Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858582 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1905 dnia: 10 Cze 2012, 19:43:15 »
Na oficjalnych warto byłoby również przed wyjazdem wygłosić jakieś krótkie przemówienie-powitanie, bo zdawkowe powiedzenie włączcie lampki i ruszenie "w długą" tworząc przy tym popłoch mniej zorientowanych ("co? już ruszamy?") do najlepszych pomysłów nie należy :)
Jak masz coś do powiedzenia przed startem, wal śmiało. Najłatwiej wysługiwać się kimś innym i od razu krytykować. Tu nie ma organizatorów i każdy może powiedzieć coś od siebie. Ja na żadnej masie nocnej popłochu nie widziałem, gdy przód ruszał.

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1906 dnia: 10 Cze 2012, 20:04:43 »
No to malo widzieliscie. Dexter jak jest na NMK to zazwyczaj wita wszystkich i cos tam jescze dodaje.

Offline hubs

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • mój sklep :)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1907 dnia: 10 Cze 2012, 23:19:30 »
Było super!
Wielkie dzięki!

Piszę w imieniu własnym i kumpla, który też mieszka w okolicach Grodziska Mazowieckiego.
Na masę jechaliśmy z Grodziska przez Nadarzyn, Łazy, Magdalenkę, Janczewice i Raszyn. Dalej czmychnęliśmy na Stary Mokotów skąd w miarę prosto uderzyliśmy na Wisłę, wzdłuż której przenieśliśmy się na wysokość Kolumny Zygmunta :)
(...)
Po Masie wymiękliśmy i obraliśmy najkrótszą dla nas trasę tj. Alejami...
Niecałe 170 km.
Wszystko byłoby OK, gdyby nie to że jak nigdy, tym razem miałem na sobie normalne ubrania, przez co odparzyłem sobie tyłek :|

To moja trzecia Masa, druga Masa Nocna. Zabawa była przednia - wspaniały klimat :)

Pozytywne pozdro!

ps. Włoch, który się do nas przyłączył, choć wykończony to wielce zachwycony i wszystko wskazuje na to, że jeszcze się wybierze... :)
ps2. będzie mapka z trasy którą zrobiliśmy?

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1908 dnia: 11 Cze 2012, 00:07:29 »
« Ostatnia zmiana: 11 Cze 2012, 17:01:42 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1909 dnia: 11 Cze 2012, 00:12:59 »
Tak już ze mną jest, że najbardziej lubię te dłuższe nocne przejazdy masowe-takie ponad 100km (z dojazdem do domu). Tym razem się mi nie udało wykręcić takiego przejazdu...
Jeżeli chodzi o zjazd ul. Dolną to zawsze chciałem ją zjechać o świcie bez ruchu samochodowego (można tam zjechać góralem z prędkością ok. 60km/h.
O ile ul. Idzikowskiego już kilka razy zjeżdżałem na Dolny Mokotów po imprezach rowerowych , to zjazdu ul.Dolną o świcie jeszcze nie zaliczyłem...

P.S. Mój dzisiejszy dobowy dystans dzienny to tylko 81,4 km z czego 15 km przejechałem w deszczu (przynajmniej było ciepło!) :)
Maciek- Wilanowiak 

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1910 dnia: 11 Cze 2012, 19:18:47 »
tak mówiąc między bogiem a prawda to była chyba moja ostatnia nocna masa, bardzo mi sie nie podoba gdy Tanawis prowadzi, nie mam zamiaru jezdzic na czerwonym swietle zeby peletonu nie zgubic albo pod prad bo komus sie nie chcialo minuty poczekac na zmiane swiatel,
Light live for fun

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1911 dnia: 11 Cze 2012, 19:54:50 »
Chciałbym spytać tak po koleżeńsku, bo różne źródła mówią o różnej ilości uczestników - raz ze prawie 80, tutaj że 45-48. Jednakże końcówka jest zgodna. UKOŃCZYŁO MAŁO LUDZI. Jakim cudem zgubiliście tyle peletonu ? Przecież to była OFICJALNA nocna masa ? Tyle ludzi nie miało lampek ? Nawet kiedy Ja jeździłem - a nierzadko prowadziłem na 30 a nie 25 - to docierało jakieś 80 % do końca. Zresztą za prędkość później obrywałem :P No ale się czekało na maruderów bo taka zasada. Więc co się stało ?

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1912 dnia: 11 Cze 2012, 19:57:08 »
Dexter, odp podejrzewam, że masz post wyżej :/

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1913 dnia: 11 Cze 2012, 20:12:29 »
Jak widać na mapce, po trasie było troszkę kręcenia po wąskich parkowych ścieżkach. Może tam się ludzie pogubili. Pewnie było za ciemno i nie widzieli gdzie jadą :)
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1914 dnia: 11 Cze 2012, 20:19:50 »
Wspólny przejazd to zawsze jakiś kompromis. Nigdy wszystkich się nie zadowoli. Daleki jestem jednak od osobistego prania brudów na publicznym forum. Najcenniejsze są, moim zdaniem, takie wpisy - jak wyżej - nowych ludzi, których wciągnęły nasze masowe przejazdy, i te dzienne i te nocne. Pozytywna energia.
Dlatego, żeby nie robić dymu na forum, co dalej idzie maso-pośmiewiska na FB (nasze wpisy nierzadko są kopiowane gdzie indziej), warto czasem 2 razy się zastanowić nad tym, co się potem napisze.
Może demokracja w grupce NMK, ludzi w dużej części anonimowych, nie będzie się sprawdzała, ale kto zbliżył się do grupy "przewodników stada" ma szansę przed odjazdem pogadać w 4 oczy, zgłosić swoje uwagi.
Ja też mam swoje małe żale, czy zastrzeżenia, których nie chciałem w szerszym gronie wygłaszać. Staram się też zrozumieć i szosowców i LR-endurowców  ;)
A co do prędkości, może po prostu w kilka osób pytać się innych w trakcie przejazdu, czy dobrze, czy można trochę szybciej. Ja prowadziłem trochę ostatnio do AWF-u (15-20km/h), dla mnie to spacerowe tempo, bo jeżdżę sam nieco szybciej, ale mam na uwadze innych z tyłu, czuję się trochę nieswojo, gdy za mną robi się przerwa.
Co do czerwonego światła - w 2giej połowie jechałem bardziej z tyłu i zatrzymywałem się na czerwonych a przód na nas czekał.
Malejąca frekwencja - byłem na kilku nocnych i z reguły plus minus 50 % odpadało po drodze. Przyczyn nigdy nie poznamy - jednemu bliżej do domu, dla innego późno, ktoś inny źle ubrany a w nocy chłodno itd. Gdyby sama trasa eliminowała - tyle osób nie podjechałoby miesiąc temu do ex-Atomowego Centrum Dowodzenia na brzegu Kampinosu.
Dexter, widać przyciągasz ludzi. Musisz zatem częściej pojawiać się na NMK  8)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1915 dnia: 11 Cze 2012, 20:25:06 »
Po prostu są tacy dla których 30 km to już nie lada wyzwanie, a co jeszcze 50 robić :)
« Ostatnia zmiana: 11 Cze 2012, 20:27:54 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1916 dnia: 11 Cze 2012, 21:03:00 »
A to dopiero teraz zauważone zostało, że Tanawis nie zna przepisów i zasad NMK? Poza tym- jak pisałem wcześniej, ale że mój post został zatwierdzony po kilku godzinach to mało kto go zauważył- dlaczego trasa została zaplanowana PRZED nocną a nie na miejscu i w czasie przejazdu?

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1917 dnia: 11 Cze 2012, 22:28:13 »
Dexter najwidoczniej znów musimy się pojawić ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1918 dnia: 11 Cze 2012, 23:16:04 »
Po prostu są tacy dla których 30 km to już nie lada wyzwanie, a co jeszcze 50 robić :)

Mówimy oczywiście o średniej przelotowej nie odległości ? Bo to już zakrawa na żart :P

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1919 dnia: 11 Cze 2012, 23:19:55 »
A to dopiero teraz zauważone zostało, że Tanawis nie zna przepisów i zasad NMK? Poza tym- jak pisałem wcześniej, ale że mój post został zatwierdzony po kilku godzinach to mało kto go zauważył- dlaczego trasa została zaplanowana PRZED nocną a nie na miejscu i w czasie przejazdu?

Zostawmy tę kwestię. Rozwijaliśmy ją pod kątem zapisanych warunków NMK itp. Było parę ważnych głosów - pt. "co nie zapisane - dozwolone" (lol) więc dodałem WTEDY istotną rzecz. Bądźmy także rozumnymi ludźmi i kolegami.