Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858075 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2655 dnia: 28 Cze 2014, 17:12:19 »
ICM Meteo.pl ma to do siebie, że często zmienia zdanie (zwłaszcza w lecie, gdzie nie trudno o dynamikę pogody). Często to znaczy, co 6 godzin. Około 06:30, 12:30, 18:30 itd. Burza ma to do siebie, że jest zjawiskiem dynamicznym i pomimo, że charakteryzuje się intensywnością opadów jest ona stosunkowo krótkotrwała i miejscowa. Obserwując zdjęcia satelitarne (ja polecam www.sat24.com z filtrem podczerwieni i opadów) dokładnie widać, gdzie pada, gdzie idzie i jak to wygląda. Asfalt zdąży wyschnąć, chmury przejdą i prawdopodobnie będzie chłodniejsza, ale za to spokojna noc. Póki co satelita pokazuje wieści optymistyczne, czekam tylko na meteo o wspomnianej 18:30 :)

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2656 dnia: 29 Cze 2014, 05:14:23 »
tak że tego było nas 4 muszkieterów a właściwie trzech i.....muszkieterka? (chyba tak to sie mówi :D )  zrobiliśmy jakieś 40km jechaliśmy Nowym Światem i Poniatowskim  na Saska Kępe nad Balaton potem pomijając szczegóły przejechaliśmy most północny i wylądowaliśmy na Żoliborzu w parku nad kanałkiem to by było na tyle....aczkolwiek widać że wystarczy aby troche popadało ,a ludzie kryją się w swoich domach :P
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2657 dnia: 10 Lip 2014, 21:29:39 »
Jakie są perspektywy na najbliższą oficjalną, biorąc pod uwagę poziom zadeszczenia?

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2658 dnia: 10 Lip 2014, 21:39:10 »
Z pewnością sie odbędzie! :)
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2659 dnia: 11 Lip 2014, 03:21:09 »
Nie ma żadnego zadeszczenia. W ciągu dnia pada zwykły letni, intensywny, krótkotrwały deszcz. Wszystko wysycha w przeciągu godziny. Od kilku dni funkcjonuje w nocy i właśnie wtedy są wręcz wymarzone warunki do jazdy - ciepło, sucho, bezwietrznie, widać gwiazdy. A po lesie nie będziemy jeździć żeby się przejmować błotem.

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2660 dnia: 11 Lip 2014, 13:07:09 »
Najbliższa nocna wyłącznie po asfalcie. Bez kostki czy żwiru. O błocie nawet nie myślę. :) no chyba ,że ktoś potrzebuje na strone....

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2661 dnia: 24 Lip 2014, 20:00:05 »
Juro, co z filmem który kręciłeś na Nocnej Masie?
I jestem tatą po raz drugi!

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2662 dnia: 25 Lip 2014, 00:35:38 »
Niestety ,ale filmu niema.
Trza nakręcić nowy.
 :P :-[

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2663 dnia: 25 Lip 2014, 17:00:17 »
haha dobra ściema z tym filmem już sie domyślam kto i dlaczego go "SKASOWAŁ" ,następnym razem jak będziesz chciał coś nagrać trzymaj kamerę przy dupie do czasu póki nie wgrasz filmu na swój komputer
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2664 dnia: 03 Sie 2014, 03:59:13 »
Na dzisiejszej nieoficjalnej pojawiła się jedna osoba, która pojechała do Leszna i z powrotem.

Po drodze zaobserwowałem ciekawostkę na skrzyżowaniu Lazurowej, Batalionów chłopskich i Karabeli: filmik (3MB). Z daleka wygląda trochę jak brokat.

Offline Robert

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2665 dnia: 07 Sie 2014, 09:12:23 »
Cześć,
czy ktoś coś wie więcej o sobotniej nocnej? Wiem start pod kolumną o 00:00 sobota (to znaczy noc z soboty na niedzielę, tak?).
Długość trasy (około), mniej więcej gdzie? I ile osób jeździ mniej więcej? Wiem że tempo jazdy większe, między 18 a 20 km. Cze meta też jest pod kolumną?

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2666 dnia: 07 Sie 2014, 11:54:07 »
czy ktoś coś wie więcej o sobotniej nocnej?
Ja planuję się pojawić.

Wiem start pod kolumną o 00:00 sobota (to znaczy noc z soboty na niedzielę, tak?).
Tak. O północy z soboty na niedzielę.

Długość trasy (około), mniej więcej gdzie?
Zwykle wychodzi 20-30km. Gdzie? Nie wiem, czy ktoś coś zaplanował, czy będzie decydowane na Zamkowym. Na oficalnej nie jeździmy poza miasto, co ogranicza długość i rozpiętość trasy.

I ile osób jeździ mniej więcej?
Spod kolumny typowo wyjeżdża 25, czasami do 30 rowerów. Potem się wykruszają.

Wiem że tempo jazdy większe, między 18 a 20 km.
Średnia by się zgadzała. Bardziej od umiejętności szybkiego pedałowania liczy się jednak umiejętność poruszania się w ruchu - na nocnych jedziemy jako normalni rowerzyści, nie jako kolumna z policją na przedzie i tyle.

Cze meta też jest pod kolumną?
Różnie. W razie czego, gdybyś nie znał terenu, pewnie znajdzie się ktoś chętny do podprowadzenia do okolic Zamkowego.

Offline Robert

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2667 dnia: 07 Sie 2014, 12:20:26 »
Dzięki za odpowiedź. Planuje jechać pierwszy raz, stąd taka seria pytań.

Offline Cinek

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2668 dnia: 08 Sie 2014, 13:48:44 »
witajcie!
ja też się wybieram w sobotę i również będzie to mój debiut. miałem być na lipcowej nocnej, ale pogoda pokrzyżowała mi plany. mam nadzieję, że tym razem dotrę.
pzdr,
Cinek
Najważniejsze to być szczęśliwym nieważne jaką diagnozę postawił psychiatra.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2669 dnia: 10 Sie 2014, 11:57:22 »
Co mieliśmy sobie do wyjaśnienia w kwestii pewnej sytuacji w Jerozolimskich, to sobie wyjaśniliśmy bezpośrednio i nie będę tego wywlekał na forum. Ale może czas na spokojnie ustalić formułę "oficjalnego" przejazdu, trzymać się jej i zakończyć tę wojnę? Takie incydenty tylko szkodzą całej idei.

I nie chodzi mi o to, żeby Juro krzyczal na Zamkowym "jedziecie za mną". Ludzie jadą - nomen omen - masą i kierują się tam, gdzie jedzie cała grupa. Dopóki nie będzie zgody wśród tych bardziej stałych uczestników, to będzie się robił burdel.