Autor Wątek: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego  (Przeczytany 46196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Kwi 2012, 22:27:42 »
No tam tą magistralę ciepłowniczą będą remontować przez całą majówkę będzie zamknięty odcinek od Idzikowskiego do Sikorskiego.


http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,dlugi-weekend-bez-sobieskiego-sprawdz-objazdy,42593.html
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Kwi 2012, 22:29:08 »
Ufff dopiero o 22 ^^

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Kwi 2012, 22:36:49 »
ale przecież nawet jak zamkną totalnie, razem ze ścieżką i chodnikami(a na to wygląda) to łatwo ominąć jadąc kawałeczek Witosa w stronę trasy siekierkowskiej i potem tym odcineczkiem Idzikowskiego pomiędzy Witosa a Sobieskiego
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Maj 2012, 11:53:26 »
Jako że ZDM, nie wypowiedział się w kwestii zagrożenia jakie stwarza ograniczenie widoczności w tym miejscu, postanowiłem poprosić Policje (oczywiście na piśmie) o opinie w tej sprawie, na wypadek, gdyby jednak ktoś z ZDM nie podzielał mojego zdania.
Pożyczyłem sobie wczoraj niezbyt wyrośniętego trzynastolatka z rowerem (aby nie wystawał ponad ten kubeł) i pojechałem zrobić zdjęcia z perspektywy zarówno kierowcy, jak i rowerzysty.
Okazało się jednak, że niepotrzebnie, bo po pojemniku nie było śladu.
 
Więc wystarczyło jedynie sześć pism i półtora miesiąca, aby odzyskać widoczność na skrzyżowaniu. Przy czym zwracam uwagę, że jedynie dwa z tych pism były mojego autorstwa, bo z mnożeniem korespondencji administracja państwowa świetnie sobie sama radzi.
I tym miłym akcentem, wątek pewnego kubła na butelki, zostaje zakończony.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Cze 2012, 07:28:40 »
W ramach przebudowy drogi rowerowej w Al.Jana III Sobieskiego powstaje "pas włączenia się do ruchu" w ul.Chełmską




W tym miejscu widziałem już nielegalne parkowanie. Mogą być konieczne słupki. Tylko dlaczego wycięto to z chodnika zawężając przestrzeń pieszym? >:(




Teraz już wiem dlaczego rok temu zostawili stary asfalt.

Czy to bardzo pomocne usprawnienie powstało "samo z siebie" czy ktoś o nie zabiegał?
« Ostatnia zmiana: 28 Cze 2012, 07:30:31 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Cze 2012, 09:51:29 »
W ramach przebudowy drogi rowerowej w Al.Jana III Sobieskiego powstaje "pas włączenia się do ruchu" w ul.Chełmską
Ubiegłeś mnie. Zrobiłem niemal takie same fotki kilka dni temu, tylko nie miałem czasu wrzucić i zaraportować.

Całkiemfajny ten pas włączenia, ale prace chyba stoją. Na moich zdjęciach jest to samo, a zauważyłem ten stan ponad tydzień temu. Do tego na trzecim i czwartym zdjęciu widać wyraźnie, że popsuto przejazd przez Sobieskiego.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Cze 2012, 12:26:20 »
Sytuacja ze zdjęć bez zmian utrzymuje się gdzieś od ponad miesiąca. Jak widać położenie asfaltu do łatwych nie należy.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Cze 2012, 12:49:05 »
Tylko dlaczego wycięto to z chodnika zawężając przestrzeń pieszym? >:(
Zapewne dlatego, że powierzchnia wyłączona na środku jezdni jest istotniejsza niż szeroki trotuar dla pieszych. Tak wynika z polityki transportowej miasta  ;)
Nie wiem, jak to wygląda w terenie, ale wydaje mi się, że mogliby też odwrotnie ustawić pasy, kończąc prawy, a nie lewy. Chyba byłoby się łatwiej włączyć do ruchu rowerzystom. Do tego moim zdaniem przydałby się z tyłu rowerzysty jakiś bufor, jak przy Puławskiej. Ale chyba prace tu skończą się na wylaniu asfaltu :(

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Cze 2012, 13:17:11 »




W ramach przebudowy drogi rowerowej w Al.Jana III Sobieskiego powstaje "pas włączenia się do ruchu" w ul.Chełmską


Teraz ważne jest, żeby organizacja ruchu w tym miejscu ( oznaczenia poziome i pionowe ) zapewniała :

- pierwszeństwo rowerzystów przed samochodami
- lub przynajmniej bezkolizyjne włączanie się dla rowerzystów   :)   .

'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Cze 2012, 14:15:13 »
Teraz ważne jest, żeby organizacja ruchu w tym miejscu ( oznaczenia poziome i pionowe ) zapewniała :

- pierwszeństwo rowerzystów przed samochodami
- lub przynajmniej bezkolizyjne włączanie się dla rowerzystów   :)

Drugie masz, a pierwsze to raczej mało prawdopodobne i IMO niepotrzebne.

Bardziej bym się martwił, czy kiermani nie urządzą sobie tam dodatkowych miejsc parkingowych. Bywam nieco w okolicy i różnie tam bywa z zastawianiem chodników i parkowaniem. Trzeba będzie pilnować, przynajmniej na początku.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Cze 2012, 16:19:23 »
Teraz ważne jest, żeby organizacja ruchu w tym miejscu ( oznaczenia poziome i pionowe ) zapewniała :

- pierwszeństwo rowerzystów przed samochodami
- lub przynajmniej bezkolizyjne włączanie się dla rowerzystów   :)

Drugie masz, a pierwsze to raczej mało prawdopodobne i IMO niepotrzebne.


A jednak niestety, z tego co widać na zdjęciu :
- drugiego wcale nie ma i jasno widać, że nie będzie ( chodzi o to "bezkolizyjnie" )
- a pierwsze, to nie sądziłem, że akurat Ty ( człowiek światowy, co nie jedno już widział ) powiesz kolegom rowerzystom, że NIE   :-X  .

A moim zdaniem, to właśnie jest potrzebne :  dla przejrzystości i jednoznaczności pierwszeństwa,
a w konsekwencji dla zapewnienia bezpieczeństwa słabszym uczestnikom ruchu czyli rowerzystom.

O kierowców się nie martw - oni sobie z tym "ustąp pierwszeństwa" dadzą radę,  ... 
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Cze 2012, 16:27:49 »
Nie może być pierwszeństwa bo od strony Puławskiej mogą jechać rowerzyści i ci by musieliby zatrzymywać się aby ustąpić pierwszeństwa tym, którzy włączają się do ruchu. To byłaby wówczas prawdziwa patologia... Jedyne co należałoby zrobić to wymienić oznakowanie pionowe na takie informujące o kończącym się pasie rowerowym.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace przy ścieżce ul. Jana III Sobieskiego
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Cze 2012, 16:58:23 »
A jednak niestety, z tego co widać na zdjęciu :
- drugiego wcale nie ma i jasno widać, że nie będzie ( chodzi o to "bezkolizyjnie" )

Bardziej bezkolizyjnie to nie jest już nawet na autostradzie. Masz wygodny zjazd i pas włączeń z drogi rowerowej. Naprawdę nie bardzo wiem co można zrobić więcej. Chyba tylko postawić zakaz wjazdu samochodom ;)


- a pierwsze, to nie sądziłem, że akurat Ty ( człowiek światowy, co nie jedno już widział ) powiesz kolegom rowerzystom, że NIE   :-X  .

Wszędzie na świecie, nawet w Danii i Holandii, jak droga rowerowa się kończy, to WŁĄCZASZ SIĘ DO RUCHU, co z definicji oznacza brak pierwszeństwa. Nie jest to żaden problem i na Chełmskiej tez nie będzie - masz pas włączenia, a dalej szeroki jest pas wspólny, na którym spokojnie zmieścisz się nawet obok autobusu. Wiem, bo tam jeżdżę - obok jest niezły bar mleczny, w którym zdarza mi się jadać :)


O kierowców się nie martw - oni sobie z tym "ustąp pierwszeństwa" dadzą radę,  ...

Kierowcy to akurat mają u mnie, jakby to powiedział Pan Galas, priorytet względny.
« Ostatnia zmiana: 28 Cze 2012, 17:18:15 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)