Autor Wątek: Serwisowe czwartki  (Przeczytany 23154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Lip 2011, 09:29:15 »
@Woydzio - nie chodzi o 10 minut, ale o godzinę, stąd chęć dojazdu na spotkanie serwisowe. Gdyby to było wpisane danego dnia z rana - nie byłoby żadnego problemu.


Ale mną i tak się nie ma co przejmować, bo ja w ostatnich 2 miesiącach przerobiłem resztę składania roweru - brakowało mi wsadzania widelca ze sterami i supportu, ale udało mi się te punkty zaliczyć ;)


Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lip 2011, 09:50:36 »
Nie każdy zdąży wylecieć z pracy tak aby załapać się do Cyklopa, a może części kupić wcześniej czy mieć ze sobą czy jak.
Storm... w czyim imieniu piszesz...
bo przecież nie w swoim...
Ale mną i tak się nie ma co przejmować, bo ja w ostatnich 2 miesiącach przerobiłem resztę składania roweru - brakowało mi wsadzania widelca ze sterami i supportu, ale udało mi się te punkty zaliczyć ;)
zalazłeś nowe okienko do rozdmuchiwania?

@Woydzio & Lakiana - super inicjatywa. mam nadzieję, że kiedyś uda mi się podjechać i czegoś się nauczyć ;)

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lip 2011, 09:58:17 »
Za tydzień serwisowy czwartek również obowiązuje, godzinę zmieniam na 18.05, jeśli ktoś wie, że nie wyrobi się do 18.20-25 - proszę o priva, podam numer telefonu, pod którym można mnie szukać SMSowo.
Jednakże, jeśli frekwencja będzie taka sama, jak wczoraj (3 osoby łącznie), to serwisowe czwartki szybko się kończą. Miło przyjmę również wiadomości o tym, co jest u Ciebie w rowerze nie tak lub czego chcesz się nauczyć - żeby można się było na Ciebie przygotować z odpowiednimi narzędziami.


Na przyszły czwartek chętnie przygarnę kogoś, kto nauczy mnie centrowania z ręki :) Nawet mogę coś upiec w podzięce, gdyż bardzo brakuje mi tejże umiejętności w stopniu zadowalającym.

storm

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lip 2011, 10:26:19 »
@Pimpfie, mój drogi przyjacielu. Nie wiem czemu się mnie czepiasz tak ciągle, nie wiem czy masz jakieś kompleksy, czy na coś chorujesz, czy może to już na starość zgryzota... :) Ale informuję Cię mój przyjacielu - że zawsze są jakieś niejasności, że spotykam osoby które czegoś nie umieją, czegoś nie mają, nie mają pojęcia jak coś naprawić i chciałbym wiedzieć, co mogę im doradzić, co mogę im polecić, gdzie skierować po odpowiednią pomoc - o ile nie będą w stanie dojechać do mnie i mojego małego warsztaciku w Ożarowie.
Pimpfie - cieszę się, że tak sprawnie komentujesz moje wypowiedzi, ale muszę stwierdzić jednak, przyjacielu mój, że złości u ciebie jest aż nadto. Wyluzuj, weź głęboki oddech, wyjdź na rower! :D


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lip 2011, 10:41:29 »
Na przyszły czwartek chętnie przygarnę kogoś, kto nauczy mnie centrowania z ręki :)

Niestety, mnie czwartki nie pasują, ale...

Jeżeli znasz zasadę jak to robić, to więcej się już Ciebie nie nauczy - teraz już tylko trening praktyczny.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Lip 2011, 00:02:44 »
Na przyszły czwartek chętnie przygarnę kogoś, kto nauczy mnie centrowania z ręki :) Nawet mogę coś upiec w podzięce, gdyż bardzo brakuje mi tejże umiejętności w stopniu zadowalającym.

to będzie 07.07 ? Jeśli tak to się na 80% pojawie i zobaczymy co da się zrobić. Mogę też zabrać centrownice:>

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Lip 2011, 08:02:06 »
A propos centrownic.


..centrowanie kół przy pomocy drutu/flamastra przyczepionego do widelca jest w moim wykonaniu za mało precyzyjne i za długo trwa..
http://allegro.pl/centrownica-rowerowa-i1699032632.html
Czy taka wystarczy mi w warunkach domowych?

mplonski

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Lip 2011, 09:48:47 »
Spokojnie wystarczy.

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Lip 2011, 11:11:37 »
Na przyszły czwartek chętnie przygarnę kogoś, kto nauczy mnie centrowania z ręki :) Nawet mogę coś upiec w podzięce, gdyż bardzo brakuje mi tejże umiejętności w stopniu zadowalającym.

to będzie 07.07 ? Jeśli tak to się na 80% pojawie i zobaczymy co da się zrobić. Mogę też zabrać centrownice:>


Owszem. Centrownicę bardzo chętnie, bo centra rośnie, natomiast generalnie chodzi mi o to, żebym nauczyła się niwelować drobne centry kluczem do nypli bez centrownicy, bo zakupu owej na razie nie planuję.

mplonski

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Lip 2011, 20:25:05 »
Spokojnie, możemy nauczyć wszystkich sposobów ;-)

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Lip 2011, 22:18:01 »
Jeszcze napiszcie gdzie to będzie ;-) Bo ja nie w temacie.

mplonski

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Lip 2011, 22:37:09 »
Spotykamy się pod cyklopem na ul. Nowowiejskiej.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Lip 2011, 23:31:18 »
A wymienić okładziny klocków od v-braków też można się nauczyć ?
 
Czy może potrzebne są jakieś imadła, albo szlifierki kontowe ?
 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Lip 2011, 00:09:11 »
Jeśli masz wszystko na ampule nie ma problemu :) Pomyśl czy nie lepiej kupić klocki z wymienianymi okładzinami?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Lip 2011, 00:34:08 »
Mam wszystko na imbusiki, to czy mam klocki z wymiennymi, to się zobaczy.
 
Mam nowiutki komplecik hamulców
Shimano Deore - powinny mieć możliwość wymiany okładzin.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "