Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Białołęka, Praga Północ, Targówek

Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska

<< < (2/29) > >>

warsawfenix:

--- Cytat: tvnwarszawa ---Ścieżka ma być gotowa w grudniu, ale pogoda może pokrzyżować te - przyznaje Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Koszt inwestycji to 4,7 mln zł.

--- Koniec cytatu ---
Ah. Jaka miła pani. Kiedy przeczytałem na pasku informacji tejże telewizji sformułowania "ścieżka za 5 mln" i "zostanie wybudowana do grudnia na Radzymińskiej" to mnie zamurowało i, może wstyd się przyznać, wybuchnąłem śmiechem. I dopiero po chwili se przypomniałem, że za chwilę wyborrry. No więc extra, wreszcie zalegalizowany będzie "proceder" wykorzystywania buspasa na Radzymińskiej przez rowerzystów (ja akurat tego, niestety, póki co nie robiłem). Wreszcie z przyjemnością będę dojeżdżał al. Solidarności rowerem do Dworca Wileńskiego, nie korzystając z chodnika w postaci krzywo ułożonych płyt kwadratowych, ani nie będę zmuszony jechać w koleinie w czasie deszczu pomiędzy wspomnianym dworcem, a Szwedzką (i dalej). Ciekawe czy tym razem ZMiDu nie zaskoczy zima zła. No i czy faktycznie ścieżka będzie tak wyglądać w rejonie Dw. Wileńskiego, jak napisał Raffi w artykule, czyli jej nie będzie tam.

wildzi:
Niestety DDR-ka będzie się urywać na chodniku przed pasami na Szwedzkiej:i tu reszta relacji http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=569132&page=24

gromanik:
http://www.zmid.waw.pl/index.php?id=24&tx_ttnews[tt_news]=686&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=1ffdf9fa03

http://tiny.pl/hwqnk <- skrócony link


--- Cytat: ZMID ---Powstaje nowa ścieżka rowerowa                   
Dodano 15.10.10                                   
                   
Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż   al. Solidarności i ulicy Radzymińskiej. Ścieżka będzie prowadziła od Parku Praskiego do ulicy Kraśnickiej, gdzie połączy się ze ścieżką już istniejącą. 
W ramach trwającej budowy powstaną także trzy   sygnalizacje świetlne: przy ulicy Trockiej, Gorzykowskiej i przy   wjeździe do Tesco. 
Prace realizuje Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Ich koszt to 4 miliony złotych.   
Jeśli pogoda będzie sprzyjała, budowa zakończy się w grudniu.   
 
Jeszcze w tym roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zleci budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Jagiellońskiej na odcinku od al. Solidarności do pętli tramwajowej na Żeraniu. Ścieżka będzie realizowana etapowo. W pierwszej kolejności powstanie fragment od al. Solidarności do ronda Starzyńskiego.
--- Koniec cytatu ---

Raffi:

--- Cytat: ZMID ---Ścieżka będzie realizowana etapowo.
--- Koniec cytatu ---

No tak, taka inwestycja to koszt prawie jak druga linia metra. Za dużo dla budżetu miasta, by ją wykonać naraz. Łącznie wyjdzie pewnie z 10mln zł, czyli połowa kosztu sygnalizacji świetlnej na rondzie Babka. Przypomnijcie mi: ZMID stworzono by usprawnić inwestycje? ;)


--- Cytat: ZMID ---W pierwszej kolejności powstanie fragment od al. Solidarności do ronda Starzyńskiego.
--- Koniec cytatu ---

Czyli ten najmniej potrzebny. Za to tam gdzie jest 6 pasów ruchu i wszyscy walą 80-120km/h, będziemy nadal jeździć jezdnią. Rozkoszne :-)

wildzi:
Kolejna fotorelacja z Al. Solidarności:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=569132&page=25

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej