Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 520946 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #286 dnia: 14 Paź 2011, 20:33:01 »
Cytuj
Mercedes skręcał w prawo w Al. Jerozolimskie na skrzyżowaniu przy Dworcu Centralnym. - Najprawdopodobniej kierowca nie zauważył jadącej obok rowerzystki i potrącił ją tyłem auta - informuje Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.


Ale to... ten Mercedes tyłem jechał czy jak? Trochę to... nie za bardzo możliwe IMHO...
Pomijając fakt, że owa rowerzystka trochę dziwnie się zachowała wjeżdżając z prawej strony auta jadącego przed obą, który powinien (ale czy aby to robił?) sygnalizować zamiar skrętu w prawo kierunkowskazem...


Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #287 dnia: 16 Paź 2011, 12:51:26 »
Pomijając fakt, że owa rowerzystka trochę dziwnie się zachowała wjeżdżając z prawej strony auta jadącego przed obą, który powinien (ale czy aby to robił?) sygnalizować zamiar skrętu w prawo kierunkowskazem...

Storm

Wydaje mi się, że po nowelizacji PoRD rowerzysta jadący przy prawej krawędzi jezdni a co za tym idzie mający samochód po swojej lewej stronie ma pierwszeństwo nad nim nawet jeżeli  ten skręca w prawo. Osobiście uważam tą zmianę za nieprzemyślaną, bo będzie powodem takich wypadków jak ten.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #288 dnia: 16 Paź 2011, 14:49:05 »
Pomijając fakt, że owa rowerzystka trochę dziwnie się zachowała wjeżdżając z prawej strony auta jadącego przed obą, który powinien (ale czy aby to robił?) sygnalizować zamiar skrętu w prawo kierunkowskazem...

Storm

Wydaje mi się, że po nowelizacji PoRD rowerzysta jadący przy prawej krawędzi jezdni a co za tym idzie mający samochód po swojej lewej stronie ma pierwszeństwo nad nim nawet jeżeli  ten skręca w prawo. Osobiście uważam tą zmianę za nieprzemyślaną, bo będzie powodem takich wypadków jak ten.

Mysle ze gdyby rowerzysta korzystal z prawa do jazdy srodkiem pasa przez skrzyzowanie mogloby niexdojsc do wypadku.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #289 dnia: 16 Paź 2011, 14:56:38 »
A może faktycznie jechała z prawej strony wyprzedzając auta i nie zauważyła, że kierowca skręca w prawo... Powinna zwrócić na to uwagę.
Komu w drogę temu rower.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #290 dnia: 16 Paź 2011, 15:29:19 »
Mysle ze gdyby rowerzysta korzystal z prawa do jazdy srodkiem pasa przez skrzyzowanie mogloby niexdojsc do wypadku.

W korku raczej mało realny ten środek pasa. Jeżeli jednak było "luźno" to jak najbardziej powinna.

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #291 dnia: 16 Paź 2011, 17:44:50 »
Możliwe jest też, że ten Mercedes podczas skręcania zahaczył lewym bokiem (zamiatając) rowerzystkę... (?)


Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #292 dnia: 17 Paź 2011, 09:49:14 »
klasyczne zgarnięcie bokiem. Najgorsze jest to że koleś najpewniej świetnie widział rowerzystkę, tylko liczył że skoro się wepchnie, to ona jakoś ucieknie na bok albo się zatrzyma.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #293 dnia: 17 Paź 2011, 22:31:30 »
Ja miałem w piątek klasyczne wymuszenie pierwszeństwa na Filtrowa x Krzywickiego. Oczywiście kierowca/kierownica nawet nie zwolnił/a. Hamulce się rozpięły i straciłem dzwonek :< A tak to nic się nie stało, ale sytuacja nieprzyjemna.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Komu w drogę temu rower.

Woydzio

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #295 dnia: 18 Paź 2011, 11:40:18 »
Nie szok tylko dobór naturalny.
Woydzio

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #296 dnia: 18 Paź 2011, 15:35:58 »
Nie szok tylko dobór naturalny.

Ja też jestem zdania, że są mądrzejsze rzeczy niż wyjazd z podporządkowanej wprost pod koła radiowozu. Oczywiście przy założeniu, że informacja odnośnie przyczyn, którą podał TVN jest rzetelna i pełna. A czasem różnie z tym bywa, zwłaszcza gdy przyczyny podaje się przed końcem dochodzenia w sprawie, czyli przed zbadaniem okoliczności.


Równie dobrze mogło być tak, że ktoś przemilczał np za wysoką prędkość radiowozu. Gość na rowerze dojechał do krzyżówki, rozejrzał się i zobaczył, że zdąży, bo auto jest jeszcze bardzo daleko. Ale auto jechało szybciej niż powinno i nie zdążył. A radiowóz też nie zdążył wyhamować, bo jechał za szybko.

Raz w podobnej sytuacji mało nie spowodowałem wypadku, bo też obejrzałem się za siebie i widzę Clio w oddali. No to zacząłem zmieniać pas na lewo, ale już na środkowym się zorientowałem, że koleś wali dobrze ponad setką i nie wyrobię się przed nim. A później obaj wyczynialiśmy esy-floresy o wszystkich trzech pasach jezdni aby na siebie nie wpaść. A On dodatkowo jeszcze by opanować rozpędzone do granic debilizmu auto w poślizgu i nie trafić żadnej latarni.
Też niby moja wina, ale jakoś nie czułem się w obowiązku przepraszać. Gdyby facet jechał normalnie, pięćdziesiątką, to bym zdążył zmienić pas w obie strony i jeszcze by mi czasu na herbatkę starczyło ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #297 dnia: 18 Paź 2011, 15:41:57 »
Nie szok tylko dobór naturalny.
Woydzio

Ciekawe czy też byś tak pisał jakby to był twój syn/córka?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #298 dnia: 18 Paź 2011, 16:28:11 »
Ciekawe czy też byś tak pisał jakby to był twój syn/córka?

Nie do końca rozumiem co to zmienia. Czy pokrewieństwo ma wpływ na to, że można jeździć bardziej debilnie i ładować się pod samochody? Czy może uzasadnia głaskanie po główce dziecko przez rodzica nawet gdy popełnia totalną głupotę?

Abstrahując od tego konkretnego przypadku, co do którego przyczyn nie mamy pewności, uważam jednak, że jak ktoś jeździ jak debil, to nie ma różnicy czy to pociotek, czy obcy.

A nazwanie kogoś dosadnie w takiej sytuacji może być wręcz aktem miłosierdzia - ktoś inny czytający to MOŻE się zastanowi i sam nie popełni takiej samej głupoty, wiedząc że to nie imponuje, a odrzuca.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #299 dnia: 18 Paź 2011, 17:49:14 »
Ciekawe czy też byś tak pisał jakby to był twój syn/córka?

Nie do końca rozumiem co to zmienia.


Zmienia to, że zaczyna się patrzeć na to emocjonalnie, a nie ocenia sucho fakty.

Debilami są osoby które świadomie popełniają tego rodzaju wykroczenia. Tutaj ze względu na wiek osoby, która zginęła można zakładać, że to co zrobiła wynikało z braku:
a) wiedzy
b) doświadczenia
c) wyobraźni
W tym wieku brak powyższych cech jest dosyć często spotykany.