Autor Wątek: Obozowa - apel do wolskich cyklistów  (Przeczytany 13909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Lis 2014, 12:52:58 »
Widziałeś gdzieś ludzi bezinteresownie popierających swoje "Guru"?
Aż zbyt wielu takich widziałem.

Partia popiera członków, bo trzeba skądś brać świeży narybek, samorządy to takie darmowe poligony do ćwiczeń, a jeśli jakiś radny zapunktuje sobie u mieszkańców, to i partia wyjdzie na plus. Członkowie popierają partię, bo dzięki wsparciu mają łatwiejszą drogę po drabinie. Ot, symbioza.

Jeżeli w jakiejś dzielnicy problem ma konkretne nazwisko, to dobrze jest je znać - a tak jest z Wolą i Obozową.
Nazwisko tak, ale nie partia.

Najgorzej jest to że ludzie to kupują i zawzięcie bronią starego stanu (jaki był) bojąc się że im ściany popękają -tak jak jedna opowiedziała że jej styropian po ociepleniu popękał od ruchu ulicznego :o
Starszyś ode mnie i jeszcześ nie przywykł do tego, że ludzie dają się politykom podpuszczać jak dzieci ;)?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Lis 2014, 16:40:57 »
"Aż zbyt wielu widziałem" a później piszesz że "Członkowie popierają partie, bo dzięki wsparciu mają łatwiejszą drogę......" -Sam sobie odpowiedziałeś . :) 
 "starszyś ode mnie ...." fakt i masz rację, liczyłem że w dobie internetu i wypasionych"drapanych komórek" ludzie będą rozsądniejsi ale niestety dalej wierzą w gusła i więcej wydają u uzdrowicieli niż w gabinetach lekarskich . Co prawda rozumiem ich bo i lekarze tacy jacyś internetowi (czyli wirtualni- byle jacy typu kopiuj -wklej lub doktor google) :(

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Gru 2014, 12:06:33 »
Przypominam, że to już jutro!
Cytuj
Spotkanie odbędzie się w środę, 3 grudnia 2014 r., o godz. 18.00.

Miejsce spotkania pozostaje bez zmian : Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida, ul. Obozowa 60.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Gru 2014, 14:43:52 »
Na podsumowanie się nie wyrobię, ale dajce znać na forum, co z tego wyniknęło.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Gru 2014, 22:42:32 »
Wiesz co wynikło ? G... wyszło- biedaczek Oleszczuk już padał i nie dał rady "Krzyżowcom" , w ogóle słabo się przygotowali ,ja bym po pół godziny prewencje wpuścił z 75 cm pałami i wyklepał 3/4 tałatajstwa razem z radnym nowej kadencji który robił sobie lans zarzucając że z nikim w ratuszu nie było uzgadniane . Tak się zaperzył że "bujna"grzywka stanęła mu dęba na łysinie . Pani która siedziała przede mną na poprzednich konsultacjach tak się zawzięła że napisała "tyradę" do Pani Prezydent  i czytała drugie pół godziny swoje "Mądre przemyślenia" Moderator nie panował i wyrywali mikrofon i krzyczeli nawzajem się zagłuszając . List tej Pani łazili i prawie na siłę do niektórych podsuwali do podpisu . Do nas nie podchodzili (oszczędzili nas) byłem ja , Pafka i mk1111. Po 21 wyszliśmy a tam jeszcze 1/3 sali wojowała przeciw. Była cała sala plus strojące  zajęte. Współczuję tym co maja takich sąsiadów . Mam nadzieję że TW już tylko potrzebowały odbyć taki "cyrk" aby dalej robić swoje ,bo jak Ci mieszkańcy by byli wiodącą siłą to pas rowerowy może być ,ale w okolicznym lesie.Pomimo tego ze od tego bu.. i hałasu głowa boli ,ale warto było -przynajmniej dla ludzi zajmujących się psychiatrią i socjologią ciekawe doświadczenie. Ja myślałem ze tylko ja nie potrafię trzymać języka za zębami i przeklinać a tutaj starsze Panie (i to bardzo dużo starsze ode mnie) jedna do drugiej spie...j. Czyli wesoło było. Na stronie urzędu dzielnicy ma być część udostępniona-warto szukać.   

Gregorius

  • Gość
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Gru 2014, 11:01:37 »
Wiesz Jerzy do czego są konsultacje?
Ano do tego by powoływać się na głosy pasujące do własnej polityki.
A przy takim bur...u jak opisałeś powyżej to dla urzędników sam miód.
Mieszkańcy są niezdecydowani/podzieleni/zantagonizowani więc
zrobimy na swój sposób by zrobić najlepiej.
A że wyjdzie w efekcie dla wszystkich najgorzej - to już inna sprawa.

Jedyny sposób to demonstracja siły w postaci WMK.
Ale skoro boimy się brać różnych dziwnych (choć poniekąd słusznych)
zarzutów na klatę to możemy jedynie pobawić się w partyzantkę.
Mnie już za mało życia zostało (Tobie - Jerzy nie wiele więcej) by tracić
czas na nieefektywne działania.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Gru 2014, 12:43:12 »
Gregorius ładnie piszesz o tym jacy są mieszkańcy tamtych okolic, ale niestety nie oddaje to rzeczywistości. Pokazali się wczoraj z najgorszej strony - jako bezwolna tłuszcza żądna krwi wroga. Chodzą na baaaardzo krótkiej smyczy kilku krzykaczy którym udało się zdominować całość spotkania. Zdaje mi się również iż temat konsultacji umknął wszystkim włącznie z ludźmi z WMK. One nie dotyczyły projektu przebudowy ul. Obozowej (bo ten jest już od dawna opracowywany i na tym etapie wszystkie kluczowe decyzje dawno zapadły i nikt nie wykrzyczy zmian) tylko organizacji ruchu lokalnego w rejonie ul. Obozowej w związku z jej remontem czy też w zasadzie budową od podstaw. Tak przynajmniej podkreślali wielokrotnie organizatorzy. Cały problem polega na tym iż ta bezmyślna tłuszcza dała sobie wmówić, że wszystkiemu są winni cykliści. W 1968 głównymi hasłami było "Syjoniści do Syjamu" oraz " Żydzi na Madagaskar" -  tu teraz należało by tylko zmienić tych Syjonistów i Żydów na cyklistów/rowerzystów i znaleźć jakieś bardziej odległe miejsce na zesłanie i mamy pełen obraz. Wczoraj znalazł się red. Jachowicz (jeżeli nie przekręciłem nazwiska) obecnie mocno związany z partią Jarosława K. który zbierał chętnych do przykuwania się do płotu (łańcuch już ma a ci co go znają wiedzą ze nie rzuca słów na wiatr!) jeżeli Obozowa zostanie zwężona z dwóch ( co prawda istniejących tylko w miejscowych mitach i podaniach)  pasów do jednego przez tych obrzydliwych cyklistów. Ci idioci są przeciwni dokładnie wszystkiemu łącznie z remontem sieci uzbrojenia terenu. Nie chcą mieć  tranzytu z Bemowa chcąc mieć jednocześnie ruch tranzytowy (nawet chcą zwiększyć przepustowość Obozowej) z Bemowa. Czy z tak "inteligentnymi" ludźmi można w ogóle rozmawiać? 
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Gru 2014, 13:39:05 »
Wiesz Jerzy do czego są konsultacje?
Ano do tego by powoływać się na głosy pasujące do własnej polityki.
A przy takim bur...u jak opisałeś powyżej to dla urzędników sam miód.
Mieszkańcy są niezdecydowani/podzieleni/zantagonizowani więc
zrobimy na swój sposób by zrobić najlepiej.

Tylko w tym wypadku to dla nas dobrze. Bo projekt z pasami rowerowym to jest własnie to, czego chcieli i co przygotowali urzędnicy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Gru 2014, 14:47:53 »
jerzy1234:
Ale mnie chodzi o wyniki konsultacji, a nie o wybryki ofiar przedwyborczych zabiegów aspirujących do stołków. Tego, że ludzie będą się dalej przekrzykiwali na temat niezwiązany z konsultacjami, spodziewałem się. Ale jakie są wyniki samych konsultacji? Przeszedł wariant IV z zamknięciem Dalibora i zrobieniem pętli Bolecha - Dalibora - Dobrogniewa - Dahlberga? Jak z lewoskrętami i powiązaną sprawą przejść dla pieszych? Co z szerokością wlotów na rondo? Przyjęli jakoś uwagę dotyczącą organizacji ruchu pod wiaduktem kolejowym? Coś wiadomo o uwagach dotyczących zamiany śmieszki rowerowej na pasy na odcinku od wiaduktu do Płockiej?

Gregorius:
Dla nas sytuacja była komfortowa. Przeciwnicy byli niezorganizowaną grupą, jako całość nieprzygotowaną, rzucającą wzajemnie sprzeczne uwagi, czasami wręcz komiczne (vide "to my nie chcemy chodników"). Do tego zachowywali się w sposób, który de facto uniemożliwił sensowne przyjęcie od nich uwag. Z drugiej strony pojawili się zwolennicy projektu (nie tylko rowerzyści z WMK), którzy przyszli wiedząc, czego chcą. Przekonali nawet pojedynczych mieszkańców do projektu, wnieśli bardzo mocną, wartościową uwagę (wariant IV), a my powysyłaliśmy w jako-tako zorganizowany sposób sugestie co do całego projektu. Czym tu się martwić?

mk1111:
Mieszkańcy pokazal się z tej strony, z której zwykle pokazują się oponenci jakiegoś rozwiązania, gdy nie chce im się najpierw zaznajomić z tematem, problematyką i kontekstem, a jedyne, co ich napędza, to strach - często przed wyimaginowanym zagrożeniem. A gdy jeszcze są podburzani przez polityków? Ho ho...
Ale tam było kilka sensownych osób. Nawet niekonieczne takich, z którymi się zgadzam, ale mających raczej poukładane w głowie, zaznajomionych z tematem i wskazujących konkretne problemy. Tyle, że zostali zakrzyczeni przez osoby pokroju tego drącego się przez pół spotkania jegomościa i staruszkę od dziurawych ścian i listów do Prezydenta.

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Gru 2014, 15:06:49 »