Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858737 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1995 dnia: 16 Cze 2012, 08:12:46 »
Cytuj
I znowu się narazimy na zarzuty, że przyjechaliśmy w to miejsce, bez celu i bez sensu.

Bo tak właśnie jest. NMK nie ma celu ani sensu, chodzi o jeżdżenie, tylko i wyłącznie. Nabijanie nocnych kilometrów :)

Savil - to jest właśnie sensem nocnej masy - nabijanie kilometrów... oraz... jak napisała Małgosia, zachęcenie ludzi do jazdy po ulicach.

Kilka lat jeżdżenia w Masach i nagle dowiaduję się że nie miało to sensu ani celu?

Znaczy, że na tych Masach obok mnie jeżdżą roboty - organizmy bez emocji i uczuć? Jakieś Zombie czy coś ;) Co Wy tak na prawdę? Jestem w szoku to czytając!

Dla mnie te przejazdy to nie tylko satysfakcja z przejechanego dystansu, pokonania trasy danym typem roweru, przyjemność poznawania nowych miejsc skąpanych w ciemności, ale przede wszystkim radość z jazdy w grupie pasjonatów kolarstwa; radość z poznawania Was. Tak, nie kryję się z tym.

... Bo te kilometry to można "nawijać" na trenarzeże przed telewizorem, licznik bije tak samo... a jednak przyjeżdżacie z jakichś powodów na Plac Zamkowy...

Szok, więcej się nie wypowiem, bo w brak sensu i celu nie wierzę!


I jestem tatą po raz drugi!

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1996 dnia: 16 Cze 2012, 10:38:50 »
Szok, więcej się nie wypowiem, bo w brak sensu i celu nie wierzę!

sens i cel - JAZDA!!!

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1997 dnia: 16 Cze 2012, 18:26:16 »
Szok, więcej się nie wypowiem, bo w brak sensu i celu nie wierzę!

sens i cel - JAZDA!!!

Otóż, jeśli TYLKO I WYŁĄCZNIE celem jest SAMA JAZDA to równie dobrze (a nawet lepiej, bo na własnych warunkach) mogę to robić sam. Moim zdaniem celem nocnej masy jest jazda w nocy wraz z grupą innych rowerzystów i czerpanie z tego faktu przyjemności. Nie liczy się jako takie miejsce do którego się udamy, przebyte kilometry, ani "walor edukacyjny" wycieczki (opisy ciekawszych miejsc). Istotne jest doświadczanie swoistego przeżycia podróży po mieście nocą (które przecież wówczas tak różni się od tego nam na co dzień znanego) oraz obcowanie z grupą społeczną dzielącą tą samą pasję. Cała reszta to "produkt uboczny", a już na pewno jest nim samo "nabijanie kilometrów". 

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1998 dnia: 16 Cze 2012, 19:08:28 »
Czytam o tej idei Masy Nocnej i postanowiłem się wypowiedzieć. Co prawda na Masy Nocne nie jeżdżę, ale za to pamiętam początki i całą ideę.

Nocna Masa ruszyła 1 lipca 2004 roku. Datę tą pamiętam, gdyż wtedy dopuszczono darmowy przewóz rowerów autobusami. Masa pojechała więc na Bankowy by punktualnie o północy wręczyć dyplom pierwszemu kierowcy autobusu nocnego, który pojawi się przed ratuszem i w którym można będzie wieźć rowery. Miała to być JEDNORAZOWA akcja medialna. Nic więcej.

Stały się jednak dwie rzeczy:
1) Ludziom się spodobało i po wręczeniu dyplomu, fotkach i wywiadach dla mediów, chcieli jeszcze gdzieś pojechać. Pojechaliśmy... aż do świtu.
2) Druga rzecz, która się stała, to to, że ludzie mieli ochotę na więcej w kolejnych tygodniach. I jeździli, zwykle ze Skelerem, choć bywało, że i bez. Przyjęło się więc, że na NMK może nie być oficjalnych organizatorów i to jest ok.

I tak oto przypadkiem, bez żadnej idei i celu, Nocna Masa zaczęła się odbywać co tydzień. Nikt tego nawet nie planował! Co ciekawe NMK wtedy często nie kończyła się na Zamkowym, lecz w jakimś miejscu, gdzie można było podziwiać fajny wschód Słońca pijąc Herbatkę Zwycięzców (TM) z termosów i zajadając kanapki. Np III Nocna skończyła się na Siekierkowskim. Tak to trwało gdzieś do połowy do września.

Później zrobiło się zimno, Nocne Masy przestały się odbywać. Z czasem wróciły jako comiesięczna impreza oficjalna, do której "w sezonie" dołączały cotygodniowe nieoficjalne.

Tyle z historii. Idei nie ma co dopisywać. NMK to po prostu nocna przejażdżka po mieście.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1999 dnia: 16 Cze 2012, 19:34:08 »
Brawo !  :)

A ja teraz przed sobą mam szklankę ze złotym płynem w szklance z napisem ESPANA '82  II Runda... 8)

(piję nie jeżdżę)
« Ostatnia zmiana: 16 Cze 2012, 21:45:09 wysłana przez Rano1 »

Offline Spawacz

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2000 dnia: 16 Cze 2012, 22:03:57 »
Ktoś dzisiaj jedzie pod kolumnę?

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2001 dnia: 16 Cze 2012, 22:13:30 »
Ktoś dzisiaj jedzie pod kolumnę?

Ja, ale jak się burza uspokoi :)
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2002 dnia: 16 Cze 2012, 23:14:11 »
Miała to być JEDNORAZOWA akcja medialna. Nic więcej.

Stały się jednak dwie rzeczy:
1)  ...
2)  ...

         ( ... )

Tyle z historii. Idei nie ma co dopisywać. NMK to po prostu nocna przejażdżka po mieście.

I stała się rzecz trzecia :
3) Ludziom nie znudziły się tak szybko te nocne przejażdżki ( a wręcz wprost przeciwnie ),
bo każda była jakaś inna i każda miała w sobie "to COŚ" . To COŚ - to dreszczyk emocji   :o  .
To Skeler wymyślił, że na każdej z Nocnych Mas będziemy przełamywali jakieś "rowerowe tabu".
Że będziemy odczarowywali takie "rowerowe NIEDASIE":

że nie da się - po całej Warszawie jeździć rowerem bezpiecznie i wygodnie ;
że nie da się - przejechać bezpiecznie przez najciemniejsze uliczki nocnej Pragi ;
że nie da się - przejechać po deskach na torowisku tramwajowym mostu Gdańskiego ;
że nie da się - wraz z całym masowym nagłośnieniem przejechać przez tunel dla pasażerów dworca Wschodniego ;
że nie da się - po raz pierwszy w historii NMK - wjechać nocą do lasu ;
że nie da się - w ciągu jednej nocy przejechać dwa razy przez Wisłę - mostami w Nowym Dworze i Górze Kalwarii ;
że nie da się - przejść przez dziurę w płocie i przenieść rowery po schodach w poprzek trybuny ( w górę i w dół ),
by zrobić rundkę honorową na nieczynnym od dawna betonowym torze kolarskim na "Orle" ;
że nie da się - gdy ochroniarz uśnie, przejechać przez wszystkie wewnętrzne dziedzińce pałacu Kultury ;
że nie da się - przez całą noc jeździć po lesie Kabackim i nie przejechać dwa razy tą samą drogą ;

A czy ktoś z Was jeszcze pamięta jakieś inne, atrakcyjne "nocne NIEDASIE" ?
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2003 dnia: 18 Cze 2012, 22:06:48 »
ostatnia nocna masa sie odbyla?
Light live for fun

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2004 dnia: 19 Cze 2012, 09:11:41 »
Coś cicho siedzi towarzystwo rowerowe. Bardzo żałuję, że nie mogłem być obecny (niestety w ubiegłą niedzielę musiałem wcześnie wstać) i od kilku dni zaglądam tutaj z nadzieją na relację. Nie wstydźcie się, podzielcie wrażeniami.   

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2005 dnia: 19 Cze 2012, 09:44:10 »
Może nikogo nie było? Koło 23:00 trochę się burzyło i padało, ja się nie skusiłem, tym bardziej, że byłem zmordowany po Kobyłce ;)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2006 dnia: 19 Cze 2012, 09:49:33 »
wszyscy pili po przegranym meczu :D

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2007 dnia: 19 Cze 2012, 14:55:37 »
wszyscy pili  ...

Nieprawda.
Nie wszyscy to "pijackie Obrzympały" ;)
I niech każdy mówi sam za siebie.
« Ostatnia zmiana: 19 Cze 2012, 15:02:41 wysłana przez fionotron »

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2008 dnia: 19 Cze 2012, 14:59:34 »
jak już cytujesz, to może w całym kontekście?

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2009 dnia: 21 Cze 2012, 20:57:17 »
Czyli nikogo nie było. Szkoda, bo takie przerwy zniechęcają ludzi do nieoficjalnych przejazdów.
W najbliższą sobotę postaram się pojawić.