Autor Wątek: Szczęśliwicka - budowa DDR  (Przeczytany 7261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Szczęśliwicka - budowa DDR
« dnia: 03 Lis 2011, 00:35:34 »
Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej na ulicy Szczęśliwickiej.



Autor zdjęć: rybenbaum z wątku:
[Warszawa] Infrastruktura rowerowa http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=85316605#post85316605
I jestem tatą po raz drugi!

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lis 2011, 18:38:13 »
A nie mogli by tak budować tych DDRów, tam gdzie naprawdę jest niebezpiecznie, np na Hynka, czy Sasanki, muszą marnować kasę na budowę ścieżek, tam gdzie spokojnie się po ulicy jeździ . . .
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

storm

  • Gość
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lis 2011, 18:45:23 »
Mnie by się przydała Kleszczowa i Łopuszańska....... akurat był remont, była okazja, coś tam zrobili na tym skrzyżowaniu... Ale z tego co widziałem to jeszcze nie skończyli...

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lis 2011, 18:51:42 »
Hynka i ciąg przy Grójeckiej i Krakowskiej... ech... rozmarzyłem się :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lis 2011, 07:28:25 »
A nie mogli by tak budować tych DDRów, tam gdzie naprawdę jest niebezpiecznie, np na Hynka, czy Sasanki, muszą marnować kasę na budowę ścieżek, tam gdzie spokojnie się po ulicy jeździ . . .

Mogliby, nawet powinni. Ale to jak tłumaczenie trzylatkowi podstaw fizyki jądrowej. Oni takich oczywistości (la nas) po prostu nie rozumieją.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lis 2011, 18:33:34 »
Raffi byliśmy razem na zebraniu na Ochocie i widziałeś minę urzędnika jak mu tłumaczyłem dlaczego ja tam nie chcę tej ścieżki(tylko bidaka już dawno kasę tam utopił). Są ważniejsze ciągi na Ochocie.

Offline gom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lis 2011, 09:56:57 »
I jest! W końcu! Nareszcie otwarta! Długa, czarna, kręta jak wąż boa. To nic, że jezdnia jest na tyle szeroka, że TIR zawróci "na raz" i zamiast ścieżki wystarczyło namalować pas rowerowy. To nic, że ścieżka biegnie przy samej furtce ze szkoły i ludzie będą wyłazić prosto pod koła - widocznie od czasów (planowanej) ścieżki na Litewskiej przy szpitalu dziecięcym zmieniły się standardy i teraz takie zachowania są bezpieczne. A żeby zachęcić rowerzystów do jazdy ścieżką, na ulicy pojawił się.. znak "zakaz wjazdu rowerów". By żyło się bezpieczniej. Wszystkim?

Znak stoi od strony skrzyżowania z BW1920 r., po południu sprawdzę, czy podobny widnieje z drugiej strony ulicy. Przy okazji pytanie: jeśli ścieżka biegnie tylko po jednej stronie drogi, to jadąc z przeciwnego kierunku mam obowiązek pchać się na ścieżkę czy mogę legalnie jechać jezdnią?

To mój pierwszy post na forum, więc niniejszym witam wszystkich :-)

Gom

Drex

  • Gość
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Lis 2011, 10:25:44 »
Znak stoi od strony skrzyżowania z BW1920 r., po południu sprawdzę, czy podobny widnieje z drugiej strony ulicy. Przy okazji pytanie: jeśli ścieżka biegnie tylko po jednej stronie drogi, to jadąc z przeciwnego kierunku mam obowiązek pchać się na ścieżkę czy mogę legalnie jechać jezdnią?

To mój pierwszy post na forum, więc niniejszym witam wszystkich :-)

Gom
Jeśli nie ma znaku zakazu, to możesz jechać jezdnią od drugiej strony. Ciebie obowiązują znaki z prawej strony, a tam DDR nie ma. ;)


Offline gom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Lis 2011, 10:46:58 »
Cytat: Drex
Ciebie obowiązują znaki z prawej strony, a tam DDR nie ma. ;)
Nawet jeśli DDR jest dwukierunkowa? Policja na gwałt musi wyrobić statystyki przed końcem roku, w razie czego nie chcę kopać się z koniem ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lis 2011, 12:35:38 »
DDR jest dla przeciwnego pasa ruchu- jest po lewej stronie. Ale nie zagwarantuję Ci, że jakiś nadgorliwy policmajster się z tym zgodzi. Tak czy inaczej ja jeżdżę w takich przypadkach asfaltem. Ba... jeżdżę głównie asfaltem, a jak mnie będą chcieli skasować, to najpierw muszą przebić się przez korki. I osiedle. :P

Offline gom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Lis 2011, 19:14:43 »
Uff.. od strony ronda przy Dickensa/Drawskiej nie ma znaku, można ciąć jezdnią :-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Gru 2011, 19:32:49 »
Ciekawy jestem ile "ten twór" kosztował i jak będzie wyglądał na wiosnę jak korzenie zaczną wysadzać,i czy jazda zygzakiem kogoś uszczęśliwi. Wolałbym aby Banacha poprawili niż tam wybudowali , ale niestety to co inni wolą to władze "stemple gminne" w d... mają. Jak to mówiłem na spotkaniu to tylko spotkałem się z reprymendą jednej paniusi która to utyskiwała na rowerzystów że całe tabuny rozjeżdżają skrzyżowanie na Banacha, a że była chyba wysoko postawiona więc na następny dzień Straż Miejska zorganizowała łapankę.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Gru 2011, 09:23:38 »
DDR jest dla przeciwnego pasa ruchu- jest po lewej stronie. Ale nie zagwarantuję Ci, że jakiś nadgorliwy policmajster się z tym zgodzi.

Jak się nie zgodzi, zawsze można nie przyjąć mandatu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szczęśliwicka - budowa DDR
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Gru 2011, 19:54:57 »
 ;) Rozradowany jestem- dzisiaj pierwszy raz przejechałem się tym nowym tworem na Szczęślewickiej, o zgrozo ,albo już za zimno i już nie potrafię szybko zakręcać na kawałku zawijasów  albo przemęczenie po jeździe od Marymonckiej i już tam zygzakami już siły brak ale dla mnie bardzo wąsko i zbyt krótko!!! Czyżby mamony zabrakło żeby dociągnąć do ronda przy pętli autobusowej??? Dalej i tak ulicą trzeba grzać do Grójeckiej i po co to komuś??? Czyżby  ktoś chciał się przypodobać obcokrajowcom co w większości tam w tych nowych slamsach mieszkają??? >:( Szkoda było kasy -lepiej było przetańczyć naszym Polskim zwyczajem.