Autor Wątek: Zagoń rower do roboty  (Przeczytany 23398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartes

  • Gość
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Mar 2010, 00:10:38 »
Cześć!
Jestem pomysłodawcą i współorganizatorem akcji Zagoń Rower Do Roboty. ;o) Cieszę się, że zainteresowaliście się naszą akcją na tyle, że postanowiliście się przyłączyć. Idea akcji jest taka by nakłonić jak najwięcej osób na co dzień nie korzystających z roweru, by przez ten finałowy tydzień spróbowały. Jak pokazała zeszłoroczna edycja wiele z nich zostaje już na dwóch kółkach do końca sezonu.
Założenie przyjąłem takie, że Zagoń Rower Do Roboty ma spójną komunikację (plakaty, ulotki, naklejki, logo) ale poszczególne działania w miastach są prowadzone i nadzorowane przez lokalne społeczności rowerowe. Wyszliśmy z założenia, że to Warszawiacy wiedzą najlepiej co można ciekawego zorganizować by nakłonić Warszawiaków do roweru, Poznaniacy Poznaniaków itd. itp. Spójna komunikacja jest potrzebna tylko po to, by móc rozmawiać z partnerami dzięki którym o akcji może być głośno. ;o)
Jeśli w związku z tym odpowiada Wam taka forma współpracy to bardzo chętnie zapraszamy! ;o) Dajcie znać ile potrzebujecie, a doślemy Wam plakaty i ulotki, może naklejki... Nie wiem jeszcze co w tym roku uda się załatwić. Na dzień dzisiejszy zamawiamy 10000 kolorowych balonów z logo akcji i chcemy 24 maja w miastach, z którymi nawiązaliśmy współpracę zorganizować akcję na przykład zabalonowania największych parkingów w mieście. Do zorganizowania we własnym zakresie będzie tylko butla z helem i nitka do przywiązywania balonów... ;o) Mamy nadzieję, że w poszczególnych miastach uda się zorganizować lokalne akcje, o których będzie można głośno mówić w całej Polsce. Jeśli macie zresztą jakieś pomysły na ciekawe akcje/flashmob rowerowy jakiś to dawajcie znaki. Fajnie by było zorganizować jakąś akcję łączącą ze sobą miasta biorące udział w akcji... Coś się wydarzy w Warszawie, coś w Krakowie, coś jeszcze w Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu... Wszystko się nagra, zmontuje i można skleić całkiem fajny film promocyjny pokazujący zasięg tej akcji...
Można wszystko! ;o)


Pozdrower
Bartes

PS. Pozwoliłem sobie wysłać to także na NK... ;o)