Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858068 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2670 dnia: 10 Sie 2014, 18:26:07 »
Cytuj
I nie chodzi mi o to, żeby Juro krzyczal na Zamkowym "jedziecie za mną". Ludzie jadą

Nie krzyczałem. A to ,że zostałem wyznaczony jako prowadzący i trzymający tępo to już nikt nie pamięta.
Jest niepisana zasada Oficjalnej NMK. "Nie wyprzedzać prowadzącego", a była o tym mowa tuż przed wyjazdem spod kolumny (nie wszyscy słuchali ze zrozumieniem. Następstwa tego mieliście na Włochach. Pojechaliście za ... (ale przedemną). Ja miałem w głowie inną trasę. Powtórkę zaliczyliście na alejach ( nie chciałem tamtędy jechać ze względu na skład grupy)(trasa zbyt szybka, zbyt szeroka/ bezsensu)

Jeśli taki obrót rzeczy wam niepasuje przestane prowadzić, trzymać tępo.... Stanę się uczestnikiem ,a jak będzie za szybko to się odłączę. Tyle w temacie mojej osoby.

Nie bronie się ,nie oskarżam nikogo.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2671 dnia: 11 Sie 2014, 00:20:46 »
Pisałem: co mieliśmy do wyjaśnienia sobie, było załatwione na Zamkowym. Nie robię nikomu wyrzutów.

Mnie nie chodzi o to, że twój pomysł jest zły. Chodzi o to, że dopóki ruch peletonu kontrolują 1-2 osoby, to ni cholery się to nie uda. Nawet jakbym ja się do ciebie taśmą klejącą przykleił, to nic to nie zmieni. To nadal będą pojedyncze osoby, a grupa w swej masie pojedzie dalej. Zwykle z 5-6 osób jest w miarę stałych, do każdej z nich dolepia się średnio z półtora rowerzysty, co daje razem 9-20 osób. I to jest już coś, co może wpływać na ruch całego przejazdu. Ale żeby wpłynęło, to najpierw musi być zgoda wśród tych kilku osób co do formy. Jak każdy będzie ciągnął w swoją stronę, to - taka natura materiału - będzie się darło.

I nie kieruję tego do ciebie wprost, tylko do wszystkich "stałych".

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2672 dnia: 11 Sie 2014, 04:16:33 »
Wszystko zostało wyjaśnione. Skoro temat "został załatwiony na Zamkowym" to po co tutaj ta dyskusja? Takie rzeczy załatwia się poprzez prywatne wiadomości. Tyle.

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2673 dnia: 11 Sie 2014, 09:52:04 »
Koniec w temacie. Macie słuszność.

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2674 dnia: 11 Sie 2014, 16:45:41 »
A co do samej masy. Na starcie było ponad 70 osób, w tym większość przejechała całą trasę. Na Zamkowy dotarli tylko Ci, którzy pomimo faktu, że byli pod swoim domem chcieli dokręcić :)




Sorry za jakość. Mówiłem, że jade na kacu  :P


https://www.facebook.com/pages/Nocna-Masa-Krytyczna/199161523456296?ref_type=bookmark

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2675 dnia: 11 Sie 2014, 21:48:20 »
Ok, nie będę się wtrącał w sprawy organizacyjne.

Co do ostatniej masy, to tak na oko zrobiliśmy >50km i to trasą ciekawszą niż zwykle :). Dzięki za przejazd.

Offline rowerzysta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2676 dnia: 12 Sie 2014, 13:49:15 »
Czy przejazdy na nieoficjalnych są dużo szybsze, niż na ostatniej Nocnej?

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2677 dnia: 12 Sie 2014, 20:45:34 »
Tak, na nieoficjalnych jest dosłownie kilka osób (a często w ogóle nikt nie przyjeżdża), więc wtedy tempo zależy od dogadania się po prostu. Na pewno wszyscy polecicie zawsze na jednym zielonym :)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2678 dnia: 14 Wrz 2014, 05:05:57 »
Tej nocy mieliśmy Mokrą Masę Krytyczną. A to przez to, że na M. Gdańskim drogę przebiegł nam czarny kot. Jednak Baranowi zmoczenie podobało się, bo zmoczyliśmy się w towarzystwie ;). Zrobiliśmy coś około 55km w niecałe 4h.

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2679 dnia: 15 Wrz 2014, 00:47:52 »
To nie był czarny kot, tyko lis ja ci powiedziałem ,że dobrze że to nie był czarny kot :P
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2680 dnia: 15 Wrz 2014, 14:40:41 »
Mokra masa? No to dobrze, że jednak zgubiliście mnie wraz z ogonem, olewając że tył został na czerwonym :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2681 dnia: 16 Wrz 2014, 00:13:43 »
Erm... gdzie? Pytam, bo praktycznie do wyjazdu z Wesołej ogon pilnowałem i "podciągałem". Chyba że to ty byłeś tym nieizdentyfikowanym światełkiem na Szwedzkiej, na które się nie doczekałem.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2682 dnia: 16 Wrz 2014, 12:01:34 »
Za mną ludzie rezygnowali przy Żabie, a ja was zgubiłem po skręcie przez tory obok wileniaka.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2683 dnia: 16 Wrz 2014, 17:11:32 »
Tak już niestety bywa nikt z nas nie składał żadnych ślubów, nie jest muszkieterem, nie kierujemy się zasadą jeden za wszystkich wszyscy za jednego. tempo przejazdu wynosiło ok.22km/h chwilami 25km/h nie jest to wcale szybko jeżeli ktoś nie daje rady pociągnąć nawet tyle to przykro mi radzę poćwiczyć trochę w domu zanim się wyjdzie na rower  nawet według zasad NMK jest powiedziane że tempo przejazdu jest szybsze
Jak najbardziej jestem za tym aby jechać razem ponieważ jest dużo fajniej ,ale nie może być też tak ,że z powodu 1-3 osób pozostałe 25-30 ma sie męczyć jazdą  w tempie 12 km/h
Jeśli rzeczywiście ktoś został sam z tyłu przez światła to  był to wyjątek( zawsze zwraca się w takich momentach uwagę na to czy wszyscy przejechali) ,ale nikt też nie będzie czekał na tą osobę godzinę  w takich chwilach należy gonić peleton
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2684 dnia: 16 Wrz 2014, 18:47:53 »
Cytuj
jeżeli ktoś nie daje rady pociągnąć nawet tyle to przykro mi radzę poćwiczyć trochę w domu
W kontekście tego jak wyglądała ostatnia masa, takie zarzucanie uczestnikom nieudolności jest obraźliwe.

Jeśli rzeczywiście ktoś został sam z tyłu przez światła to  był to wyjątek( zawsze zwraca się w takich momentach uwagę na to czy wszyscy przejechali)

Dobrze by zatem było, aby w kolejnych masach ta zasada była przestrzegana, i aby zostających na światłach nie olewać "bo my dalej jedziemy 25km/h" "bo ślubów nie składaliśmy" itp. A jak z tyłu głośno gwiżdżą po ukosie skrzyżowania, bo się zostało na światłach, to się staje i czeka, a nie patrzy do przodu i gna ile pedały dały :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl