Autor Wątek: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska  (Przeczytany 34940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« dnia: 06 Mar 2011, 21:13:50 »
« Ostatnia zmiana: 06 Mar 2011, 21:15:17 wysłana przez gromanik »

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Mar 2011, 21:23:41 »
I może się okazać, że na razie ostatni, bo ZMID-owi znów brakuje pieniędzy (pomimo,  że co roku nie wydają nawet połowy tego, co mają na infrastrukturę rowerową, a mnóstwo gotowych projektów leżakuje w szafie zapomnienia tej instytucji):

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,9337312,Gdzie_beda_nowe_sciezki_rowerowe_.html

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Paź 2011, 10:10:25 »
Na skrzyżowaniu Jagiellońska/Ratuszowa wymieniają sygnalizację świetlną (albo w związku z objazdem budowy II linii metra albo co bardziej prawdopodobne budową drogi dla rowerów po wschodniej stronie ul. Jagiellońskiej - prace pomiędzy Cyryla i Metodego a Ratuszową już trwają i posuwają się na północ w kierunku Ronda Starzyńskiego).

Z pozostałych zmian w organizacji ruchu na jezdni ul. Jagiellońskiej pomiędzy ul. Ratuszową a Pl. Hallera zamiast dwóch szerokich pasów ruchu są teraz 3 wąskie - 2 w kierunku Al. Solidarności i 1 w kierunku ronda Starzyńskiego, więc zrobiło się ciasno i jednośladem się trudno przecisnąć - też dlatego, że kierowcy jeszcze sobie nie wypracowali techniki jazdy (a raczej stania) i każdy stoi w innej odległości od krawężnika.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Paź 2011, 12:14:13 »
na jezdni ul. Jagiellońskiej pomiędzy ul. Ratuszową a Pl. Hallera zamiast dwóch szerokich pasów ruchu są teraz 3 wąskie - 2 w kierunku Al. Solidarności i 1 w kierunku ronda Starzyńskiego, więc zrobiło się ciasno i jednośladem się trudno przecisnąć

Ale im symetria wyszła (a echo dodało: mać, mać, mać). W stronę do roboty będę dalej jeździł Jagiellońską, bo szerzej, a Wybrzeże z nowa organizacją ruchu jest teraz za wąskie by tam auta wyprzedzać bezpiecznie. Wracając będę zaś musiał dymać Wybrzeżem i omijać Jagiellońską, bo Jagiellońska będzie zbyt wąska by cokolwiek ominąć lub wyprzedzić, a kolejka do ronda będzie tam pewna.

Oby szybko ta DDR na Jagiellońskiej powstała... to mi znacznie ułatwi życie.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Paź 2011, 14:18:40 »
Póki nie powstanie, to można jeszcze pojechać wydeptaną ścieżką wzdłuż płotu ZOO - zjeżdża się z Jagiellońskiej za przystankiem autobusowym w prawo w drogę dojazdową do bazarku, a potem w lewo wzdłuż płotu ZOO aż do Ratuszowej. Chodzą tam nieliczni piesi, ale można ominąć światła przy Pl. Hallera i korek na Jagiellońskiej, który w obydwie strony jet trudny do minięcia, bo wszystkie pasy są jednakowej szerokości, czyli wąskie. Problem z pieszymi może być tylko przed samą Ratuszową, bo tam wydeptana ścieżka przechodzi w niezbyt szeroki chodnik pomiędzy kościołem a przystankiem tramwajowym, ale przed tym miejscem można przez wjazd na parking wrócić na Jagiellońską:
http://maps.google.pl/maps?msid=202797034552827948826.0004aec8eabd34e2f88a7&msa=0&ll=52.257347,21.027912&spn=0.000309,0.001118&t=h&z=21&vpsrc=6
« Ostatnia zmiana: 08 Paź 2011, 14:57:22 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Paź 2011, 17:56:17 »
Ścieżkę znam, ale nie po to ma slicki, by jeździć po błocie, krawężnikach i nierównych płytach chodnikowych.

Jakoś dam radę. Pocieszający jest fakt, że jak zamkną Wileński, to będzie tam pusto, bo nigdzie Jagiellońską nie da się dojechać samochodem. A zanim skończą metro (czyli tak z 5-7 lat), to może już ZMID już da radę bohatersko wygrać bitwę z samym sobą i skończy ścieżkę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Paź 2011, 22:30:01 »
Wygospodarowany środkowy pas będzie pasem dla autobusów w kierunku Al. Solidarności

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Paź 2011, 06:39:55 »
Wygospodarowany środkowy pas będzie pasem dla autobusów w kierunku Al. Solidarności

A, czyli będę miał czym jeździć. Luz.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Kwi 2012, 18:16:05 »
Ciekawe, czy wzorowa koordynacja inwestycji i   remontów w Warszawie zadziała tak jak zwykle i tuż za nowym przejazdem   rowerowym przez ul. Ratuszową natrafimy na słup podtrzymujący trakcję   tramwajową?


Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Cze 2013, 11:29:18 »
Zdjęto worki z sygnalizatorów i znaków na skrzyżowaniu Ratuszowej i Jagiellońskiej, czyli trzeba korzystać z przejazdów i ddr. wygląda to mniej więcej tak (na czerwono ddr i przejazdy, ale z pamięci i poglądowo, więc błędy możliwe. edit: na górze obrazka ddr powinna być znacznie bliżej torów)

http://s11.postimg.org/ak8if9f5d/jagiello_ska.png

(nie wklejam, bo się nie mieści)

Problemem jest poprowadzenie ddr po zachodniej (lewej) stornie Jaggiellońskiej - przekracza ona tory tramwajowe w dwóch miejscach na krótkim odcinku, dokładając obowiązek czekania na światła przy ratuszowej. Jednak jest to zło konieczne, bo przy obecnej pozycji murku i przystanku ddr faktycznie nie da się poprowadzić zdroworozsądkowo czyli po zachodniej stronie torów na całej długości. Jednak rowerzyści znaczna część rowerzystów na pewno będzie wybierać skrót przez przystanek, więc od razu apeluję o nie robienie tego w godzinach w których na przystanku czeka wiele osób.

Problem drugi: ścieżka po stronie wschodniej jest odseparowana od chodnika trawnikiem, po 200 (bardzo plus minus) metrach odbija w prawo w Bertrolta Brechta, a przy założeniu, że jedziemy dalej Jagiellońską najsensowniejsze w tym momencie jest przejechanie dalej prosto przez parking (czy tam 'małą Jagiellońską) między B-B a pl. Hallera. I tutaj czeka ZONK, bo zbliżając się do pl. Hallera nie da się legalnie wjechać w Jagiellońską bez zsiadania z roweru - parking jest znajduje się znaczny kawałek ponad poziomem jezdni. Czyli na Jagiellońską trzeba zjechać wcześniej, ale nie pamiętam w którym miejscu i czy znajduje się dogodny zjazd.
« Ostatnia zmiana: 17 Cze 2013, 11:31:28 wysłana przez em c »

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Cze 2013, 15:42:55 »
http://s11.postimg.org/ak8if9f5d/jagiello_ska.png
To tylko ja, czy ten obraz po prostu się nie otwiera?

EDIT: Wygląda na to, że coś przerywa ładowanie, więc problem jest raczej po mojej stronie.
« Ostatnia zmiana: 17 Cze 2013, 16:18:00 wysłana przez reneva »

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Cze 2013, 15:48:10 »
otwiera się, tylko skandalicznie długo  :P

Offline buluss

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Cze 2013, 16:36:40 »
Jestem tu nowym użytkownikiem i jeśli poruszam kwestie przedyskutowane, to przepraszam najmocniej i poproszę o jakiś link do odpowiedniej części forum.

Zastanawia mnie kwestia drogi rowerowej na ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z Al. Solidarności do Ronda Starzyńskiego. Nie tak dawno temu budowa dróg rowerowych została sfilnalizowana (dorobiono asfaltowe zakończenia ścieżek np. przy skrzyżowaniu z ul. Ratuszową) po czym... poprzekreślano znaki poziome żółtą taśmą, znaki pionowe pozasłaniano czrnymi workami, a w poprzek nowo zbudowanych końcówek ścieżek porozstawiano barierki.

Czy wobec tego jeśli korzystam z tych ścieżek to z punktu widzenia np. strażnika miejskiego jest to traktowane tak, jakbym jeździł po chodniku (i mogę zarobić mandat)? Czy mimo powstania odizolowanych, bezpiecznych ścieżek muszę korzystać z jezdni (za czym nie przepadam)?

Offline darek8

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Cze 2013, 19:35:51 »
Jeżeli od strony najazdu brak jest znaku "droga dla rowerów" c-13 to widziany asfalt drogą rowerową nie jest, a przynajmniej złośliwi strażnicy tak mogą to zinterpretować.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Cze 2013, 22:47:06 »
Kurczę, dziś byłem w okolicy ale jechałem wzdłuż Wisły, ciekawe o co chodzi. Może tymczasowe przygotowanie do jakiejś demonstracji?

Technicznie jest tak, jak pisze Darek, jeżeli znaki drogowe są zasłonięte to jest to chodnik. Natomiast na twoim miejscu nie obawiałbym się jazdy po niej, musiałbyś trafić na naprawdę wybitnie złośliwego osobnika żeby się przyczepił, już nie mówiąc o wystawianiu mandatu. Rowerzyści korzystali z tego asfaltu na długo przed odsłonięciem znaków i nigdy nie widziałem nikogo zatrzymanego na tym ddr (mimo regularnie przejeżdżających radiowozów) a do bardzo niedawna jeździłem tam prawie codziennie (z tymże wolałem ulicą).