Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Śródmieście, Wola

Konsultacje dla projektu wolskiego, Kasprzaka-Wolska-Połczyńska, droga rowerowa

(1/1)

jolajola1:
19.04 (wtorek), godz. 18.00 w Szkole Podstawowa nr 132 im. Petofiego, ul. Grabowska 1

Droga dla rowerów po południowej stronie jezdni na odcinku od granicy Warszawy do ul. Ordona. To łącznie ponad 5 km infrastruktury dla rowerów, łączącej Bemowo, Ursus i Włochy z Wolą i Śródmieściem. Dalszy odcinek do al. Prymasa Tysiąclecia powstaje w ramach inwestycji prywatnej.

Projekt do obejrzenia TU : http://rowery.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/konsultacje-nowych-dr-g-dla-rower-w

rowerozof:
Moje uwagi:
1. Skrót Połczyńska -> Dźwigowa przy stacji paliw BP.
Skrót jest używany przez jadących z Połczyńskiej w Dźwigową z pominięciem skrzyżowania. Po wybudowaniu DDR duża ilość jadących samochodów będzie przecinać przejazd przy Połczyńskiej i przy Dźwigowej zamiast bezpiecznie przez przejazd na samym skrzyżowaniu. Proszę więc o zaślepienie tego przejazdu z pozostawieniem wjazdu/wyjazdu od strony Połczyńskiej. W przypadku pozostawieniu wyjazdu do strony Dźwigowej proszę o zastosowanie nakazu skrętu w prawo z zastosowaniem wyspy blokującej jazdę prosto czy w lewo. Ma to na celu ograniczenie blokowania DDR przez pojazdy oczekujące na skręt w lewo czy jazdę prosto.
2. Okolice Połczyńska 17a i 19 (stacja LPG , myjnia i wulaknizacja)
W tym miejscu projektant przewidział poprowadzenie ruchu rowerowego po drogach serwisowych. Jest to rozwiązaniem substandardowym gdyż mieszany jest ruch pieszych i rowerzystów. Nawierzchnia jest niskiej jakości (w przypadku braku środków nie zostanie odremontowana). Z myjni wypływa brudna woda. Na wysokości stacji LPG nie przewidziano chodnika dla pieszych. Proponuję więc budowę odseparowanej infrastruktury rowerowej w formie DDR i chodnika lub w przypadku braku miejsca wspólnego CPR(ruch pieszych jest znikomy) przy jezdni ulicy Połczyńskiej. Alternatywnie można rozważyć poprowadzenie DDR przy płocie Ciepłowni Wola.
W przypadku pierwszym warto rozważyć :

- ograniczenie liczby wjazdów/wyjazdów - obecnie są 3.
- zastosowanie wyniesionych przejazdów ze zmniejszeniem promieni łuków na wjazdach/wyjazdach
- likwidację przejazdu między jezdniami ulicy Połczyńskiej -

Proszę wziąć pod uwagę że wcześniej istniała tu stacja paliw Orlen, jednak obecnie już nie istnieje i ruch na tych jezdniach serwisowych jest mniejszy. Są one często traktowane jak parking

3. Okolice Wolska 167 - City Bank
Projektant zaproponował poprowadzenie ruchu rowerowego po jezdni serwisowej. Jest to zły pomysł z kilku powodów. Jest to rozwiązaniem substandardowym gdyż mieszany jest ruch pieszych i rowerzystów. Nawierzchnia jest niskiej jakości (w przypadku braku środków nie zostanie odremontowana). Od strony zachodniej następuje przecięcie DDR i chodnika. Jednak największym problemem jest wpuszczenie na siebie dużych potoków pieszych i rowerzystów w okolicach wyjazdu z parkingu (na zakręcie). W teorii pieszych tam nie powinno być gdyż powinni iść chodnikiem przy budynku. Jednak mają do niego utrudniony dostęp w efekcie czego chodzą po jezdni serwisowej mijając się z samochodami. Dodanie tam dużego ruchu rowerowego będzie prowadziło do niebezpiecznych sytuacji. Proponuję więc budowę odseparowanej infrastruktury rowerowej w formie DDR i chodnika lub w przypadku braku miejsca wspólnego CPR(ruch pieszych jest znikomy) przy jezdni ulicy Wolskiej. Chodnik ma tam 4,5m.
Warto także rozważyć :

- zastosowanie wyniesionych przejazdów ze zmniejszeniem promieni łuków na wjazdach/wyjazdach
- w przypadku braku miejsca przeniesienie słupów oświetleniowych

jolajola1:
Wysłałeś to na maila konsultacyjnego czy przesyłasz do zbiorczych uwag Masy?

rowerozof:
Nie wysłałem jeszcze . Poddałem pod dyskusję.
Czy są gdzieś dostępne uwagi Masy?

mk1111:
Nie ma i nie będzie. Na poprzednie ( standardy) w pierwszej turze parę osób coś nawet przysłało. Na drugą pies z kulawą noga się nie zainteresował. Także tym razem nie było ogólnego zbierania uwag.  Także wysyłaj swoje bezpośrednio do ZDM.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej