Autor Wątek: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy  (Przeczytany 11776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« dnia: 10 Paź 2011, 14:11:00 »
O, ciekawostka. Chce któraś artystyczna dusza pieniądze? ;)

http://www.ztm.waw.pl/?c=521&l=1

OGŁOSZENIE O KONKURSIE
OPRACOWANIE PROJEKTU KONCEPCYJNEGO SYSTEMOWO- MODUŁOWEGO
MIEJSKIEGO PARKINGU ROWEROWEGO DLA M. ST. WARSZAWY
1. Organizatorem Konkursu jest Miasto Stołeczne Warszawa w imieniu i na rzecz którego działa Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM), z siedzibą w Warszawie przy ul. Żelaznej 61.

2. Przedmiotem Konkursu jest opracowanie projektu koncepcyjnego systemowomodułowego miejskiego parkingu rowerowego, rozumianego jako obiekt małej architektury, służącego do zaparkowania 10 rowerów. Projekt koncepcyjny będzie podstawą do stworzenia modułowego mebla miejskiego dla m. st. Warszawy, przystosowanego do ustawienia w szczególności w pobliżu węzłów przesiadkowych, przystanków transportu zbiorowego oraz w innych miejscach korzystnych z punktu widzenia rozwoju ruchu rowerowego.

3. Uczestnikiem Konkursu może być każdy, komu bliska jest tematyka rowerowa, zarówno osoby, jak i podmioty, które chciałyby wyrazić swoją wizję artystyczną i podjąć pozytywne działania na rzecz m. st. Warszawy, z wyłączeniem pracowników ZTM, członków Komisji Konkursowej oraz osób z nimi spokrewnionych i spowinowaconych.

4. Osobą wyznaczoną do kontaktów z uczestnikami konkursu jest Sekretarz organizacyjny konkursu, Artur Tondera tel. 22 5698146, e-mail: a.tondera@ztm.waw.pl, fax: 22 5698159

5. Prace konkursowe wraz z wypełnioną i podpisaną Kartą Zgłoszenia należy składać w siedzibie Organizatora (Kancelaria ZTM, ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18.11.2011 r. do godz. 15.00.

6. Prace konkursowe zostaną ocenione przez Komisję konkursową.

7. Członkowie Komisji oceniają Prace konkursowe indywidualnie według następujących kryteriów:

    * walory estetyczne ? w skali od 0 do 10 punktów;
    * poziom zaproponowanych walorów użytkowych ? w skali od 0 do 10 punktów;
    * rozwiązania projektowe rzutujące na koszt produkcji i montażu ? w skali od 0 do 10 punktów;
    * rozwiązania projektowe rzutujące na koszt eksploatacji ? w skali od 0 do 10 punktów;

8. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi dnia 02.12.2011 r., a wyniki podane będą do publicznej wiadomości na stronie internetowej www.ztm.waw.pl. najpóźniej do dnia 05.12.2011 roku.

9. Z autorami trzech najwyżej ocenionych prac zostaną zawarte umowy o dzieło w wysokości kolejno: 7000, 5000 i 3000 zł brutto.

10. Warunki i zasady Konkursu zawarte są w Regulaminie konkursu.

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Paź 2011, 14:21:01 »
Ja chcę. Podoba mi się zabawa!  :D  Bierę udział!
Dawno się w to nie bawiłem cholera..
« Ostatnia zmiana: 10 Paź 2011, 14:24:25 wysłana przez Infero »

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Paź 2011, 14:35:25 »



Jakieś rady? Proszę o delikatne przymrużenie oka, albowiem już 3 lata nie pracowałem w wizualizacji 3d, może trochę się wypaliłem.. trochę zapomniałem..
« Ostatnia zmiana: 10 Paź 2011, 14:38:07 wysłana przez Infero »

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Paź 2011, 14:50:21 »
Mile widziane, celem zachowania ciągłości, uszanowania tradycji i po prostu, zmniejszenia kosztów, wykorzystanie w projektach elementów i podzespołów z autobusów miejskich typu Jelcz "ogórek", Berliet i Jelcz PR100 oraz 110, Ikarus Z80. Jak również elementów wiat przystankowych. Które to elementy i podzespoły masowo występują w składowiskach złomu i zajezdniach (choć w przypadku pierwszych 3 pozycji, zdarzają się okresowe przerwy w podaży)

Podpisano - główny księgowy ZTM

dwapedalymam

  • Gość
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Paź 2011, 14:53:09 »
Do Infero:

Na rzeczywistość miejskiej bytności (to nie "kosmiczne wiaty") nada się he he.
Widzę, że zastosowałeś jako główny moduł wstawczy część od maszyny do zbierania siana z pola, tu nazwy nie pamiętam. ;)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Paź 2011, 15:52:28 »



Jakieś rady? Proszę o delikatne przymrużenie oka, albowiem już 3 lata nie pracowałem w wizualizacji 3d, może trochę się wypaliłem.. trochę zapomniałem..

Ale może bez wyrwikułek do solennej bogini Cholery  ;D
 
System modułowy to chyba, chodzi o to żeby można było dołączać kolejne moduły.
 
Ja mam pomysł żeby moduł zadaszenia i ściany tylnej, były tożsame, tak żeby można było zastosować, oba, albo tylko jeden z nich , czyli zadaszenie.
Pozatym stosująć tylne pręty, mniejszej długości w przypadku wersji ekonomicznej konstrukcja zadaszenia mogła by być pochylona do tyłu.
Na każdym z modułów dacho-ściany łączki do montowania oświetlenia i kamery, z boku podstawy stojaka wejście do przypięcia biletomatu, czy czego tam.

Global Moderator Comment KÓŁKO !
« Ostatnia zmiana: 14 Paź 2011, 13:12:27 wysłana przez DeXteR »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Paź 2011, 23:33:47 »
Miejsce na przypięcie biletomatu to świetny pomysł, jeśli akurat ktoś przyjedzie biletomatem, to będzie miał gdzie zaparkować.  ^.^ A na poważnie - wygodnie byłoby dodać adnotację odnośnie niedublowania ew. istniejących biletomatów.

Zadaszenie i ściany, gdyby deszcz zacinał, słusznie. W polu widzenia kamer najlepiej.
Gdyby jeszcze dało się ustawić kompresor powietrza, nabijający jakieś sensowne atmosfery...

Słuchajcie, a gdyby udało się wspólnie wypracować jakiś koncept, wygrać konkurs i wygrać pieniądze na dofinansowanie Masy?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Paź 2011, 00:37:26 »
Tylko róbcie to na priva, ewentualnie w zamkniętym wątku.
 
Może przenieśmy tą całą dyskusję do zamkniętego wątku, żeby nam pomysła nie ukradli.
« Ostatnia zmiana: 11 Paź 2011, 00:41:38 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Paź 2011, 07:17:11 »
Po pierwsze - mam nieodparte wrażenie, że chcecie udupić całkiem fajną inicjatywę. Mnie się ten pomysł nawet podoba. Tak samo jak podoba mi się działanie ZTM - miasto nie umie od 2 lat skutecznie postawić 20 stojaków, a ZTM postawił ich w ubiegłym roku kilkaset i wciąż dostawia kolejne!


Miejsce na przypięcie biletomatu to świetny pomysł, jeśli akurat ktoś przyjedzie biletomatem, to będzie miał gdzie zaparkować.  ^.^ A na poważnie - wygodnie byłoby dodać adnotację odnośnie niedublowania ew. istniejących biletomatów.

Nie uważam, by to był problem. Na stacjach metra biletomaty dublują się w każdej z głowic stacji i tragedii nie ma. Za to jest rozwiązany jest problem co zrobić w wypadku awarii jednego biletomatu co, przynajmniej w tych biletomatach, z których korzystałem, było dość częste.

Na stacjach kolejowych w Holandii widywałem często po 5 biletomatów tej samej firmy, jeden tuż przy drugim. Ludzie się cieszyli, bo dzięki temu były mniejsze kolejki po bilety:







Jakieś rady?

Po pierwsze zaprojektuj STOJAK, a nie wyrwikółkę :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Paź 2011, 10:21:28 »
Raffi - mi inicjatywa wielce się podobywuje i właśnie jestem w trakcie szkicowania. Spokojnie, już nie w paincie  :P

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Paź 2011, 10:38:03 »
Ale jednorożec musi być:P
Komu w drogę temu rower.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Paź 2011, 11:36:05 »
Ale jednorożec musi być:P

I aż się prosi, żeby dodać: "Smoleńsk kur*a!" ;) ;)
Powiem Wam w tajemnicy (pssssst!), że Inferko ładnie rysuje. Czekam z niepierćliwością na fachowy projekt :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Paź 2011, 12:12:27 »
Mina trochę rzednie, ale Bob Budowniczy dał radę to i ja dam radę!  ;)

Drex

  • Gość
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Paź 2011, 12:42:50 »
Czekam z niepierćliwością na fachowy projekt :)
Z czym??? ;)

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Konkurs ZTM - zaprojektuj stojak rowerowy
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Paź 2011, 12:53:20 »
Z niepierśliwością. Tzn. aseksualnie.