Autor Wątek: Aktualizacja skryptu forum.  (Przeczytany 68174 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #105 dnia: 20 Wrz 2011, 21:35:38 »
Hm, w moim ustawieniu [simple machines] też licznik stron jest na górze i na dole.
A licznik rowerowy (wyświetlacz przejechanych kilometrów) także masz na kierownicy i na rurze supportu? ;)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #106 dnia: 20 Wrz 2011, 23:45:42 »
Nie mam wcale i nie podoba mi się to ;)
A czy Ty patrzysz na kierownicę i rurę suportu porównywalnie często w czasie jazdy? ;P
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz 2011, 06:26:42 wysłana przez Stanley »

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #107 dnia: 21 Wrz 2011, 06:26:57 »
Nie mam wcale i nie podoba mi się to ;)
A czy Ty patrzysz na kierownicę i rurę suportu porównywalnie często w czasie jazdy? ;P
 
Nie, ale to nie ja chcę zmiany ustawień licznika. :)

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #108 dnia: 03 Sty 2012, 14:26:39 »
Kiedy w końcu zostańie zaktualizowane forum do wersji stabilnej? Od wakacji nikomu się nie chciało?

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #109 dnia: 03 Sty 2012, 20:15:07 »
@Drex Co to znaczy?
Czy forum jest w jakiś sposób niestabilne w obecnej chwili?
Kompletnie się na tym nie znam i pytam całkiem poważnie.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #110 dnia: 03 Sty 2012, 20:24:07 »
@Drex Co to znaczy?
Czy forum jest w jakiś sposób niestabilne w obecnej chwili?
Kompletnie się na tym nie znam i pytam całkiem poważnie.

Wersje niestabilne, to wersje nie przetestowane do końca. Mają święte prawo działać niestabilnie,w ieszać się, mieć jakieś błędy. Instalują je zwykle bardziej zaawansowani userzy (co sobie sami te błędy poprawiaja potem) albo testerzy (by wyapać błędy zanim wyjdzie wersja stabilna). Wersje stabilne, to takie, za które z grubsza ręczy wydawca, że nie mają krytycznych błędów. Generalnie lepiej zawsze instalować stabilną, najlepiej z miesiąc po wydaniu, gdy już wszystko będzie na pewno sprawdzone dokładnie, a na niezauważone wcześniej bugi wyjdą już łatki.

Ale jeżeli działa, to ja jestem za tym by nie naprawiać ;) Chyba, że w tej wersji (stabilnej czy nie) siedzi jakiś krytyczny bug pozwalający na włamanie na konta albo inne niefajne działania. Wtedy upgrade jest jak najbardziej uzasadniony :D


BTW, czy tej niestabilnej wersji to nie instalowałeś czasem ty Drex? ;)

« Ostatnia zmiana: 03 Sty 2012, 20:26:45 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #111 dnia: 03 Sty 2012, 20:54:03 »
Czyli to aktualizacja, która może zawierać coś, co naprawia jakiś wcześniej nieznany błąd lub rozszerza funkcjonalność, a określenie stabilna oznacza, że mamy jako taką gwarancje, że przy usuwaniu starych błędów, nie dodano nowych i wcale nie musi to oznaczać, iż wersja obecnie funkcjonująca, stabilna nie jest. Dobrze rozumiem?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #112 dnia: 03 Sty 2012, 23:26:59 »
Czyli to aktualizacja, która może zawierać coś, co naprawia jakiś wcześniej nieznany błąd lub rozszerza funkcjonalność, a określenie stabilna oznacza, że mamy jako taką gwarancje, że przy usuwaniu starych błędów, nie dodano nowych i wcale nie musi to oznaczać, iż wersja obecnie funkcjonująca, stabilna nie jest. Dobrze rozumiem?

Przekładając to na język rowerowy:

Niestabilna to taki poziomy prototyp - może się okazać lekki, świetny, szybki i mający unikalne nowe rozwiązania, ale może się też połamać podczas zjeżdżania z byle krawężnika, albo mieć geometrię która okaże się zupełnie nie nadająca do jazdy. Mogą też wyniknąć błędy drobniejsze - np pod obciążeniem może się połamać bagażnik, bidon 0,7 litra może nie chcieć wejść do koszyczka, albo może nie działać jedno z dziewięciu przełożeń w tylnej przerzutce. Nic nie wiadomo. Ale może się też okazać, że prototyp śmiga, brak bagażnika w niczym nie przeszkadza, a bidon po zmianie na 0,5 w zupełności nam odpowiada :) Można mieć taki rower latami i być szczęśliwym jak ja :D

Stabilna wersja to ten sam prototyp poziomki, ale po przejechanych powiedzmy 25000 km. Wtedy już wiemy że geometria nadaje się do jazdy. Niektóre pomysły się sprawdziły i wiemy, że były dobre, one zostaną nawet w naszych kolejnych rowerach. Inne (jak przykładowy koszyk na bidon) trzeba było zmienić na koszyk innej marki, albo zamontować gdzie indziej, by wchodził weń bidon. Bagażnik trzeba był wywalić, bo tarł o koło i w tej wersji nie da się go zamontować wcale (załóżmy, że to nam nie przeszkadza, bo nie jeździmy z sakwami). Sterowanie trzeba było zrobić drugi raz od nowa (łatka vel patch) bo drążek kierowniczy był za długi. Wiemy też, że rama pozwala używać przerzutki XT, ale przy Alivio nie wchodzi 9 bieg, co nie jest problemem - będziemy używać XT (łatka lub patch).
Wydaje nam się, że wszystkie wady konstrukcyjne naszego prototypu już znamy, a wszystkie wpadki zrobione przy projektowaniu udało się poprawić. Nie dotyczy to oczywiście wpadek, które wymagają wykonania roweru od nowa (załóżmy, że tak jest z tym Alivio i bagażnikiem). Generalnie rower można spokojnie jednak produkować i sprzedawać. Taki rower też może się nagle złamać, ale prawdopodobieństwo jest dużo mniejsze. I na pewno da się na nim jeździć, bo inaczej nie zrobiłby 25 kkm :) Jeżeli nie korzystamy z bagażnika, ani nie chcemy mieć Alivio (ostrzegamy klientów pisząc te informacje w opisie pojazdu), to taki rower może nam służyć latami bez najmniejszego problemu. Rower się sprzedaje i ludzie są szczęśliwi.

A te nieusuwalne błędy być może rozwiąże następny prototyp - kolejna wersja niestabilna ;) Tam inaczej zrobi się ramę, by dało się wstawić bagażnik i Alivio. Albo się uda, albo z tego powodu rower się połamie, albo nagle przestanie doń pasować XT i stary drążek kierowniczy. Okaże się podczas testów kolejnej wersji niestabilnej ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #113 dnia: 04 Sty 2012, 00:10:29 »
Mniej więcej jest tak jak napisał Raffi.

Najpierw jest wydawana publicznie wersja "beta v. 0.1". Jest to wersja zawierająca błędy, które wyłapują testerzy i poprawiają. Potem po tych poprawkach wydawana jest "beta v 0.2" i cykl powtarza się. Tych wersju "beta może być kilka. Jak już programiści dojdą do wniosku, że poważne błędy zostały wyeliminowane, mogą opublikować to jako wersję stabilną, lub wydać kolejną wersję "niedokończoną- "RC", czyli Relase Candidate, czyli taki "kandydat do wersji stabilnej, końcowej. Tu także jest cykl testowania i poprawiania, czyli "RC 1", "RC 2" etc. Dopiero jak już wesja programu jest przetrzepana tak,. że jakikolwiek błąd jest bardzo mało prawdopodobny to wydawana jest wersja końcowa programu / skryptu.

Forum które tu jest ma oznaczenie RC 3 i jest ostatnią wersją przed wydaniem finalnym. A co do działania i niedziałania- na wersji RC mogą nie zadziałać dodatki do forum, wtyczki dodające funkcjonalności czy style. Poza tym w RC może znajdować się nie usunięta luka zabezpieczeń, a to jest zagrożeniem dla istnienia forum.

I tak, ja zainstalowałem wersję RC. Najpierw RC 1, potem zaktualizowałem do "2" i do "3"- w kolejności jak wychodziły. Niestety po mojej rezygnacji z administrowania forum, obecny admin stwierdził że jest tylko administratorem, nie zajmuje się nawet moderacją, nie mówiąc już o dbaniu o bezpieczeństwo i wygodę użytkowników. A wersja finalna dostępna jest już od wakacji...

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #114 dnia: 04 Sty 2012, 22:50:24 »
@Drex, Raffi.
   Rozumiem, dziękuje wam za wyjaśnienia.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #115 dnia: 07 Sty 2012, 07:53:50 »
Na SMF w wersji RC jest już nieco exploitów, od dłuższego czasu dziwię się szczególnie ,po jakimś epizodzie padu forum(to chyba ten w którym Maćkoff posądził Drexa o cośtam), że admin podejmuje ryzyko bycia ofiarą jakiegoś hatera WMK albo nawet crackera hobbysty działającego dla sportu, któremu tak naprawdę wystarczą umiejętności script kiddie.

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #116 dnia: 09 Sty 2012, 14:37:06 »
Wydaje mi się, że Forum trochę dziwnie zlicza ilość postów:


Uploaded with ImageShack.us

Ale może - tak ma być? Że posty przywitalne nie są zliczane? O dziwo ostatnio widziałem tez u Stanleya ilość postów rzędu 4-5, mimo, że na pewno pisał ich więcej.

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #117 dnia: 09 Sty 2012, 15:05:39 »
Nie są zliczane posty w Hydeparku- żeby nie było nabijania sobie postów bzdurnymi tematami o d*** maryni. Liczone są tylko posty w działach "rowerowych".

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #118 dnia: 10 Sty 2012, 08:07:54 »
Tak, jak napisał Drex - hydepark nie jest wliczany.
Mi nie zależy na ilości postów w moim profilu, więc sam sobie ją co jakiś czas obniżam. :)


I wcale nie chodzi o posty powitalne, tylko o to w jakich działach są pisane. :)
Tylko pytanie czy ta ilość postów jest tak bardzo istotna?

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #119 dnia: 10 Sty 2012, 13:04:07 »
Ależ Stanley - jak dla mnie - absolutnie nie. Zauważyłem tylko pewne niezgodności na niektórych kontach i dlatego pytałem.