Autor Wątek: Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy  (Przeczytany 19264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Lis 2012, 19:00:36 »
Też myślę, że powoli wszystko obraca się w dobrym kierunku, powoli ale jednak.
Jest wola polityczna, w tworzeniu dobrych warunków dla transportu rowerowego. 
Wydaje się, że jesteśmy w takim momencie, gdy nie musimy wyważać otwartych drzwi, ani przekonywać nikogo do rzeczy oczywistych.
Pytanie jest takie jak to robić skutecznie, efektywnie i co ważniejsze w dzisiejszych czasach ekonomicznie.
Stąd nasz głos wskazujący, że nie koniecznie budowa dobrych warunków dla rowerów polegać musi na tworzeniu wydzielonych dróg rowerowych. Możliwa jest przecież - co wielu zadziwi przyjazna integracja ruchu rowerowego i samochodowego, po przez tworzenie stref tempo 30, budowę pasów i kontrapasów rowerowych.

Niezwykle cieszy mnie, że na komisji Panowie z ZDM poruszyli kwestie '' czerwonej książeczki'', czyli sławetnego rozporządzenia o znakach i sygnałach drogowych (. . .) - które nie pozwala na tworzenie pasów rowerowych przy miejscach parkingowych.
Cóż, skoro ja niebawem wyślę oficjalne pismo w sprawie pasów na Korotyńskiego, to może i dzielnica będzie miała coś do zdziałania w ministerstwie.     
« Ostatnia zmiana: 25 Lis 2012, 19:06:56 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Rano1

  • Gość
Odp: Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Lis 2012, 19:32:49 »
Rano1  no wiesz jak nic nikomu nie chciało się robić latami i poza krytyką w "kuluarach" i nic nie docierało do radnych-bezradnych,


Nic nikomu? Wydaje mi się jednak, że ludzie związani z WMK i ZM jednak przez ostatnia dekadę włożyli sporo starań, poza organizacją WMK, żeby oddziaływać na samorządy. Przeszkodą było, jest (i pewnie będzie nadal) upolitycznienie stanowisk w samorządach oraz brak pozytywnej selekcji ludzi mających o rowerowym świecie pojęcie, pojęcie fachowe.


 to teraz trzeba podziałać sposobem (nie rewolucja-bo przegramy z nowobogackimi o domniemanym wyższym statusie jaki uważają samochód) i zacząć od małego ale znacznego kroku jak stacje a co za tym idzie więcej rowerów zauważalnych na ulicy i nawet na chodniku co spowoduje bur... i trzeba będzie uporządkować jakoś tą sytuacje. Jak ?- wiadomo albo ścieżki albo pasy. I w ten cywilizowany sposób drogą ewolucji za parę lat bez rozlewu krwi sama sytuacja się wyklaruje.

Tu się zgadzam. Zapełnienie ulic nie tylko samym comiesięcznym przejazdem WMK, bo do tego władze się przyzwyczaiły i nie robi to widać na nich większego wrażenia,ale upowszechnienie jazdy rowerem po mieście może dać coś pozytywnego. Może - bo jeśli Ventylrillorowerzyści będą dalej "zepchnięci" na chodniki, na jezdni do 50km/h, gdzie powinno być miejsce dla rowerów a jest "terror samochodów", wiele się nie zmieni, przy podejściu - jak do tej pory - wielu decydentów.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Lis 2012, 13:50:59 »
Może - bo jeśli Ventylrillorowerzyści będą dalej "zepchnięci" na chodniki, na jezdni do 50km/h, gdzie powinno być miejsce dla rowerów a jest "terror samochodów", wiele się nie zmieni, przy podejściu - jak do tej pory - wielu decydentów.

@Rano

Przy nadmiernej popularności ''Roweru Publicznego'', przy połączeniu z dopiero rozwijającą i nadal jeszcze Nie wystarczającą siecią ścieżek rowerowych właśnie tak będzie. I TAK większość miłośników Veturilo, będzie śmigała po chodnikach.

Uważam że ''terror samochodów'' wcale nie osłabnie a przybierze na sile z tego powodu, że blachosmrodów w mieście jest coraz więcej.
I obym się mylił.
Oby kultura jeżdżenia kierowców - jej wzrost zrównoważył ciągle rosnącą ilośćią przemieszczających się samochodów (np. w godzinach szczytu) w mieście.
 
A rowerzystom z Ochoty życzę - i to już na wiosnę przynajmniej kilku stacji Veturillo i oby za tym poszły inwestycje w ścieżki rowerowe - oczywiście tylko TE ''z prawdziwego zdarzenia'' .

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Lis 2012, 19:04:44 »
"Nadmierna popularność roweru publicznego'' cóż rzuciłeś mnie tym określeniem na kolana   :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Lis 2012, 21:00:37 »
Cytat: qwerJA
Niezwykle cieszy mnie, że na komisji Panowie z ZDM poruszyli kwestie '' czerwonej książeczki'', czyli sławetnego rozporządzenia o znakach i sygnałach drogowych (. . .) - które nie pozwala na tworzenie pasów rowerowych przy miejscach parkingowych.
Cóż, skoro ja niebawem wyślę oficjalne pismo w sprawie pasów na Korotyńskiego, to może i dzielnica będzie miała coś do zdziałania w ministerstwie.   

Obawiam się, że zmiany muszą zostać wprowadzone w umysłach naszych drogowców w większym stopniu niż w czerwonej książeczce, która zakazuje po prostu parkowania na pasie dla rowerów (choć w sposób wyjątkowo niezręczny - sławetne "na odcinku jezdni, na którym wytyczono pas dla rowerów, należy wyeliminować zatrzymywanie się pojazdów", czy jak to tam szło). Miejsca parkingowe nie są jezdnią (częścią drogi przeznaczoną do *ruchu* pojazdów), a miejsca parkingowe *na chodniku* już w żaden sposób nie mogą zostać zakwalifikowane do bycia jezdnią.* No, ale zasłanianie się uporczywym nierozumieniem podstawowych aktów prawnych w swojej dziedzinie to lepsze rozwiązanie niż zrobienie czegoś konstruktywnego, prawda?

Pozdrawiam,
Maciek

*Tzn. poza Warszawą nie mogą.
« Ostatnia zmiana: 26 Lis 2012, 21:06:19 wysłana przez axxenfall »

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Lis 2012, 21:39:08 »
Tak, tylko że w tych niektórych miastach w których zarządcy dróg nie bali się procesów cywilnych i innych konsekwencji swych działań -  plany tych rozwiązań i dokumentacja techniczna traktowana jest niczym tajemnica państwowa.
Dziwicie się, ja też bym nie chciał żeby ktoś do czegoś się przyczepił i robił aferę  :)

Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Lis 2012, 09:49:43 »
Tak, tylko że w tych niektórych miastach w których zarządcy dróg nie bali się procesów cywilnych i innych konsekwencji swych działań

Jak branie odpowiedzialności za swoje czyny jest takie straszne, to przecież nikt ich tam siłą w urzędzie nie trzyma ;-) Zresztą zaryzykuję stwierdzenie, że pójdziemy sobie na dowolną ulicę w Warszawie, a ja znajdę tam coś niezgodnego z CzeKą. Więc to nie jest tak, że się boją, tylko że boją się wtedy, gdy im to pasuje.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Sty 2013, 19:09:55 »
https://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/veturilo-konsultacje-na-ochocie

Cytuj
Od czwartku, 10 stycznia, ruszają konsultacje społeczne dotyczące rozmieszczenia trzech dodatkowych stacji Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo na Ochocie. Mieszkańcy będą mogli zadecydować o ich lokalizacji.

Tu jest głosowanie: http://konsultacje.um.warszawa.pl/content/sonda-lokalizacje-dodatkowych-stacji-veturilo
« Ostatnia zmiana: 10 Sty 2013, 17:04:53 wysłana przez uasic »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Sty 2013, 20:01:06 »
Dzięki -  zagłosowałem, teraz przede mną problem 17 stycznia znowu zawalę przed masówkę ale niestety  Ochotę trzeba pilnować - tutaj niestety nie jest łatwo z tymi radnymi. >:(

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Kwi 2013, 11:04:07 »
Witam ponownie w tym wątku i chciałbym prosić o włączenie się ludzi, do debaty o bezpieczeństwie na Ochocie. 23 kwietnia 2013 r. w Akademi Pedagogiki Specjalnej ul. Szczęślewicka 40 -wejście od Kopińskiej. o godz. 18. Można tam się dowiedzieć jak o nas dbają i można się zapytać jak mogą jeszcze lepiej zadbać o tych niewdzięcznych rowerzystów. Proszę wybudzić się z zimowego letargu i zacząć się chociaż interesować i tymi sprawami.