Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Dobry pomysł na parking rowerowy przy Metro Racławicka.

(1/2) > >>

qwerJA:
W ramach prowadzonej przezemnie akcji  ''Wyględów'' mającej na celu ułatwianie życia mieszkańcom Wyględowa, tym razem pomyślałem o dostępie do Metra.
 


 
Widok pisma sporządziłem programem Paint, tekst się porozłaził, wcześniej był wyjustowany, ale nie o to przecież chodzi ;)
Mam nadzieje że cokolwiek czytelne.

qwerJA:

 
Czyli jest szansa, że na Mokotowie powstanie pierwszy parking złożony ze stojaków u-kształtnych położony w miejscu ogólnodostępnym.

qwerJA:
 


 
   Czyli w perspektywie geologicznej stojaki na pewno powstaną.
Krokiem w dobrą stronę, by oduczyć ludzi z Wyględowa korzystania tak z metra jak i autobusu, było zlikwidowanie jedynej linii 301 łączącej mnie bezpośrednio z Metrem.
 
    Zresztą w pobliżu planowanej prezemnie lokalizacji stojaków powstał dodatkowy ślepy pas kostki chodnikowej, i jak tu nie jeździć samochodem.
 
   Szkoda że skasowały mi się zdjęcia z lutego, gdy uwieczniłem mój rower postawiony na murku i przypięty do barierki obok pewnego holendra, który zawsze tam parkuje.
Często też, o każdej porze roku widywałem tam przypiętego czerwonego składaka Rometa.
Szkoda że nie wszyscy rowerzyści są tak bezkompromisowi w swym postępowaniu i nie mają tak wielkiej dawki arogancji, by przypinać się bądź gdzie - kieroffcy biją ich tu na twarz ::)
 

mateyko:
Odpowiedź obiecująca niestety bez konkretów...

qwerJA:
Z tego co zrozumiałem z prelekcji pana z ZTM wygłoszonej na poniedziałkowym spotkaniu w ZM-ie, to będzie na dniach.
 
Niestety przy Polu Mokotowskim, już tak szybko nie powstaną, bo tam ZTM wygospodarowało teren pod inwestycję Urzędu Miasta ( Program roweru publicznego) :D .
 
Poza tym z ZTMem jest trochę tak że oni też nie mają łatwo, bo nawet teren pod wiatami przystankowymi do nich nie należy (ergo same wiaty jako element z gruntem stale połączony też nie), i oni się chwalą dopiero jak coś im się uda zrobić, bo a contrario nie chcą się chwalić tym czego nie udało się zrobić  :)
 
Tam gdzie ZTM ma teren tylko dla siebie jak na parkingach PR to sobie stawia do oporu stojaki i montuje monitoring.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej