, która przy waszej pomocy wykonały dżipiesy i różne inne urządzonka, ta mapa na endomondo powiedziała mi wszystko

dzieki Wam nareszcie ile podjeżdżam do góry, gdy mi sie wydaje, ze płuca powypluwam
skrzętnie sobie zanotowałam różnice metrowe

czyli pewnie podjazd Pogrzybkami ma podobną wysokość


ps. ta płachta reklamowa jeżdzi co najmniej od marca
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz 2012, 12:27:37 wysłana przez jolajola1 »

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Wrz 2012, 12:31:38 »
czyli pewnie podjazd Pogrzybkami ma podobną wysokość

Sprawdzimy przy następnej okazji :) Trzeba sporządzić kolejną listę podjazdów do przejechania next time
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: namiastka "Krainy Gór" w Warszawie
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Wrz 2012, 12:42:05 »
Osobiście ten przejazd Bardzo mi się podobał!
Pewnie że nie było to MTB, ale był to na pewno najbardziej hardkorowy typowo miejski przejazd zrobiony z kolegami poznanymi na Masach, i innych inicjatywach rowerowych.
Bardzo się cieszę, bo uważam, że  remitent i  Rano1 - sami się przekonali do tego typu przejazdów- chłopaki Wielki Szacun dla Was za zrobienie aż  7 podjazdów.
 
Najbardziej utkwił mi w pamięci podjazd ul Bednarską- a by sobie go nieco utrudnić zrobiłem cały ten podjazd ulicą - dużą kostką pewnie że było mi ciężko, bo trochę mi się tylna opona na nich ślizgała, ale jakoś dałem radę    :)   .
Na podjeździe ul. Tamką tak mnie przytkało (i to na samym końcu), że nie mogłem przez chwilę złapać równego  oddechu, trochę zbyt mocno zacząłem.
Agrykola i ul. Dolna nie zrobiły ma mnie jakoś dużego podjazdowego wrażenia- myślałem że będzie na nich o wiele trudniej, a wjeżdżalem nimi swoim  tempem, ale z rezerwą mocy. Pewnie że jakoś bardzo łatwo, to raczej nie było.

Jeżeli chodzi o ul Agrykola, to idealnie nadaje się ona do wielokrotnych podjazdów - podczas jednego treningu - szczególnie nocą bez spacerowiczów i innych rowerzystów.
 
W małej grupce rowerowej fajnie się "trenuje" pewnie że każdy baiker podjeżdża własnym tempem    :)    .