Autor Wątek: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze  (Przeczytany 19593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« dnia: 11 Kwi 2013, 19:04:56 »
"Najlepszym miejscem dla Ciebie i Twojego roweru jest droga rowerowa..."

Dlatego zastaw ją rowerem w poprzek i zatrzymaj się pogadać ;-)

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,urzednicy-ucza-jak-jezdzic-na-rowerze,83248.html

GFM

  • Gość
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwi 2013, 21:32:00 »
Jaki mądry, jaki mądry!
A mandat to za co mu wypisali?
Czyżby za to parkowanie roweru w poprzek ścieżki?

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwi 2013, 22:08:01 »
A ten mający dużo do powiedzenia pan to jak rasowy rowerzysta ubrany jest  tak modnie i na czasie     ;)    .


Kurcze, a jeśli chodzi o miejskie ''kręcenie'' to robię to trochę inaczej, bo na śluzie rowerowej, tak jakoś mi zawsze wychodzi, że po zwolnieniu poprostu przejeżdżam z zachowaniem ostrożności, a na pasach przejeżdżam na rowerze, ale wolno -bardzo uważając na pieszych. 
Chyba jednak jestem jakiś inny rowerowo   ;)   .
I wcale nie zamierzam się jakoś zmieniać...

A czemu ten rower (tego pana?!) stoi w poprzek ścieżki dla rowerów?
Czy to było po prostu wyreżyserowane, a może po prostu tak miało oryginalnie być   ;)   ?
A może jedno i drugie   ;)    .
Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi 2013, 22:13:08 wysłana przez fionotron »

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwi 2013, 22:51:45 »
Cytuj
Jeżeli jednak nie ma ani ścieżki rowerowej ani pasa ruchu dla rowerów lub pobocza wtedy dopiero wolno ci korzystać z jezdni.

Ten film jest dowodem na to, że określenie "ścieżka rowerowa" powinno zostać wymazane z języka.

Cytuj
Art. 33. 1.70) Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Nie ma obowiązku jazdy "ścieżką rowerową". Był. Nie ma.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwi 2013, 01:56:11 »
Mnie najbardziej zdziwił fragment, gdy wypowiadano się o chodniku.
Usłyszeliśmy, że co prawda w ostateczności, ale można po nim spokojnie jeździć- nikt nie wyjaśnił w jakich sytuacjach jest to możliwe i legalne. Przeciętny użytkownik Veturilo zrozumie o zapewne tak "Nie ma ścieżki, ale po jezdni boję się jeździć! Więc zostaje mi tylko chodnik, tylko tu będę w stanie uchronić sie przed rychłą smiercią spowodowaną staranowaniem przez okrutnych kierowców."
Wydaje mi się, że juz robiac taki filmik powinno się wspomnieć, że ta ostateczność to nie nasz "widzimisię" i wyolbrzymiony strach, a np. ekstremalne warunki pogodowe, dziecko na pokładzie itp.

btw: choć muszę powiedzieć, że mijałam dziś kilku Veturilowców mknących ulicą! Także chyba nie jest jeszcze tak źle! ;)
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwi 2013, 08:28:44 »
Obejrzałem ten filmik i po kilku sekundach banan na twarzy :D
" Jezdnia jest przedostatnim miejscem po którym możesz jeździć rowrerm" hmm dla mnie to pierwsze miejse a nie przed ostatni 0.o A mandat to pic na wode dla jaj :D
Light live for fun

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwi 2013, 19:52:10 »
Niestety jak coś jest robione we współpracy z WORDem lub Policją, to zawsze kończy się na straszeniu i szczuciu rowerzystów.

A przecież można było nie straszyć, że jezdnia to jakaś "wyższa szkoła jazdy" i "przedostatnie miejsce", nie szczuć Policją i mandatami, a zamiast tego pokazać poprawne i prawidłowe zachowania na drodze (bo utrwalać należy dobre wzorce), pokazać że się da i że to może być fajne. Można było powiedzieć dokładnie to samo, ale po prostu innymi słowami - rezultat byłby o wiele lepszy, przyjemniejszy dla odbiorcy i bardziej zachęcający do jazdy rowerem.

Kurde, dajcie mi na jeden weekend osobę z kamerą i ze dwóch ludzi do pomocy, a potem kogoś do montażu, to zrobimy taki filmik i pokażemy, że można to zrobić normalnie! Scenariusz bardzo chętnie do czegoś takiego napiszę!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwi 2013, 22:20:59 »
Niestety jak coś jest robione we współpracy z WORDem lub Policją, to zawsze kończy się na straszeniu i szczuciu rowerzystów.
Pan z Policji mógłby powiedzieć coś o jeździe ulicą z buspasem, a Pan z WORDu o szkoleniu rowerzystów. Pamiętam filmik w którym Ty pokazywałeś jak jeździć bezpiecznie i wcale nie bardziej niezgodnie z przepisami niż na tym. Przynajmniej nie namawiałeś do jazdy po chodniku. :) Drobny obrót kamery i mogliby pokazać przystanek Spacerowa 01, oraz poradzić jak używać drogi dla rowerów w tym miejscu.

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwi 2013, 22:38:26 »
Raffi jak znajdzie się osoba z kamera to pisze się w ciemno jako pomoc nawet 24h/d ;-)
Light live for fun

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwi 2013, 08:31:19 »
No to do roboty. Ja i moje GoPro jesteśmy do dyspozycji.

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Kwi 2013, 18:10:08 »
Ja w przeciągu 2 dni naprawie rower i też będę do dyspozycji.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwi 2013, 19:42:33 »
Oki, to kombinuje scenariusze i będziemy w któryś weekend robić. Pewnie nie w najbliższy bo są dwa eventy Masowe.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Kwi 2013, 00:29:06 »
Jest tego więcej - widzieliście?...

http://youtu.be/Mgmna9fTTag
0:25 - mowa o drodze dla rowerów a widzimy drogę dla rowerów i pieszych. W 1:07 jest mowa o pieszym na "drodze rowerowej" a widzimy chodnik przemalowany na ddrip, którym jazda rowerem jeszcze niedawno groziła wypadkiem, w takim był stanie. Polecam uwadze 1:30-1:45. Fragment 2:02-2:05 też "niezły" - w stylu: "przepraszam bardzo, czy Pan mnie widzi?".

A poza tym: czy w 0:48 pan zmusił rowerzystę jadącego z naprzeciwka do zwolnienia/hamowania czy po prostu jechał asertywnie? ;) Wiem, reżyseria...

W drugim filmiku już tak nie naginają prawa.
http://youtu.be/ZNvivx7WuMk

Edit: chwała twórcom za język migowy.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi 2013, 00:30:19 wysłana przez `L` »
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

GFM

  • Gość
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Kwi 2013, 12:21:46 »
Ogólnie rzecz biorąc wartości dydaktyczne tych filmików
oceniam na poziomie początkujących amatorów Veturillo.
Z resztą chyba właśnie do nich te filmiki są adresowane.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Kwi 2013, 08:53:46 »
"Używaj dzwonka, poczujesz się pewniej"
http://vimeo.com/63483653
http://dzwonek2013.pl

I to wszystko za moje podatki %^%&$%$!