Inne sprawy rowerowe > O rowerach w mediach

Czekają aż będzie za zimno na rower

(1/1)

Trupek:
Chyba dziś jest dzień tematyki rowerowej. Teraz artykuł z Metra:

--- Cytuj ---Może przestańmy się łudzić, że władze Warszawy w roku wyborczym dotrzymają słowa danego rowerzystom?
Klubokawiarnia OSiR w centrum Warszawy. Jedno z ulubionych miejsc rowerzystów i kurierów rowerowych. Pod sufitem podwieszone trzy rowery, przed kawiarnią kilku kurierów pilnuje rowerów. Miejsce tętni życiem w dzień, wieczorami są tu ciekawe koncerty, odczyty, projekcje filmów, wystawy.

Rowerzyści "parkują" obok tymczasowego rusztowania, drewnianego płotka lub znaku drogowego. A to jedno z 20 miejsc wytypowanych w czerwcu ramach inicjatywy "Kręć Warszawo" - współorganizowanej przez Gazetę Wyborczą i ratusz (głównie w Śródmieściu). Ratusz obiecał im stojaki rowerowe w kształcie odwróconej litery U (tylko takie stojaki zdaniem większości rowerzystów pozwalają na bezpieczne, szybkie i wygodnie przypięcie roweru).

Minęło lato, a stojaków ani widu, ani słychu (w 13 miejscach, które wczoraj sprawdziliśmy stojaków nie było).

- Ludzie się śmieją z knajpy rowerowej bez stojaków i mają rację, bo to niepoważne. Z drugiej strony obiecano nam stojaki więc czekamy, bo ufamy miastu - deklaruje Daniel Przygoda z OSiR.

Właściciele innych wytypowanych lokali próbowali dowiedzieć się o co chodzi. Joanna Kalinowska z Muzeum Etnograficznego kilka razy dzwoniła do Ratusza. Raz usłyszała od urzędnika, że ulica Kredytowa, przy której jest muzeum, to część "ważnego ciągu komunikacyjnego".

Jerzy Zyzak z Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego kilkakrotnie słyszał zapewnienia od Agnieszki Kłąb z ratusza, że stojaki się pojawią "za tydzień". I co? I nic.

Może trzeba przestać się łudzić, że Warszawa dotrzyma słowa danego rowerzystom? A wybory już 21 listopada...
--- Koniec cytatu ---

Źródło: http://www.emetro.pl/emetro/1,85651,8433501,Czekaja_az_bedzie_za_zimno_na_rower.html

Drex:

--- Cytuj ---Czekają aż będzie za zimno na rower
--- Koniec cytatu ---
Ej! Ale tytuł jest mylący! :P Ja jeszcze nie spotkałem temperatury "za zimno na rower"... To musi być sporo poniżej -22 st. C, bo w takiej jedzie się sympatycznie. :D

Ciekawe co zrobią jak się będzie mi truć d... w grudniu, styczniu... Zdziwią się, że można? :)

SeBeQ:
Nie pamiętam dokładnie, ale bodajże na RMF FM wspominali coś o zakończeniu sezonu rowerowego wraz z ostatnim maratonem.


--- Cytat: Drex ---Ja jeszcze nie spotkałem temperatury "za zimno na rower"
--- Koniec cytatu ---
Podobno nie ma złej pogody na rower a tylko nieodpowiednie ubranie :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej