Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858081 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2505 dnia: 25 Sie 2013, 20:43:32 »
I tak najzimniej nad zalewem, a jeszcze bardziej odczułem po 4 od wody przy kanale gocławkim. ;D

Trzeba było zabrać długie spodnie, co? :) ...

Offline Paffel92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wiersze
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2506 dnia: 25 Sie 2013, 20:45:27 »
Myślałem, że będzie troszeczkę cieplejsza noc, ale ostatnio są zdradliwe. :) Następnym razem wezmę długie chyba. ;D

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2507 dnia: 14 Wrz 2013, 20:11:22 »
Jest sucho i ma nie padać. Ktoś się dziś wybiera? ;>
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2508 dnia: 14 Wrz 2013, 20:19:09 »
Ja.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2509 dnia: 15 Wrz 2013, 05:10:51 »
O godz. 1:00 na nocnej masie wydarzyl sie wypadek. Na Wale Miedzeszynskim na wysokosci ul. Afrykanskiej w bok naszego peletonu uderzyl wyprzedzajacy nas z duza predkoscia samochod. Kolega Petro zostal odwieziony do szpitala praskiego.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2510 dnia: 15 Wrz 2013, 06:37:10 »
o cholera! to bardzo zła wiadomość... jak stan poszkodowanego?
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2511 dnia: 15 Wrz 2013, 06:44:30 »
wstrząs mózgu, i stan dobry
Light live for fun

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2512 dnia: 15 Wrz 2013, 07:10:44 »
Na podstawie tego, co mi mówiono, na podstawie tego co widziałem, i na podstawie moich przemyśleń, postaram się z grubsza opisać sytuację.

W około 20-30 osób jechaliśmy prawym pasem 3-pasmową jezdnią Wału Miedzeszyńskiego. Za nami na naszym pasie z bardzo dużą prędkością jechały 2 motocykle, które w ostatniej chwili wyprzedziły nas środkowym pasem. Wyprzedzenie było na tyle blisko nas, że koleżanka jadąca z tyłu przewróciła się - czy to zahaczona motocyklem, czy to z uwagi na pęd powietrza.

Prawdopodobnie za motocyklami z równie wysoką prędkością jechał samochód osobowy, który nas zza motocykli nie zauważył (choć powinien, bo inny kierowca mówił, że widział  nas "z półtora kilometra jak choinkę"). Gdy motocykle zjechały na środkowy pas, kierowca-sprawca widząc nasz peleton i nie chcąc w niego uderzyć również wjechał na środek, uderzając przy tym w jadący tym pasem inny samochód. Następnie (co już widziałem) samochód sprawcy jechał "wężykiem" środkowym pasem, wykonując "zataczania się" na boki i podczas takiego jednego zatoczenia uderzył w Petra. Następnie uderzył w barierkę po lewej stronie jezdni, a następnie zatrzymał się wgnieciony w barierkę po prawej stronie jezdni. Kierowcą był młody mężczyzna.

Karetka wezwana natychmiast w chwili wypadku, przyjechała po 10 min.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2513 dnia: 15 Wrz 2013, 13:30:18 »
Byłem z pafka w szpitalu u Petra, jest przytomny i zostanie tam na kilka dni ale już wszystko w porządku i dobrzeje więc nie ma co sie martwić ;)
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2514 dnia: 15 Wrz 2013, 17:18:36 »
Petrowi życzę szybkiego opuszczenia szpitala i braku komplikacji.

Od policji spodziewajmy się komentarza o tym, żeby nosić kamizelki i kaski.

Natomiast ja od razu proponuję październikową Masę przez Wał Miedzieszyński.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2515 dnia: 15 Wrz 2013, 17:27:04 »
Byłem z pafka w szpitalu u Petra, jest przytomny i zostanie tam na kilka dni ale już wszystko w porządku i dobrzeje więc nie ma co sie martwić ;)

Oby . . .
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2516 dnia: 15 Wrz 2013, 21:18:26 »
Też popieram pomysł z przejazdem przez Wał Miedzyszyński na październikowej masie.

@biały- na komentarz nie musimy chyba czekać bo Pan z drogówki już się wypowiedział. Otóż byliśmy nieodpowiedzialni bo jechaliśmy jezdnią a musieliśmy DDR lub CHODNIKIEM bo dopuszczona prędkość to 70km/h. O kamizelkach i ich cudownej mocy chyba nie za bardzo mógł się wypowiedzieć bo dużo osób je miało, a Ci, którzy byli bez kamizelek to posiadali jakieś inne odblaski.
 
W ogóle ta sytuacja była jakaś kompletnie nie do ogarnięcia- w chwili wypadku było pusto na dwóch pozostałych pasach, droga była oświetlona, my też. Naprawdę trzeba było się postarać żeby trafić w nasza grupę.
Widać głupota zaślepia nie tylko mózg. :/
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz 2013, 21:22:28 wysłana przez Olexy »
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2517 dnia: 16 Wrz 2013, 00:57:34 »
Przede wszystkim policjant o dziwo gówno znał sie na przepisach może ja też orłem nie jestem ale bez przesady nie mieliśmy obowiązku jazdy po DDR ponieważ takiej nie było po naszej prawej stronie, on miał namyśli DDR gdzieś kur*a za osiedlami daleko i nie po drodze( pokazując palcem w w ogóle przeciwnym kierunku do mostu siekierkowskiego) nawet nie pytając się  skąd my jedziemy najlepszy dowód na to że to przygłup???? zaczęli robić oględziny całego zdarzenia podszedł do nas mówiąc:
-Coś mi sie tu nie zgadza
-Niby co takiego?
-Tak na rowerze w nocy jeździć?

ehh cholera a co to ma za znaczenie równie dobrze można jemu zadać pytanie czemu on w nocy radiowozem przyjechał ,a nie na koniu...... banda zacofanych pacanów
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2518 dnia: 16 Wrz 2013, 08:43:46 »
W kwestii formalnej, @J3R4L - przepis nie brzmi, że można jechać jezdnią, jeśli po prawej stronie nie ma ścieżki. Liczy się sam fakt istnienia DDRu, bez względu po której stronie jezdni jest poprowadzona. Oczywiście zgadzam się, że jeśli DDR dalej biegnie nie tam, gdzie jest nasz kierunek jazdy, to korzystać z niej nie trzeba.

Argument "mieliście jechać DDRem [więc w domyśle: jesteście współwinni]" można łatwo obalić. Argument ten byłby zasadny, gdyby kierowca samochodu rzeczywiście mógł się nie spodziewać rowerów na swojej drodze. Ale nawet przy obecności DDRu kierowca musi brać pod uwagę możliwość pojawienia się roweru, który jedzie w innym kierunku niż DDR, albo którego rozmiary (roweru) uniemożliwiają korzystanie ze ścieżki. A skoro tak, to to, że byliśmy na ścieżce nie powoduje umniejszenia jego winy.

Tak samo jak wymuszenie pierwszeństwa na nielegalnym imigrancie nie powoduje, że możemy się tłumaczyć "ale on nielegalnie wjechał do kraju i w ogóle go na drodze być nie powinno" :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2519 dnia: 16 Wrz 2013, 10:26:27 »
W kwestii formalnej, @J3R4L - przepis nie brzmi, że można jechać jezdnią, jeśli po prawej stronie nie ma ścieżki. Liczy się sam fakt istnienia DDRu, bez względu po której stronie jezdni jest poprowadzona.

Tylko, że ten sam PoRD deleguje Cię jeszcze do rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych. A tam napisano jak wół, że kierującego obowiązują znaki po prawej stronie drogi (jezdni) i nad pasem ruchu, którym się poruszasz. A znaki po lewej są tylko powtórzeniem znaków po prawej. Czyli znaki umieszczone po lewej, za dwiema jezdniami, ekranami akustycznymi, na wale, czy gdzieś tam w ogóle w cholerę daleko, gdzie ich nie masz szansy zobaczyć, nie obowiązują Cię.


Argument "mieliście jechać DDRem [więc w domyśle: jesteście współwinni]" można łatwo obalić. Argument ten byłby zasadny, gdyby kierowca samochodu rzeczywiście mógł się nie spodziewać rowerów na swojej drodze. Ale nawet przy obecności DDRu kierowca musi brać pod uwagę możliwość pojawienia się roweru, który jedzie w innym kierunku niż DDR, albo którego rozmiary (roweru) uniemożliwiają korzystanie ze ścieżki. A skoro tak, to to, że byliśmy na ścieżce nie powoduje umniejszenia jego winy.

Tak samo jak wymuszenie pierwszeństwa na nielegalnym imigrancie nie powoduje, że możemy się tłumaczyć "ale on nielegalnie wjechał do kraju i w ogóle go na drodze być nie powinno" :)

Przede wszystkim nie powinno się zapierd... po wale ganiając się z motocyklami i urządzając sobie jakieś nocne wyścigi. Jak kierowca jedzie tak szybko, że nie widzi tego, co ma przed sobą, to jest kretynem, któremu należy zabrać samochód i prawko - i już wszystko jedno, czy to czego nie zobaczy, to będzie ciągnik rolniczy, cyklista, matka z wózkiem, krowa, ogrodzony wykop, czy zepsuta ciężarówka.

Peterowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Niech sobie nie da czasem wmówić winy!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)