Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010  (Przeczytany 49179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lip 2010, 19:55:01 »
spotkanie będzie na Alei Na Skarpie (przy schodach)

Offline Marcin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • sakwiarz
    • Marcin Mazurek - strona domowa
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Lip 2010, 23:08:04 »
Cześć!
Szukam chętnych do pomocy z rikszą. Brakuje kilku osób, bez nich riksza nie pojedzie.
Potrzebne są dwie osoby (rezerwowo) do przyprowadzenia rikszy z garażu na Gocławku na Nowogrodzką, żeby załadować sprzęt - mam chętnych ale na zasadzie "może będę mógł"; 2-3 osoby do zamontowania sprzętu na Nowogrodzkiej w siedzibie ZM-u; 2 osoby do napędzania rikszy w trakcie przejazdu, przydałoby się też dwóch zmienników (ostatnio było kiepsko kondycyjnie, trasa była podobnej długości jak lipcowa, teraz prawdopodobnie dojdą upały); na koniec podobnie 2-3 osoby do zdemontowania sprzętu na Nowogrodzkiej.
Wszystkich chętnych proszę o kontakt na PW, proszę o podanie nr telefonu i jakiegoś komunikatora (gadu-gadu, jabber), a także o napisanie przy czym możesz/chcesz pomagać.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Lip 2010, 23:17:32 »
No to byłam na Przedmasówce, żeby wreszcie pewne osoby nie łypały na mnie spod oka ;) I szczerze mówiąc jestem tak samo mądra, jak przedtem ^^' Częściowo mea culpa, bo przez kłótnię z kompresorem powietrza spóźniłam się trochę, ale nie dowiedziałam się właściwie niczego nowego. Jeśli pojadę jako oficjalne zabezpieczenie, to będzie śmiesznie... ;)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Lip 2010, 21:34:07 »
Film ze spotkania przedmasowego:

Spotkanie przedmasowe organizatorów Warszawskiej Masy Krytycznej


http://www.youtube.com/user/84supertomek

P.S.
Pozatym, to zamiast filmików pt. ''robimy sobie jaja'', można by nagrać coś profesjonalnego.
Chodzi mi o taki filmik jak Czajnik przed MNA robił szkolenie dla nowych wolontariuszy.
« Ostatnia zmiana: 27 Lip 2010, 03:35:35 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Lip 2010, 22:41:08 »
No to byłam na Przedmasówce, żeby wreszcie pewne osoby nie łypały na mnie spod oka ;) I szczerze mówiąc jestem tak samo mądra, jak przedtem ^^' Częściowo mea culpa, bo przez kłótnię z kompresorem powietrza spóźniłam się trochę, ale nie dowiedziałam się właściwie niczego nowego. Jeśli pojadę jako oficjalne zabezpieczenie, to będzie śmiesznie... ;)

To może jeszcze się wstrzymaj, skoro się nie zgłosiłaś na przeszkolenie ;-) Mnie trudno zgadnąć, kto go jeszcze nie przeszedł, a chciałby. Zwłaszcza widząc 20 osób na spotkaniu, z czego zazwyczaj kilka nowych i kilka takich, które bywają od kilku miesięcy, ale jeszcze nie zostały przeze mnie zapamiętane.

Dlatego zawsze lepiej się pochwalić, że się chce przeszkolenia do zabezpieczenia. Szkolenia robię bowiem TYLKO gdy są nań chętni (gdy nie ma, to się lenię). Tym razem to było MAŁE przypomnienie na wesoło tylko, więc i trudno, byś się czegoś nowego dowiedziała ;-)

Ewentualnie jak chcesz zabezpieczać już teraz, to daj znać na PRIV wybierając jakiś termin przed Masą, to się spotkamy (musisz koniecznie być z rowerem) na mieście i zrobię Ci szkolenie exclusive, a także odpowiem na pytania wszelakie jakie Ci tylko do głowy przychodzą ;-)
« Ostatnia zmiana: 23 Lip 2010, 22:43:25 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Lip 2010, 21:23:14 »
He he, chociaż wesoło :]

Wesoło to jest zawsze ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lip 2010, 20:43:44 »
Właśnie wróciłem z objazdu trasy i mam pytanie, w jaki sposób skręcimy z Wrocławskiej w Radiową, tam jest wielka dziura w ziemi.  Jest zaplanowany jakiś objazd, może nie dosłyszałem na przedmasówce, jeśli już to Górczewską.

Rozumiem że zostało to już uzgodnione :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Lip 2010, 00:11:09 »
Proszę osobę która umieszczała plakaty WMK na ulicy Szadkowskiego na Bemowie na prv

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Lip 2010, 01:01:49 »
Chodzi ci o to miejsce ? : http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=warszawa,+radiowa&sll=37.0625,-95.677068&sspn=49.444078,79.013672&ie=UTF8&hq=&hnear=Radiowa,+Warszawa,+Mazowieckie,+Polska&ll=52.248845,20.920812&spn=0.001176,0.002411&t=h&z=19 -> Tam jest zwężenie do jednego pasa. Była mowa o tym że ciasno będzie

Faktycznie wczoraj zauważyłem tylko szlaban i bajzel jaki tam panuje, więc nawet nie próbowałem skręcać, wydawało mi się że tam jest pod prąd.
Dziś oglądnąłem to sobie dokładniej.


Acha i wedle ponoć niezawodnego ICMu:
 http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2010072818&row=406&col=250&lang=pl&cname=Warszawa
Ma nie padać i ma być ciepło, ale ja i tak włożę sobie kurtkę do plecaka
« Ostatnia zmiana: 29 Lip 2010, 19:15:41 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Lip 2010, 01:15:51 »
I ciasno i kolizyjnie, ale skoro rikszy podobno nie będzie,  to może sprawnie przejedziemy przez te wąskie gardło.

Z tą rikszą, to nie wiem czy to pewne, więc na spokojnie Panowie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Lip 2010, 09:56:11 »
Według dokładnych danych meteo (IMGW / ICM) ma być lekko pochmurno bez deszczu w czasie masy:

http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2010072900&row=406&col=250&lang=pl&cname=Warszawa
Komu w drogę temu rower.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Lip 2010, 10:28:40 »
Inne serwisy mówią znowu coś innego i komu tu w końcu wierzyć? Zauważyłem, że mimo pory roku akurat na masę często była ładna pogoda np. przerwa w opadach deszczu, wbrew prognozom.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Lip 2010, 11:36:54 »
Ta prognoza która wkleiłem zawsze mi sie sprawdzała na wycieczkach / masach rowerowych :)

Zwłaszcza że prognoza jest oficjalna z autorytatywnego serwisu a nie z byle onetu czy coś gdzie kupują prognozę od tych co zaoferują najtaniej :P
Komu w drogę temu rower.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 lipca 2010
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Lip 2010, 14:09:05 »
Meteo już zmieniło zeznania, ma padać ;) Swoją drogą, osobiście na meteo zawiodłam się parę razy tak samo jak na każdym innym przepowiadaniu przyszłości, nie można mu ufać do końca ;)