Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521169 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #255 dnia: 27 Wrz 2011, 07:25:43 »
Hahahaha :D A tym to się nie przejmuj @Mateyko :D ja do tej pory mam wielkiego ROTFLa z tego co mi wpisała załoga PR jak przyjechali do mnie w kwietniu rok temu... Kiedy ja im zadeklarowałem przyczynę wezwania dorzucając informacje o problemie B... Potem na wypisie z oddziału wyszło, ze nie chciałem im powiedzieć o podstawowym problemie i wezwałem ich do problemu B... A to jest kompletnie nielogiczne :D


Offline Opium

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #256 dnia: 02 Paź 2011, 13:20:52 »
Na przejsciach ze sciezka trzeba bardzo uwazac, mialem sytuacje na ul k.e.n jadac przez skrzyzowanie przez przejscie na zielonym swietle doslownie kilka cm wyhamowalem przed autem ktore przejechalo na czerwonym swietle przez skrzyzowanie (nadjechal z prawej wiec musial przejechac przez cale skrzyzowanie), masakra gdyby nie to ze zawsze zwalniam przed takimi przejazdami zostalaby ze mnie mokra plama bo gosciu jechal naprawde szybko. . .

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #257 dnia: 02 Paź 2011, 18:24:33 »
Ech... wczoraj na Jagiellońskiej jakiś debil pruł chyba ze 150 na godzinę i wyprzedzał mnie na gazetę, aż się zatoczyłam... po chwili spostrzegłam, że tam jest ograniczenie do 60 km/h, więc całkowicie legalnie zwiałam na chodnik, na wypadek, gdyby znów miał mnie mijać podobny cymbał.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #258 dnia: 02 Paź 2011, 19:42:19 »
Ech... wczoraj na Jagiellońskiej

O, moja droga do szkoły/pracy... tam jest spoko. Jak boisz się jezdnią (zwykle jednak nie ma problemu, jeden debil nie świadczy o ogóle), to obok są na większości długości ulicy drogi serwisowe. Po wschodniej stronie w większości asfalt, po zachodniej asfalt i trylinka. Na pozostałej długości stare i krzywe chodniki - nie polecam.

Ewentualnie ulicę można ominąć całkowicie - albo asfaltem jadąc wzdłuż torów PKP do ulicy Krzyżówki lub MarymonckiejMarywilskiej, albo jadąc wzdłuż Wisły drogą techniczną na tyłach FSO (płyty betonowe) do pętli Żerań FSO.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź 2011, 08:58:23 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #259 dnia: 02 Paź 2011, 23:57:54 »
Rzeczywiście te chodniki tam to jakaś masakra. Zresztą jak spostrzegłam serwisówkę, nie omieszkałam z niej skorzystać :)
A tymczasem...
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10387821,Brutalne_zabojstwo_w_parku__Policja_szuka_swiadkow.html
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #260 dnia: 03 Paź 2011, 01:04:49 »
Co prawda nie w Warszawie, lecz niestety może się to wydarzyć wszędzie >:(

Dwóch kolarzy nie żyje, dwoje innych walczy o życie. Do tragicznego wypadku doszło na "starej trójce" między Żabowem i Pyrzycami. Samochód osobowy wjechał w grupę rowerzystów. Potrącił kilka osób i uciekł.

mpr 25.09.2011 aktualizacja: 2011-09-25 15:38 A A A Drukuj

Do tragicznego wypadku doszło na "starej trójce" między Żabowem i Pyrzycami. Samochód osobowy wjechał w grupę rowerzystów. Potrącił kilka osób i uciekł.
- W wyniku wypadku jeden z rowerzystów poniósł śmierć na miejscu, kilka innych osób odniosło rany w tym trzy osoby ciężko ranne zostały przewiezione do szpitali w Szczecinie - informuje Mirosława Rudzińska z biura prasowego KWP.

Do wypadku doszło przed południem. Wycieczka rowerowa jechała w kierunku Pyrzyc.

- To byli kolarze, amatorzy ze Stargardu. W grupie jechało 12-14 osób. Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi, przy panujących bardzo dobrych warunkach do jazdy, przejrzystym powietrzu i słońcu, które na pewno nie oślepiało kierowcy - mówi Daniel Skrzypczak z pyrzyckiej policji.

Kolarze minęli Żabowo i jechali w stronę Pyrzyc. Trzy km. przed Pyrzycami w grupę wjechał jadący w tym samym kierunku samochód osobowy. Prawdopodobnie był to czarny volkswagen golf. Auto nie zatrzymując się odjechało.

- Na razie mamy strzępki informacji. Poszkodowani są w większości roztrzęsieni, emocje sa jeszcze ogromne - mówi Rudzinśka. - Dlatego prosimy wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu sprawcy, by informowali nas za pomocą telefonu 997 lub w Komendzie Powiatowej w Pyrzycach.

Więcej... http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1...#ixzz1YyqIlIuf  
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1..._o_zycie_.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I sprawy ciąg dalszy... http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,10362227,Sprawca_wypadku_rowerzystow_uslyszy_dzis_zarzuty.html
« Ostatnia zmiana: 03 Paź 2011, 01:15:05 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #261 dnia: 03 Paź 2011, 07:31:04 »
...tego typu przypadki powinny być traktowane jako MORDERSTWO Z PREMEDYTACJĄ.......


Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #262 dnia: 04 Paź 2011, 17:22:42 »
Wjechała pod BMW, bo pies wyskoczył z koszyka
04.10.2011 14:40 js

Nieszczęśliwie skończyła się przejażdżka cyklistki z psem w koszyku rowerowym. Podczas jazdy zwierzę nagle wyskoczyło, a rowerzystka zderzyła się z samochodem. Zwierzę nie przeżyło wypadku, a jego pani trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło przed godz. 14.00 na ul. Abrahama, na wysokości numeru 16. Od strony ul. Fieldorfa w kierunku Bora Komorowskiego jechało BMW. Obok samochodu jechała rowerzystka, wioząc psa w koszyku przymocowanym do roweru.

- W pewnym momencie zwierzę wyskoczyło na jezdnię. Cyklistka gwałtownie skręciła, wjeżdżając przed BMW. Kierująca autem nie zdołała wyhamować - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.
Rowerzystka została przewieziona do szpitala. Pies nie przeżył wypadku.

info & foto
http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,wjechala-pod-bmw-bo-pies-wyskoczyl-z-koszyka,297032.html
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #263 dnia: 04 Paź 2011, 18:05:58 »
Nieszczęśliwie skończyła się przejażdżka cyklistki z psem w koszyku rowerowym. Podczas jazdy zwierzę nagle wyskoczyło, a rowerzystka zderzyła się z samochodem. Zwierzę nie przeżyło wypadku, a jego pani trafiła do szpitala.

Darwin: Prize of the week :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #264 dnia: 04 Paź 2011, 18:12:23 »
... ech, psa się nie wycentruje, szkoda zwierza..

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #265 dnia: 04 Paź 2011, 18:41:08 »
... ech, psa się nie wycentruje, szkoda zwierza..

Dlatego niektórzy wożąc psy w koszyku, mają je na smyczy by nie wyskoczyły podczas jazdy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #266 dnia: 04 Paź 2011, 19:03:37 »
Szkoda zwierzęcia za głupotę właścicielki. Pani, nawet jeśli w Masach Krytycznych jeździła, nie poświęciła należytej uwagi Panu Piotrowi. W zasadzie pieskowi, którego zawsze wozi ze sobą w koszyku na krótkiej smyczu 8) . Swoją drogą piesek wyjątkowo spokojnie takie przejeżdżki znosi.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Gimp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #267 dnia: 04 Paź 2011, 19:36:22 »
... ech, psa się nie wycentruje, szkoda zwierza..

Dlatego niektórzy wożąc psy w koszyku, mają je na smyczy by nie wyskoczyły podczas jazdy.


Wyskoczyc nie wyskoczy, ale jak elegancko zawisnie na stryczku przy jakiejkolwiek wywrotce.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #268 dnia: 04 Paź 2011, 19:38:48 »
Dlatego można psa ubrać w samochodowe szelki bezpieczeństwa (są takie dla zwierząt) i do nich przypiąć smycz, a nie do obroży.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #269 dnia: 04 Paź 2011, 19:41:46 »
Albo w uprząż do ciągnięcia. Pies jak na niej zawiśnie to nic mu się nie stanie. Do kupienia w niemal każdym zoologicznym
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)