Autor Wątek: [ot][spam][humor] Z życia admina sieci osiedlowej  (Przeczytany 43530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kenneth

  • Gość
Odp: [ot][spam][humor] Z życia admina sieci osiedlowej
« Odpowiedź #135 dnia: 28 Lut 2013, 14:52:41 »
@Adrian - nie chodziło o kropkę w nazwie użytkownika - ale w domenie.
@Mateyko - jw.

Ja chcę dodać jeszcze ciekawostkę po której na dzisiaj i na najbliższy pewien okres czasu kompletnie straciłem wiarę w inteligencję ludzką. Jeden z Użytkowników miał bowiem straszne kłopoty z wysłaniem maila - za każdym razem dostawał taką oto strrrraszną zwrotkę:

Cytuj
Subject: Successful Mail Delivery Report

This is the mail system at host mail.*****.pl

Your message was successfully delivered to the destination(s) listed below.
If the message was delivered to mailbox you will receive no further
notifications. Otherwise you may still receive notifications of mail
delivery errors from other systems.

                   The mail system

Komentował nie będę bo na to to nawet już żadne facepalmy nie wystarczą........

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [ot][spam][humor] Z życia admina sieci osiedlowej
« Odpowiedź #136 dnia: 28 Lut 2013, 20:08:22 »
Miał zaznaczone domyślnie "Informuj o statusie doręczenia"?

Kenneth

  • Gość
Odp: [ot][spam][humor] Z życia admina sieci osiedlowej
« Odpowiedź #137 dnia: 28 Lut 2013, 22:03:43 »
Absolutnie nie. To nie jest nasz system pocztowy a inne też tak nie odpowiadają na potwierdzenie dostarczenie.
To po prostu automatyczna zwrotka - taka sama, jaka u mnie ludzie sobie ustawiają jak mają być nieobecni.

Kenneth

  • Gość
Odp: [ot][spam][humor] Z życia admina sieci osiedlowej
« Odpowiedź #138 dnia: 15 Mar 2013, 16:03:12 »
Jakiś czas temu pojawił się Gość u mnie w firmie, potrzebował coś podłaczyć do sieci. Pomogłem, ale z krótkiej rozmowy wynikało, że gość jest techniczny i się ciutkę zna.
Skoro tak, to w sumie nie muszę go pilnować, prawda? Zostawiłem dane komuś, aby przekazał tej osobie, gdyby były jakieś problemy i z myślą, że przyjadę później o problemie chwilowo zapomniałem.
Wieczorem coś mnie jednak tknęło, bo... No właśnie. A jeśli sobie nie poradzi i będzie na mnie?

Przyjechałem do firmy niezgodnie ze swoim planem, niezgodnie z planem jaki zgłaszałem. I co widzę? PROBLEM! NIE DZIAŁA! Spradzam. No tak. Szanowny Gość wpisuje dane prrraaawie dobrze. Bo niestety ale chyba ma ostrą dysleksję, gubi cyferki, zamienia ich kolejność i pretensje, że złe numery podałem... Tiaaa...

EVERYBODY LIES jak mawiał House.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [ot][spam][humor] Z życia admina sieci osiedlowej
« Odpowiedź #139 dnia: 15 Mar 2013, 18:22:04 »
Typowe. Dlatego nie lubię podawać danych przez telefon. Zawsze ktoś usłyszy coś źle. Najczęściej "jeden" mylą z "siedem"

SMS jest znacznie lepszy, choć wtedy znowu co lepsi artyści mylą "1" z "l" oraz "I", "0" mylą z "O" lub "o", a "2" z "7" i "Z".

A przy wpisywaniu to już najróżniejsze błędy widziałem. Zwykle cyfry się zgadzają, ale kolejność i miejsca kropek w adresie IP to potrafią być w naprawdę losowych miejscach. A potem te pytania np czemu komputer nie chce przyjąć adresu z wartością większą niż "255".

Częste jest też stawianie przecinków zamiast kropek. Zwłaszcza wśród księgowych i innych pracowników biurowych przyzwyczajonych do klawiatury numerycznej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: [ot][spam][humor] Z życia admina sieci osiedlowej
« Odpowiedź #140 dnia: 15 Mar 2013, 21:59:48 »
To nie do końca tak, Raffi :) Ja wysłałem mejla do kogoś, kto go wydrukował i dał zainteresowanemu, rozumiesz? ;)
Ja się nie pomyliłem (sprawdziłem przed wysłaniem i potem to co zobaczyłem na papierze).

Co do wpisywania - ile ja się natfumaczyłem co to jest backslash...

Kenneth

  • Gość
Odp: [ot][spam][humor] Z życia admina sieci osiedlowej
« Odpowiedź #141 dnia: 22 Mar 2013, 13:26:03 »
Jest sobie dysk sieciowy X: Dostępny dla każdego, wystarczy wejść w Mój Komputer, kliknąć na X: i po chwili w nim widać istniejące katalogi, w tym X:\Katalog. W którym znajduje się plik: X:\Katalog\Plik

Mejl z rana od Ważnego Kierownika:
Kenneth, przyślij mi Plik.

Niestety nie pomogło tłumaczenie, że szanowny Ważny Kierownik ma dostęp taki sam jak ja.

I jak tu pracować z LENIUCHAMI, którym się nic nie chce, nawet wykonać kilka kliknięć? (6 sztuk)
A moze jakies problemy z czytaniem? Albo z inteligencją?

Kenneth

  • Gość
Odp: [ot][spam][humor] Z życia admina sieci osiedlowej
« Odpowiedź #142 dnia: 29 Mar 2013, 12:00:19 »
Znowu sprawa z LENIUCHEM.

Dostaje mejla z konfiguracją od klienta. Klika i..... no nie działa. A dlaczego link nie działa? Ano dlatego, że yntęlygentny program pocztowy MS Outlook obciął koniec linku i przeniósł do drugiej linijki.
http://taki.sobie.dlugi.bardzooooo.dluuuuugilink.kropka.peeel.pl/lamanena.jakies_wazne.danektore
sienie_mieszcza.wjednej.linijce/numer_konfiguracji-1234567890/

Normalnie myślący człowiek pomyśli: "aahaa, ale co to jest? Link jakiś taki... dziwny... Hmmm... Może koniec linku?" i spróbuje to wsadzić do paska adresu usuwając wszelkie spacje z niego. I to zadziała.

A co zrobi LENIUCH pospolity? Zawoła informatyka :D
Bo pomyśleć - to za trudno. To zbyt trudne zadanie.

Na szczęście dla mnie - chwalę się ;) - to już jest koniec...
http://www.youtube.com/watch?v=geHcsgeEu-c
;)