Autor Wątek: Zabezpieczono chodnik na ulicy Różanej  (Przeczytany 1925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Zabezpieczono chodnik na ulicy Różanej
« dnia: 20 Mar 2011, 01:00:51 »
  Dwa dni temu po skręceniu z Kazimierzowskiej w Różaną usłyszałem mocny łomot i krzyk obok mnie. Serce mi podskoczyło, nie wiedziałem, co się dzieje.
 
  Okazało się, że drewniany panel odpadł z pod okna na trzecim piętrze, dwóch pieszych którzy byli dwa metry od miejsca upadku odskoczyło, krzyknęło i zwyczajnie poszli dalej.
 
  Ja nie byłem obojętny, poszedłem na portiernię tej nowoczesnej kamiennicy apartamentowej i powiedziałem o tym szefowi ochrony, oczywiście tak żeby zwrócili na to uwagę. Poszedłem i pokazałem, że to mało to kogoś nie zabiło.
 
  Reakcja była szybka, teren ogrodzono, administrator ma zabezpieczyć wszystkie panele przed odpadaniem.
 

 
   Dlaczego o tym piszę, bo nikt z bezpośrednio zagrożonych pieszych nie zrobił tego, co ja. Gdybym w odpowiedni sposób tego nie zrobił być może nikt by na to nie zwrócił uwagi.
Bo przecież tylko kilka kilogramów drewna leży sobie na chodniku >:(

  A przecież tam żyją ludzie, dzieci biegają i jeżdżą na rowerach. Jak robiłem to zdjęcie, to dziewczynka z tego budynku powiedziała mi, że spadła mi rękawiczka, (czyli że domaga się wymiany).
 
  Była kiedyś taka akcja Policji  ''Widziałeś, Wiesz, Reaguj'' !!!!
« Ostatnia zmiana: 20 Mar 2011, 01:17:40 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Zabezpieczono chodnik na ulicy Różanej
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Mar 2011, 12:15:23 »
http://www.maz.winb.gov.pl/

Niestety, z tego co na stronie napisano, Warszawski WINB jeży się na postęp technologiczny a właściwie rozumie go na opak i wymaga aby e-mail był opatrzony "bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu" (tfu, tfu). Faks już nie potrzebuje podpisu, chociaż to taki sam wydruk co wydrukowany e-mail...
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Zabezpieczono chodnik na ulicy Różanej
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Mar 2011, 18:01:11 »
http://www.maz.winb.gov.pl/

Niestety, z tego co na stronie napisano, Warszawski WINB jeży się na postęp technologiczny a właściwie rozumie go na opak i wymaga aby e-mail był opatrzony "bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu" (tfu, tfu). Faks już nie potrzebuje podpisu, chociaż to taki sam wydruk co wydrukowany e-mail...

Coś mi się zdaje, że na forum Zielonego Mazowsza ktoś już rozpracował kwestię podpisu elektronicznego, ale nie pamiętam, kto dokładnie, więc sam zapytaj: http://www.forum.zm.org.pl

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczono chodnik na ulicy Różanej
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Mar 2011, 20:02:31 »
Trochę się na tym znam, trzeba mieć specjalne urządzenie z czytnikiem do karty chipowej.
Nie opłaca się w to bawić, zawsze można napisać pismo i zawieść razem z kopią na biuro podawcze do podbicia :)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczono chodnik na ulicy Różanej
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Mar 2011, 08:44:17 »
Kłania się ustawa o podpisie elektronicznym, która w obecnym kształcie rzeczywiście wymaga wykorzystania podpisu kwalifikowanego. Jest niby ePUAP ale jeszcze nie do końca funkcjonalny, nie mniej dobra wola danego urzedu wystarcza często, żeby załatwić podstawowe sprawy elektronicznie bez podpisu.


Za jakiś czas (2012 rok z tego co się orientuję) każdy będzie mógł mieć podpis elektroniczny w dowodzie, a ePUAP będzie (oby) w pełni funkcjonalny.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczono chodnik na ulicy Różanej
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Mar 2011, 19:38:50 »
Ja skorzystałem z nowo otwartej Agencji Pocztowej, w sklepie pod blokiem  :)
 

 
Pisać mi się ni ..... nie chciało, ale pokornie i świadomie dopełniłem obowiązku obywatelskiego, nawet priorytetem za 1,50 puściłem  :D
« Ostatnia zmiana: 22 Mar 2011, 19:41:46 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "