Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858662 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2580 dnia: 26 Paź 2013, 20:26:34 »
Wybiera się ktoś dzisiaj? Kapitalne warunki, plus uczestnictwo w nocnej gwarantuje niezapomnienie o przestawieniu zegarków o godzinę do tyłu, czyli godzina jeżdżenia gratis.
« Ostatnia zmiana: 26 Paź 2013, 20:36:27 wysłana przez Mbaran »

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2581 dnia: 27 Paź 2013, 21:22:59 »
Było nas 3 pojechaliśmy wzdłuż wału zawadzkiego do Gassów ,a potem przez Konstancin czy jakoś tak na liczniku 80km  wracając na postoju pod stacią shell spostrzegliśmy kierowce przewozu osób  pod wpływem alkoholu zawiadomiliśmy odpowiednie służby i git  rozstaliśmy sie na Pradze południe
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2582 dnia: 28 Paź 2013, 09:28:07 »
I co, udało się ująć pijaka, czy już nie patrzyliście? I jak w ogóle się zorientowaliście?
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2583 dnia: 28 Paź 2013, 17:52:15 »
Staliśmy na stacji. Koleś przyjechał, wysiadł, miał problemy z orientacją w przestrzeni, "ciężki krok", kluczykami do stacyjki też trochę celował, odjechał bez świateł, trochę zygzakiem. Podczas chwilowej rozmowy z wyprzedzającym nas radiowozem okazało się, że go cały czas szukają.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2584 dnia: 30 Paź 2013, 04:08:17 »


Ale oczywiście dla niektórych nic się nie stało. Petro jeszcze leżał w karetce, a ktoś włączał muzykę z rowerowych głośników i dyskotekę uskuteczniał. Brak słów i empatii.

Jakiś wypadek na NMK? Jak to sie stalo?

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2585 dnia: 30 Paź 2013, 14:12:16 »
Przewiń kilka stron w tył, to poczytasz.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2586 dnia: 30 Paź 2013, 17:18:25 »
Jak byś chodził na przedmasówki panie ZABEZPIECZENIE to byś wiedział bo było dużo gadania na ten temat
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2587 dnia: 03 Lis 2013, 07:30:10 »
Masa w nocy z 2 na 3 listopada '13 wyruszyła i wróciła na Pl. Zamkowy w sile 5 uczestników.
Pojechaliśmy przez Wolę i Bemowo do Lasek, gdzie pierwszy postój zajął nam ciut więcej czasu przez kontrolę policji (okazało się, że jesteśmy obok cmentarza gdzie dziś zostanie pochowany Tadeusz Mazowiecki).
Wjechaliśmy do Kampinoskiego Parku Narodowego tzw. "Drogą duchów" (odsyłam do Google), którą to dotarliśmy do Sierakowa, dalej do Łomianek - zwiedziliśmy Atomową Kwaterę Dowodzenia.
Z Kwatery czym prędzej dotarliśmy do szosy asfaltowej, którą to rozsądnym asfaltowym tempem dojechaliśmy z powrotem na Zamkowy zaliczając po drodze skrawek Bemowa i Żoliborz.

Kilka zdjęć:









Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2588 dnia: 09 Lis 2013, 17:19:38 »
Jedzie ktoś dzisiaj? Ja będe z grupą kilku znajomych :P

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2589 dnia: 09 Lis 2013, 22:47:40 »
Jako że 'nocny' temat to szpilę wbiję
Wczoraj, o 19:45, na ulicy Kleszczowej, jeden ananas na rowerze poziomym jechał bez żadnych świateł i odblasków. Następnym razem zawrócę, zajadę ananasowi drogę, i powiem kilka gorzkich słow.

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2590 dnia: 09 Lis 2013, 23:08:18 »
Jaki strażnik sprawiedliwości oOoOoO

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2591 dnia: 10 Lis 2013, 00:37:03 »
Następnym razem zawrócę, zajadę ananasowi drogę, i powiem kilka gorzkich słow.
A dlaczego nie zrobiłeś tego tym razem?

Ślimak

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2592 dnia: 10 Lis 2013, 01:18:24 »
Jako że 'nocny' temat to szpilę wbiję
Wczoraj, o 19:45, na ulicy Kleszczowej, jeden ananas na rowerze poziomym jechał bez żadnych świateł i odblasków. Następnym razem zawrócę, zajadę ananasowi drogę, i powiem kilka gorzkich słow.
Jeśli o mnie chodzi to miałem światła, odblaski na nadgarstkach i chrągiewkę. Widocznie to ktoś inny.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2593 dnia: 10 Lis 2013, 10:34:48 »
Ja tam nie jeżdżę, a poza tym mam światełka, więc też nie ja :)
W kwestii zwracania uwagi, przed czym nie mam oporów:
Wielokrotnie mi się zdarzało zwracać uwagę takim p[iii.. cenzura] batmanom - . Niestety efekt nie powala - raz rowerzysta się zatrzymał i poprawił lampkę bo miał zakrytą bagażem (tak, że nie było jej widać), raz czy dwa zjechali z jezdni na chodnik, reszta to ignoruje. Zresztą dopóki nie zrobiłem sobie lampek, tylko jeździłem na kupnych to też zwracano mi uwagę - lampki same gasły i czasem okazywało się, że jestem batman - odpalałem je i jechałem dalej do następnego zgaśnięcia.
Zwracałem też uwagę szybkobieżnym lajkrowcom, że jak jadą po jezdni to czerwone światło ich powinno obowiązywać. Jeden odpowiedział "wiem" i pojechał dalej, jeden olał zupełnie i jak go po kilku dniach znowu widziałem to również olewał czerwone światła na skrzyżowaniach, jeden zadawał głupie pytania sugerujące, że to nie moja sprawa, czy on się zatrzymuje czy nie. I jak po takim zachowaniu na jezdni kierowcy maja szanować rowerzystów?
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2594 dnia: 10 Lis 2013, 13:54:24 »
Widzę że nie tylko mnie ponosi jak widzę "bydło" na rowerze, ja już wypaliłem się i nie zwracam uwagę , bo to i bywałem wyzwany -"a co ty ku.....policjant jesteś?"  Teraz jak widzę nadjeżdżającego rowerzystę z lampkami (przynajmniej po jednej na stronę ) to podnoszę rękę w celu pozdrowienia , ale jak widzę  "Batmana" to zasłaniam oczy dłonią -lepiej żebym go w ogóle nie widział .  W kuluarowych rozmowach z osobami zajmującymi się służbowo rowerami podnoszę kwestię utworzenia  na wzór samochodziarzy I.T.S  tylko dla rowerów ,bo i policja i straż nie ma siły walczyć z chamstwem  wśród nas. Niestety a przez niektórych "ambitnych" cierpi reszta i wizerunkowo i bezpieczeństwo maleje ,bo i agresja kierowców wzmaga się do innych skoro przed chwilą jakiś "kolega" zmusił kierowcę do ryzykownego manewru bo taki "koleś" uważa się za pępuszek świata.