Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858128 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1830 dnia: 20 Maj 2012, 08:28:32 »
Wyklarowała się Twoja wizja na przyczepkę rowerową na cieżkie ładunki. Ty mi przypomniałeś że budulcem mogą być najzwyklejsze rurki jak w centralnym ogrzewaniu.

Rurki stalowe? Ale to będzie ważyć :P Nie zapomnij o pakułach lub kleju na gwint, bo to się będzie pięknie rozkręcać od wibracji.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1831 dnia: 20 Maj 2012, 09:12:00 »
Wyklarowała się Twoja wizja na przyczepkę rowerową na cieżkie ładunki. Ty mi przypomniałeś że budulcem mogą być najzwyklejsze rurki jak w centralnym ogrzewaniu.

Rurki stalowe? Ale to będzie ważyć :P Nie zapomnij o pakułach lub kleju na gwint, bo to się będzie pięknie rozkręcać od wibracji.
Czemu zaraz stalowe. Wszystko zależy, jak ciężki ma być ładunek.
Tu akurat sidecar, ale przyczepkę zrobioną na tej zasadzie też gdzieś widziałem Pet Sidecar for ICE Trike
 
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2012, 09:15:29 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1832 dnia: 20 Maj 2012, 09:20:46 »
Wyklarowała się Twoja wizja na przyczepkę rowerową na cieżkie ładunki. Ty mi przypomniałeś że budulcem mogą być najzwyklejsze rurki jak w centralnym ogrzewaniu.

Rurki stalowe? Ale to będzie ważyć :P Nie zapomnij o pakułach lub kleju na gwint, bo to się będzie pięknie rozkręcać od wibracji.
Czemu zaraz stalowe. Wszystko zależy, jak ciężki ma być ładunek.
Tu akurat sidecar, ale przyczepkę zrobioną na tej zasadzie też gdzieś widziałem

Bartek Z. próbował kiedyś flevo zrobić z rurkek PVC, z dość kiepskim skutkiem. Konstrukcja była mało sztywna, nie dawało się tym jeździć. Może na przyczepkę dla pieska to się faktycznie jeszcze nada, ale tutaj Wildzi napisał, że to ma być "na ciężkie ładunki".

PVC ciężkich ładunków nie da rady - nawet nie z powodu małej wytrzymałości, tylko właśnie małej sztywności konstrukcji. Przyczepka będzie nieprzewidywalna, będzie "pływać" z tyłu roweru.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1833 dnia: 20 Maj 2012, 12:09:41 »
Tak więc... wrażenia z nieoficjalnej Nocki. Tym razem pojechaliśmy na północ zachodnią stroną, aby przekraczając Wisłę w Nowym Dworze Mazowieckim i wrócić wschodnią stroną Warszawy. Przejazd mieliśmy w większości mniejszymi uliczkami i na dobrej jakości utwardzanej nawierzchni (krótkim wyjątkiem był mały fragment przez las pomiędzy Warszawą, a Łomiankami  ;) ). Pogoda jak najbardziej dopisała i nie było zimno ani mokro (jedyna mała wilgoć to przejazd przez pasy mgły o świcie w drodze powrotnej  :D ).
O północy pod Kolumną zebrało się 12 osób (w tym jedna niewiasta) i do Mostu Północnego  (z premedytacją nie używam tutaj jego urzędniczej nazwy :P ) był nas komplet, a pod Kolumnę o świcie (nieco przed godziną 6:00 - nie pamiętam dokładnego czasu) stawiła się 11 (tak piłkarsko  ;D ). Długość trasy przejazdu wyniosła około 75 km, średnia prędkość jaką jechaliśmy na utwardzanej prostej drodze wynosiła 20-22 km/h (były oczywiście momenty nieco wolniejsze oraz szybsze - ale generalnie nie przekraczaliśmy 25 km/h). Z atrakcji można było zobaczyć tłumy warszawiaków podczas Nocy Muzeów, rynek Czosnowski oraz grupę "dresików" na placu Nowego Dworu. Incydentów na szczęście żadnych nie odnotowaliśmy, wypadków czy awarii (jednej osobie spadł tylko łańcuch w lasku - ale to żadna awaria, gdyż nic się nie zarwało) również.

Kilka osób (zwłaszcza Rano, który bez wątpienia miał najbardziej profesjonalny sprzęt spośród ekipy) powinno mieć zdjęcia albo filmy (mi z powodu ciemności niestety nic nie wyszło).

Do zobaczenia na kolejnej masie  8)   

P.S. Raffi spamuj sobie w innym temacie  ;) ...
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2012, 12:11:09 wysłana przez IwaN_bike »

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1834 dnia: 20 Maj 2012, 12:45:59 »
Trasa była świetna  nie dla amatorów ale na szczęście takich nie było :P zrobiliśmy ok.76km pogoda dopisywała.Ciekaw jestem jaka będzie następna. :D
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1835 dnia: 20 Maj 2012, 14:53:27 »
Trasa zaskakująco inna niż wstępnie planowane "kołomuzealne".
Nie posiadam profesjonalnego sprzętu, tylko amatorski, niestety (największe różnice przy zdjęciach w w wysokiej czułości). No i trochę byłem inaczej przygotowany, z ultraszerokim kątem, w związku z wcześniejszymi propozycjami. Na Pl. Zamkowym, po powrocie, moja głowa, w odróżnieniu od reszty, jechała już na oparach, więc nie byłem całkiem poczytalny zdjęciowo  ;) Coś jednak udało się zrobić, z "trawersowską" serią na Kontrkapucynie.
Szkoda tylko mostu na Wiśle pod N.Dworem Maz. O tym trzeba wcześniej mi mówić, bo zrobienie fotki grupowej na wąskiej kładce, gdzie wszyscy stoją gęsiego plus jest ciemno (i trzeba znaleść jakieś źródło światła plus widoczny punkt odniesienia poza masowiczami, np. kontur kratownicy mostu), po prostu jest awykonalne.

https://picasaweb.google.com/Rano1Tande/NieoficjalnaNocnoPorannaWMK20052012?authkey=Gv1sRgCOyqipGrl9PflAE#

Czekamy na filmik z trasy  :) Mazovia by Night !

Do zobaczenia na klasycznej WMK. Miejmy nadzieję, że za 3 tygodnie pogoda dopisze i przyjedzie spora grupka na Nocnikową Oficjalną.

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1836 dnia: 20 Maj 2012, 15:33:06 »
petro coś nagrywał wiec film powinien być jeszcze dziś na yt
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1837 dnia: 20 Maj 2012, 15:36:33 »
Z początku sceptycznie i bez entuzjazmu podszedłem do propozycji dalekiej wycieczki na północ... a jednak przekonałem się dość szybko że warto było. To był bardzo dobry pomysł!

Po długim czasie jeżdżenia wyłącznie po mieście, przypomniałem sobie jak to jest jechać po pustej jezdni bez żadnych zatrzymań przez wiele kilometrów. Od Łomianek przez Czosnów do mostu jechaliśmy starym przebiegiem niegdyś głównej drogi. Długa, prosta jezdnia o równej nawierzchni była doskonałym miejscem na trening wydajnościowy (czy jak się to tam nazywa). Mogłem się skupić na ćwiczeniu równego tempa, kadencji i spokojnym równym oddychaniu. Pełna koncentracja i analiza wydolności organizmu oraz jakości samodzielnego serwisowania już nie nowego roweru ;) Uwielbiam taką nocną ciszę. Wyłącznie odgłosy przyrody i delikatny szum powietrza oraz opon. Zero skrzypień, stukań itp :D Analiza wykazała niedoskonałość siodełka, a przez to nie w pełni wygodną pozycję. :P


Uwagi co do przejazdu? A i owszem...
- nie wyprzedzamy prowadzącego,
- trzymajmy równe tempo, przyspieszanie i hamowanie, rwanie peletonu przyspiesza zmęczenie,
- nie jeździjmy jak zdezorientowana chmara komarów... trzymajmy szyk,
- jeździjmy w peletonie, na przykład dwójkami gęsiego. Zmniejsza to wspólne zmęczenie, daje poczucie prawdziwego treningu, a i dla wyprzedzających kierowców jesteśmy bardziej przewidywalni.


Trasa mi się podobała. Frekwencja dopisała. Dziękuję.
Dla mnie wycieczka zakończyła się przejechaniem 80 km.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2012, 15:38:46 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1838 dnia: 20 Maj 2012, 18:59:12 »
Co tu dużo pisać-masa udana pod każdym względem.
Po trasie nakręciłem filmik, mimo złych warunków do kręcenia wyszedł całkiem dobrze:
Nieoficjalna nocna masa krytyczna 19/20.05
Kilka zdjęć z zakończenia na pl. Zamkowym:
http://imageshack.us/photo/my-images/210/sam1752.jpg/

Dzięki za fajną wycieczkę i do następnego.

Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1839 dnia: 20 Maj 2012, 20:16:06 »
Dzięki Petroniuszu. Fajny klimat filmiku  :)

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1840 dnia: 20 Maj 2012, 20:41:42 »
Dla mnie wycieczka zakończyła się przejechaniem 80 km.

U mnie było to 92 km, więc się nie chwal  :P .
Sądzę, że były osoby które łącznie z dojazdem i powrotem z masy (i oczywiście samym nocnym przejazdem) zrobiły dystans ponad 100 km.


Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1841 dnia: 20 Maj 2012, 22:14:44 »
Dodam jedną uwagę: jadąc w grupie, nie używajmy "oczojebnych" czerwonych świateł :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1842 dnia: 20 Maj 2012, 22:52:11 »
Dodam jedną uwagę: jadąc w grupie, nie używajmy "oczojebnych" czerwonych świateł :)

Dobrze mówi  ;D ...

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1843 dnia: 21 Maj 2012, 00:36:01 »
Dodam jedną uwagę: jadąc w grupie, nie używajmy "oczojebnych" czerwonych świateł :)
Eeee... to mam kupować dwa rodzaje świateł? Na samotne wycieczki i jazdę z kimś? O_o

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1844 dnia: 21 Maj 2012, 00:39:41 »
Dzięki Petroniuszu. Fajny klimat filmiku  :)

Dziękuję za uznanie, miło mi  :)
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl