Autor Wątek: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)  (Przeczytany 39088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Wrz 2010, 11:42:34 »
jako poradę umieszczam filmik z przejazdu trasą Toruńską :0)
jest to jedna z opcji pokonania tego szlaku i nie namawiam do naśladownictwa :0)

torunska1.wmv

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Paź 2010, 11:47:46 »
jako poradę umieszczam filmik z przejazdu trasą Toruńską :0)


HAHAHA i teraz wszyscy wiemy, gdzie mieszkasz! :)
AdrianSocho

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Paź 2010, 13:20:18 »
nie macie pewności że to ja :0)

po za tym moze w cale nie jechałem do domu :0)

po za tym nie mam po co ukrywać gdzie mieszkam :0)


Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Paź 2010, 14:41:11 »
Przyjedziemy i zabierzemy Ci rower...

A tak serio czym nagrywałeś film?

A i wg mnie to jechałeś poprawnie :) Co tu nie polecać :) ? Nie ma to jak przejażdżka pomiędzy tirami i autobusami...

P.S. Kaczuchy na samym końcu najlepsze ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Paź 2010, 14:58:38 »
powiedzenie czym nagrywałem było by przyznaniem się że to ja :0)

więc tylko powiem że to kolega nagrywał aparatem małpką. Magicznie przy mocowanym do kierownicy.


kaczuchy???

jakie kaczuchy?
« Ostatnia zmiana: 08 Paź 2010, 15:01:33 wysłana przez Bear »

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Paź 2010, 17:09:20 »
Ludzie gadający jak kaczuchy w przyśpieszonym tempie ;) . Zastanawia mnie jaka to małpka ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Paź 2010, 18:35:29 »
Tak dokładnie to nie wiem czy 4 czy 5 razy pojechałeś po wysepce - co na to przepisy?Poza tym szacunek za odwagę między pędzącymi Tirami na  Prymasa i na  Modlińskiej.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Paź 2010, 09:42:01 »
nie wiem co na to przepisy, ale ja tam wolę je olać i nie zginąć.  A zamiast durnych wysepek mozna by tam było pas dla rowerów wygospodarować spokojnie. Albo buspas. Ale widocznie stać nas na malowanie linii tam gdzie można by było jechać. A co do tirów to dzień jak codzień. Jak ktoś jeździ rowerem po mieście to wie.

storm

  • Gość
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Paź 2010, 10:12:27 »
Tych TIRolotów wcale nie było tak wiele... U mnie podczas jazdy na dk2 spotykam ich znacznie więcej,w  dodatku przy wiadukcie pod S8 robi się nieco niebezpieczniej niż na filmiku, bo panowie przelatują jeszcze bliżej, a ja zajmuję im jeden pas, bo palanty budujące wiadukt nie odblokowały jeszcze pobocza - które już jest gotowe. Może to kiedyś nakręcę, chociaż lepszy chyba byłby widok do tyłu...



Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Paź 2010, 19:06:15 »
Wow, zdarzają się jednak Policjanci znający przepisy. Pięć minut i ani jednej wpadki. Ani słowa też o gadżetach typu kamizelka, czy kask.


Ale i tak chciałbym zobaczyć jak jedzie środkowym pasem Armii Krajowej, Radzymińskiej lub Modlińskiej na rowerze respektując BUSPAS :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Paź 2010, 19:58:04 »
Może właśnie przy okazji tego typu wypowidzi Policjantów należałoby je delikatnie prostować? W sensie - wręczania panu Policjantowi roweru i zaproszenia na jezdnię... Niech sobie pojedzie środkowym pasem AJ...
Zresztą OIDP to Raffi pisałeś przy okazji wycieczki ludzi bodaj z MI, jak się zachowują owi ludzie na jezdni, prawda? ;) [ten I raz, te przejeżdżanie przez cała jezdnię na III pas...]

Szakal

  • Gość
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Paź 2010, 20:56:16 »
 Mnie jedynie zaniepokoiła wypowiedź, że aby się poruszać po jezdni trzeba być pełnoletnim lub posiadać kartę rowerową. Otóż powiem szeptem że nie mam karty rowerowej a jeżdżę po ulicy. Słyszę z stąd i zowąd że ten papierek jest nie potrzebny, że w ogóle poco go mieć itp. dlatego nie mam zamiaru go wyrabiać. Chciałbym otrzymać teraz wypowiedź prawdziwego cyklisty stołecznego ze wskazówką. Dodam że mam doświadczenie jazdy po ulicach jakieś półtora roku i całkiem jestem już oswojony, ale jakby coś się stało jakaś stłuczka to chyba będzie problem. Jeśli wyrabiać już kartę rowerową to gdzie?

mplonski

  • Gość
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Paź 2010, 21:02:26 »
karty rowerowe były wyrabiane w szkołach i pewnie nadal są. najlepiej zapytaj się dyrektora szkoły czy jest taka możliwość, a jeśli nie będzie nic wiedzieć to skrobnij pisemko do policji.

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda rowerem po ulicy - fachowe porady ;)
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Paź 2010, 22:46:00 »
Jest dokładnie tak jak napisał m.p

Art. 96. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania przez osobę, która nie ukończyła 18 lat: 
1)      rowerem - jest karta rowerowa, motorowerowa lub prawo jazdy;

2. Kartę rowerową lub motorowerową może uzyskać osoba, która wykazała się niezbędnymi kwalifikacjami i osiągnęła wymagany wiek: 10 lat w przypadku karty rowerowej i 13 lat w przypadku karty motorowerowej.

Art. 97
2. Kartę rowerową wydaje nieodpłatnie dyrektor szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej oraz szkoły ponadpodstawowej.
Jeżeli z jakiś przyczyn dyrektor szkoły nie organizuje takich szkoleń to zostaje WORD, lub Komenda Policji Wydział Ruchu Drogowego w przypadku wawy udałbym się na Waliców 15