Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858243 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1725 dnia: 01 Kwi 2012, 22:26:26 »
Nigdy do końca nie rozumiałem tej masowej niechęci do LRu, chociaż i tak już nie ma tego, co kiedyś miało miejsce.


Bo nie było masowej, ani Masowej niechęci do LR. Wszystko się kręciło wokół osoby Dreksa, który z innych powodów już na forum nie pisze. Inicjatywa LR została doceniona przez Masę Krytyczną, i możliwe, że będzie przyciągać więcej osób, ale pamiętajmy o różnicach:


1. LR - wycieczki organizowane, z wytyczoną trasą, często prowadzone przez jedną osobę, często jeżdżące terenem.
2. NMK - wycieczki spontaniczne, o trasie ustalanej przez osoby, które się zebrały, bez wyznaczonego z góry przewodnika, zalecane jest wzięcie pod uwagę oczekiwań uczestników wobec trasy (czyli np. osób na szosie). Może ktoś, kto się stawi na start NMK nie będzie miał ochoty jechać do innego miasta, za to będzie szukał towarzystwa, żeby się pokręcić po Warszawie?
AdrianSocho

storm

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1726 dnia: 02 Kwi 2012, 00:29:39 »
@Adrian :)
Dawno dawno temu, za 7 górami... Wróć! To było w Warszawie! Było coś takiego jak NNMK-T i NMK. Na Nieoficjalnych Nocnych Masach Krytyczno-Turystycznych wyjeżdżaliśmy często poza miasto... Na NMK (oficjalne) przejeżdżaliśmy tylko przez miasto nie wyjeżdżając po za nie.
Tempo było utrzymywane jak dla nasłabszego Uczestnika biorącego udział w przejeździe. Często trasa była ustalana przed wyjazdem, planowana na portalu miejsce.info w gronie kilku osób, ewentualnie zmieniana podczas przejazdu. Wiele z przejazdów niezależnie od tego czy byłt o lipiec czy wrzesień - kończyło się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek... (wiwat Tesco Stalowa! ;P )

I te wspaniałe wschody słońca, na przykład w Otwocku nad Świdrem...

Dało się? I nie było podziału na LR czy NMK. jechali wszyscy, kto był na Placu Zamkowym o 00:15. Czasami pojawiali się Zawodowcy z NR. Ale dawało się porozumieć i jechać w grupie.
A dzisiaj? Jak czytam te swady, te kłótnie pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami LR to mi sie niedobrze robi. Może czas wrócić do tego co kiedyś zdawało doskonale egzamin?



Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1727 dnia: 05 Kwi 2012, 09:54:12 »
Chodzi mi głównie o to, żeby nie wprowadzać w błąd samą nazwą. Wiadomo, że jeżeli się zbierze grupa zgodnych ludzi to mogą jechać gdzie chcą. Ale żeby nie było ekscesów w stylu ktoś układa trasę, którą nie przejadą szosy.
AdrianSocho

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1728 dnia: 05 Kwi 2012, 20:16:41 »
Takie nieporozumienia zawsze mialy miejsce, Adrian. Jedziemy i nagle pojawia sie okolica, gdzie szosowcy po prostu nie pojawia. Ale to juz kwestia dogadania sie, dojechania okrezna droga. Wiele razy to praktykowalismy i zdawalo egzamin. Teraz zaczyna sie cieplejszy okres, to bedzie wiecej okazji do popraktykowania. :-)
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1729 dnia: 06 Kwi 2012, 18:51:42 »
To glupie pytanie, ale oficjalna teraz, czy w nastepny weekend dopiero? Powodem pytania jest przelom weekendu, od jakiego kwiecien sie zaczal, a mianowicie od niedzieli, wiec czy liczymy pelne weekendy, czy polowki rowniez?
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Ślimak

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1730 dnia: 06 Kwi 2012, 21:34:58 »
To glupie pytanie, ale oficjalna teraz, czy w nastepny weekend dopiero?

Na stronie Masy podają 14 kwietnia.

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1731 dnia: 06 Kwi 2012, 23:51:16 »
Tak to jest, jak sie zapomina o podstawowym zrodle informacji. Dzieki.
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1732 dnia: 07 Kwi 2012, 20:30:07 »
Teraz nieoficjalna, lecz Świąteczna.
Ciekawe, czy ktoś zadek ruszy przed świątecznym leniuchowaniem  8)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1733 dnia: 07 Kwi 2012, 21:03:24 »
Teraz nieoficjalna, lecz Świąteczna.
Ciekawe, czy ktoś zadek ruszy przed świątecznym leniuchowaniem  8)

Ja się nieśmiało przymierzam, 18650 karmię w ładowarce.. ;] Ktoś jeszcze się zadeklaruje? Jakieś pomysły? :>

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1734 dnia: 07 Kwi 2012, 21:27:59 »
Checi sa, wprost przeciwnie do sil. Przemeczenie i organizm zaczyna rzadzic sie wlasnymi prawami, takze dzisiejszy przejazd raczej beze mnie.
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1735 dnia: 07 Kwi 2012, 21:43:19 »
Mateyko, było się zdecydować na wczorajszą lajtówkę a dziś to chyba na Zamkowym nie będzie tłumów ;D
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1736 dnia: 07 Kwi 2012, 22:52:45 »
No raczej nie będzie Tłumów... Dziś też zostaję w domu...
W kwietniu i tak sobie trochę pojeżdżę...
Mam kilka ciekawych rowerowych opcji- oby mi tylko starczyło czasu na ich zrealizowanie...
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron...

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1737 dnia: 12 Kwi 2012, 17:18:41 »
No oby nie bylo tlumow bo jak zawsze 14.04.12 nie bede mogl przyjechac na nocna mase niestety mam SQL i musze ja zdac.Wy sobie jedzcie i sobie smigajcie na tych nocnych masach jak ja skoncze szkole to dopiero dam wam znac.A tym czasem zycze wam wszystkim milej i bezpiecznej jazdy w nocy.
Z rowerowym pozdrowieniem roweroadbej.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1738 dnia: 13 Kwi 2012, 01:17:53 »
Mateyko, było się zdecydować na wczorajszą lajtówkę a dziś to chyba na Zamkowym nie będzie tłumów ;D

Nie było. Byliśmy z Rano1 na moście północnym (śmigało się aż miło po osłoniętej pustej trasie, żałuję że nie mam szosy).
 Niestety nie ogarnąłem że był LR wtedy :)

Offline Gustaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona Gustawowa
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1739 dnia: 13 Kwi 2012, 11:28:39 »
No oby nie bylo tlumow bo jak zawsze 14.04.12 nie bede mogl przyjechac na nocna mase niestety mam SQL i musze ja zdac.Wy sobie jedzcie i sobie smigajcie na tych nocnych masach jak ja skoncze szkole to dopiero dam wam znac.A tym czasem zycze wam wszystkim milej i bezpiecznej jazdy w nocy.
Z rowerowym pozdrowieniem roweroadbej.

Obawiam się że jak skończysz szkołę to z czasem się zrobi jeszcze ciaśniej a to za sprawą pracy....
To tak na marginesie... :-)  humorystycznie!
www.GustawTravel.pl - Wypożyczalnia bagażników samochodowych Warszawa
http://www.gustawtravel.pl/gt/wycieczki - Wycieczki Rowerowe w woj.podkarpackim oraz małopolskim