Autor Wątek: Aktualizacja skryptu forum.  (Przeczytany 68584 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Paź 2010, 07:05:48 »
Drex - najwyraźniej jedni nie mają nic przeciwko zmianom, a inni są przywiązani do starej, sprawdzonej i znanej wersji dowolnej rzeczy komputerowej - systemu, skórki, layoutu...
to chyba Droga Savil nie doczytałaś... nie chodzi mi o powrót do starego a do takiego, które nie rozjeżdża mi się...

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Paź 2010, 07:10:50 »
Aktualizacja jest zrobiona dobrze. Razem z Tobą są 2 przypadki jakiegoś błędu z layoutem- u pozostałych (o zgrozo!)- działa dobrze. A przynajmniej nikt mi tego nie sygnalizował oprócz Ciebie i Olafa.

Ponadto- muszę mieć więcej info, żeby znaleźć przyczynę. Na moich 2 kompach z Win 7 (Opera, FF, Chrome i IE) działa dobrze- błąd jest u mnie nie do powtórzenia, więc nawet nie mogę go zobaczyć- tylko na screenie.

Jaki z tego wniosek? Uważam, że to jakieś dodatki do Waszych kompów/ przeglądarek mogą powodować błąd. Dokąd go nie powtórzę- nic z tym nie dam rady zrobić, bo nie wiem co jest grane.

Co do ogólnego wyglądu- ten jest czytelniejszy, wygodniejszy i ładniejszy. Pozwólcie, że nie będę dopasowywał się do każdego, komu się nie podoba, bo musiałbym zmieniać laya po każdej wizycie na forum. Podjąłem decyzję że ten styl jest i ją podtrzymuję, chyba, że znajdę w samym stylu jakieś błędy powodujące wyżej opisane problemy.
nie przeczę że wszystko zostało zrobione dobrze, nie przeczę, że wygląd nowy jest czytelniejszy, ładniejszy i w ogóle... ale skoro są osoby którym nie działa (nie piszę tu o przyczynach) to dlaczego chcesz usuwać możliwość zmiany?

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Paź 2010, 08:36:43 »
Jak uda mi się dojść dlaczego forum się "rozjeżdża" tak jak u Ciebie to:
a) usunę usterkę, więc nie będzie potrzeby trzymania "awaryjnego" stylu.
b) jeśli "a" się nie da, to zmienię styl na taki, który będzie działał dobrze wszystkim- też nie będzie potrzeby trzymania awaryjnego.
c) lub wprowadzę inne style- ale zaznaczam- nie standardowe jakie są w zapasie teraz, bo takich jest od groma, tylko inne.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #63 dnia: 19 Paź 2010, 08:45:02 »
 o widzisz... jak chcesz to potrafisz sensownie :)
ad a) byłoby super
ad b) byłoby super
ad c) byłoby super

właśnie zauważyłem, że gry nie mam avatara to wszystko jet OK a gry ustawiam avatara (plik 80x80pxl) to się nie układa tak jak trzeba....
może to cos pomoże Drexie
« Ostatnia zmiana: 19 Paź 2010, 19:27:14 wysłana przez pimpf »

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Paź 2010, 20:29:09 »
@Maćkoff. Nie. Nie podejmuję, bawiłem się CSSami 2.5 roku temu i na razie mi starczy. A ponarzekać moge i nie narzekam szczególnie na wygląd bo ten mi w sumie odpowiada. Chodzi o to, że bierzecie wersję RC, zamiast poczekać na pełną i knocicie coś co do tej pory działało. I nawet jeśli faktycznie to ma sens ze wzgledu na jakieś luki, to dla końcowego użytkownika są to zmiany tak naprawdę niewidoczne - bo on w kod nie wejdzie i nie zobaczy tego co zostało zmienione.
@Drex. Nasze forum - odpalane zresztą z Maćkoffem - nie miało oficjalnego poparcia, co spowodowało jego rychły upadek. Sądzę, że gdybyś zaczynał tak jak my - padłbyś jeszcze szybciej ze swoją tezą o wyższości "komunistycznego" podejścia nad tzw "demokracją kontrolowaną".
Stylu swojego robić nie będę, chciałbym jednak, aby istniała możliwość wyboru - tak jak to jest na większości For. Nie żyjemy w czasach Forda T, nie zyjemy w PRLu (uff!). I tak jak idziesz do sklepu rowerowego i możesz kupić nie tylko ROMETa, ale również Gianta, Wheelera, Scotta czy Velogica - tak i w przypadku Forum przydałaby się możliwość wyboru. Nie musi być dużo tych styli, ale te 2-3 mogłyby być.




Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #65 dnia: 19 Paź 2010, 22:58:53 »
@storm: Nie wiem czy zauważyłeś, ale od samego początku forum stoi na wersji RC- z tym, że wcześniej była to wersja RC 2. Wersja RC 3 jest kolejną wersją, więc nie był to przeskok z wersji stabilnej na kandydata, tylko aktualizacja do wersji wyższej.

Kolejną sprawą jest to, że o to forum zacząłem zabiegać, sugerować i forsować je jakieś 8 miesięcy wcześniej, zanim weszło w fazę realizacji- pierwsze "podchody" robiłem na początku 2009 roku, poważniejsze rozmowy zaczęły się we wrześniu 2009 a uruchomiłem je 15 listopada, więc to nie było takie "hop siup". W międzyczasie Maciek (m.p.) pisał swój autorski skrypt forum, z którego jednak zrezygnowaliśmy ze względu na to, że jeśli ja kiedyś zrezygnuję to łatwo będzie znaleźć kogoś na moje miejsce, kto zajmie się SMFem- co byłoby problemem przy autorskim skrypcie Maćka.

Jak widzisz to forum ruszyło- i tu nie będę krył- dzięki temu, że przez długi czas marudziłem, jęczałem i przekonywałem do takiego rozwiązania, które w końcu- także po oporach ze strony niektórych- zostało zaakceptowane. Może Wy po prostu chcieliście zrobić to za szybko a potem zabrakło Wam determinacji żeby trwać przy swoim zdaniu- dlatego tamto forum padło. W tym się na to nie zanosi jak na razie, ludzie się już przyzwyczaili i będzie to dalej szło.

Co do możliwości wyboru skórek- chciałbym tego uniknąć, ponieważ to są dodatkowe problemy- niektóre modyfikacje trzeba przeprowadzać dla każdej skórki oddzielnie, czyli wraz z ilością skinów wzrasta ilość pracy i możliwych problemów w działaniu forum. Dla Ciebie to jest "weź zrób" a dla mnie to jest siedzenie i zastanawianie się "dlaczego mimo zrobienia w dwóch skinach tego samego dostałem dwa różne efekty"... Powiedzieć i ponarzekać łatwo, ale zrobić lub pomóc to nie ma komu...

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Paź 2010, 07:16:16 »
Nie do końca rozumiem niektórych - nie macie większych problemów niż kolorki skórki? Rozumiem, że się css rozjeżdża i poprawiłbym gdybym potrafił :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Paź 2010, 09:08:53 »
Nie do końca rozumiem niektórych - nie macie większych problemów niż kolorki skórki? Rozumiem, że się css rozjeżdża i poprawiłbym gdybym potrafił :)

Faceci to wzrokowcy. Ja też bym marudził na skórki, gdyby nie to, że domyślna akurat podpasowała mi kolorystycznie.

Poza tym ustawienie sobie skórki "niedomyślnej" daje łatwy wizualny efekt zalogowania - jak jesteś niezalogowany forum ma inny kolor, łatwo zauważyć. Kilka skórek przydaje się też, gdy kilka osób korzysta z jednego kompa i każda ma login na forum - inny login, inny kolor forum. Tez widać na pierwszy rzut oka, bez sprawdzania.


Wybór skórek to nie jest zła rzecz. To że będzie taka możliwość to był z resztą TWÓJ argument - używałeś go reklamując nowe forum :P To teraz nie marudź, że jest przy tym nieco pracy i że ludzie chcą :) Można było zostać przy starym :D
« Ostatnia zmiana: 20 Paź 2010, 09:09:56 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #68 dnia: 20 Paź 2010, 10:17:59 »
@Raffi - ale mieć 1 skórkę i poprawiać 1 skórkę jest łatwiej niż np 3.
Ale dobra, skoro podjąłem temat skórki, to mogę zaoferować chęć swojego spojrzenia w źródło CSSa, zobaczę jak to wygląda i może spróbuję zmienić.
@Drex - determinacja i wytrwałość była, dopóki starczało siły. Niestety człowiek nie po to się rodzi i istnieje, aby zajmować się jakimś forum, ma jeszcze na głowie inne rzeczy, dom, rodzinę, pracę, chorobę, leczenie i bieganie po doktorkach.
Ja o zmianę Forum walczyłem od początku 2007 roku? Nawet nie wiem dokładnie, trzeba by przejrzeć wątki na forum gazetowym. I dopiero po roku stworzyła się grupka, której faktycznie gazetowe bardziej przeszkadzało, bo w roku 2007 BETON był tak wielki, że ludzie nie chcieli w ogóle o niczym takim słyszeć.
Oczywiście ciesżę się, że te Forum ruszyło, że ludzie w końcu dali się przekonać. jednak chciałbym, aby niektórzy z nas (nie wiem ilu takich jak ja jest), którzy mają ciutkę inne podejście i pewne wymagania dotyczące wyglądu - też mieli jakiś wybór. Osobiście jestem bardzo zadowolony z defaultowej skórki SMFa, bo dzięki temu 2 fora wyglądające praktycznie tak samo rózniące się jednym detalem (brakiem szybkiej odpowiedzi na poziomych).
A co do pomocy - a zwracałeś się po nią do kogoś? Bo jeśli nie, to nie miej pretensji, że ludzie się nie zgłaszają. I tak jak napisałem powyżej, mogę trochę czasu poświęcić i pozaglądać w kod.


Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #69 dnia: 20 Paź 2010, 12:04:37 »
@Raffi - ale mieć 1 skórkę i poprawiać 1 skórkę jest łatwiej niż np 3.
O! Właśnie.

W tym, lub przyszłym tygodniu przejrzę jeszcze dostępne skórki i wrzucę kilka, wybierzemy (oprócz tej jeszcze 4) które zostaną jak tak. Z tym, że od razu zastrzegam- może być przy kolejnej aktualizacji konieczność ich zmiany, więc wtedy niech nikt mi nie marudzi, że coś się nie podoba, bo od razu o tym ostrzegam...

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #70 dnia: 20 Paź 2010, 14:47:02 »
Jak mi pokażesz te CSSy, to może zabiorę się za ich poprawianie, ale nie obiecuję wyników.

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #71 dnia: 20 Paź 2010, 15:28:07 »
To nie jest jeden CSS i musiałbyś mieć możliwość sprawdzania działania tego "online", więc same CSSy nic Ci nie dadzą.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #72 dnia: 20 Paź 2010, 16:11:05 »
@Raffi - ale mieć 1 skórkę i poprawiać 1 skórkę jest łatwiej niż np 3.
O! Właśnie.

Nigdy nie pisałem, że jest inaczej.

W tym, lub przyszłym tygodniu przejrzę jeszcze dostępne skórki i wrzucę kilka, wybierzemy (oprócz tej jeszcze 4) które zostaną jak tak. Z tym, że od razu zastrzegam- może być przy kolejnej aktualizacji konieczność ich zmiany, więc wtedy niech nikt mi nie marudzi, że coś się nie podoba, bo od razu o tym ostrzegam...

Wrzuć takie przy których będziesz miał najmniej roboty i ktore nie beda bardzo podobne do tej kolorystycznie (zmienianie tego samego na to samo jest bez sensu). Moga byc natomiast identyczne kodem, a roznic sie TYLKO kolorystyką - ludziom chodzi o inny wyglad, nie o bebechy.

Nie musi byc duzo tych skorek. Nie chodzi o to bys sie narobil, ale by bylo zrobione. Nie kazdy lubi niebeski ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #73 dnia: 20 Paź 2010, 18:45:49 »
a takiemu ludziowi jak ja (mimo że nie lubię niebieskiego) chodzi jedynie o to by nie krzaczyło się.

PS. argument, że przy kilku skórkach trzeba zmieniać w nich ustawienia różne przy zmianie w forum przemawia i już wiem że nie powinno być ich wiele.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #74 dnia: 21 Paź 2010, 14:11:08 »
A czy dałoby się [nie znam się technicznie, więc pytam] nauczyć cenzurę na forum, że słowa typu "abstrah-ując" co prawda w środku mają brzydkie słowo, ale same są całkiem dozwolone? Głupio wygląda w treści wiadomości nagłe "abstra[bluzg]ąc" ^^'