Autor Wątek: Konsultacje społeczne ws. DDR  (Przeczytany 19443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Wrz 2010, 23:11:44 »
Jeżeli nie znasz tego miejsca to nie musisz się na jego temat wypowiadać. Tu są bielańscy rowerzyści którzy powinni znać bielańskie drogi rowerowe.

Tak się nie zaperzaj. Rowerzyści niebielańscy, przynajmniej jeden, też z uwagą przyglądają się temu wątkowi i nawet będą na którymś ze spotkań ;)

Z tekstu odnośnie Nocznickiego/Marymoncka między wierszami czytam: urzędnicy dostali prikaz aby od zaraz wygenerować 300 km (300 to dobra liczba) dróg rowerowych. Obym był fałszywym prorokiem.

Poprzedni raport trafił "do kosza"? Leży na półce i można spróbować go wydobyć żądając od Urzędu udostępnienia informacji publicznej (jest na to stosowna ustawa).

Robiła go Straż Miejska? Jest okazja by zapytać: 1) dlaczego prace nad warszawską infrastrukturą dróg rowerowych są prowadzone przez różne jednostki podległe UM bez koordynacji ich działań, 2) ile ta nieefektywna redundancja kosztuje warszawskiego podatnika, 3) kiedy prace zaczną być prowadzone w sposób systemowy tak, żeby stolica Polski miała spójną sieć dróg rowerowych.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Wrz 2010, 15:49:37 »
Jak ktos ma ochote sie o tym wypowiedziec do kamery i nieco pomarudzic na wladze miasta, zapraszam dzis na 18.10 na sciezke rowerowa przy Blue City (szukajcie wozu TVN, pewnie z antena na dachu).

Osoby ktore beda jechac BARDZO PROSZE o kontakt telefoniczny 608 325 136. Chce wiedziec z kim tam bede i TVN tez chce wiedziec by moc te osoby odpowiednio podpisac.

Przepraszam, ze info jest tak pozno. SWam dopiero poznalem szczegoly
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomzoliborz

  • Gość
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Wrz 2010, 18:32:13 »
 :P
« Ostatnia zmiana: 06 Paź 2010, 23:31:32 wysłana przez tomzoliborz »

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Wrz 2010, 20:28:37 »
No i wreszcie załapałem.
Na spotkaniu przy mapie, dowiedziałem się, że takie konsultacje przeprowadzają wszystkie gminy.
Zrozumiałem to tak, że wszystkie gminy prowadzą konsultacje dotyczące DDR, więc zapytałem w swojej gminie, kiedy takie spotkania będą organizowana.
Wiecie kiedy?
Nie wiecie, bo nie wiedzą tego nawet urzędnicy.
Czy mnie oszukano na spotkaniu przy mapie?
Nie, to ja źle zrozumiałem.
Prowadzone są konsultacje społeczne kropka
Na temat koloru ławek na skwerze, czy w parku ustawić kosze na psie gówna, czy ładniejszy jest projekt a, czy projekt b.
Gminy dostały dofinansowanie w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowania i trzeba kasę wykorzystać, bo będzie trzeba oddać.
Ważne żeby konsultować, a co, to już sprawa drugorzędna.
Na Bielanach trafiło akurat na problemy rowerowe.

@Szakal masz racje.
Nie jestem Bielańskim rowerzystą.
Jestem po prostu rowerzystą, a w związku z tym, interesuje mnie stan dróg, których mogę być potencjalnym użytkownikiem. Jeżdżę po całym mieście i nie tylko, ale każdego zaułka nie znam.
Jest trochę miejsc, gdzie, był by fajny i przyjemny szlak rowerowy, a obecnie jest tam zwałka gruzu, lub z drogi wystają pręty zbrojeniowe. Dlatego prosiłem o bliższy opis tego miejsca. Pisząc "wilcze" miałem na myśli nieprzejezdne.
I masz też racje, że nie muszę się wypowiadać. Nie muszę jeździć też na rowerze i nie muszę wielu innych rzeczy. Ale chcę i mam prawo, więc proszę abyś mi tego prawa nie odbierał. Jeśli to możliwe proszę o odpowiedz, dlaczego wytyczenie szlaku w tym miejscu, uważasz za zły pomysł.

Pozdrawiam
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Wrz 2010, 00:04:37 »
:] Właśnie widziałem materiał na Tvn Warszawa hehe , faktycznie ciekawe może jakaś urzędniczka i tańczy po godzinach na tej rurze haha, dobra wypowiedź ;)

Ciesze się, ze rozbawiło. Reszta wypowiedzi poszła mi i Stanleyowi ciut gorzej. Ale bylo przynajmniej uczciwie - dostało się wszystkim po trochu: I ZDM i Galasowi i Gronkiewiczowej, a nawet samej ekipie TVN, co postawiła wozy na ścieżce i chciała rozgrzeszenia.

Miałem bojowy nastrój, ale Bogu a prawdą, to na niewinnych nie trafiło.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Wrz 2010, 22:02:34 »
Co do pierwszego spotkania, to niestety, spóźniłem się o 15 minut i żadnej mapy już nie było.

Co do raportu to dostałem odpowiedź, że raport został sporządzony, a obecnie wykrytych 80 "przypadków" jest zgłaszanych do odpowiednich zarządców.

Dużo z tych 80 usterek nie naprawiono, a część się zdezaktualizowało, np. zieleń w skrajni.

Na Podleśnej na przystanku przy Gwiaździstej dostawiono nowe słupki, barierki oraz usunięto drewnianą skrzynię która była w skrajni ddr.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz 2010, 23:03:02 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline kapi963

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Wrz 2010, 14:10:17 »
To ja zgłosiłem ze tam brakuje tej barierki bo już nie raz a ktoś by mi wszedł pod koło. Fajnie ze coś z tymi rzeczami co zgłosiliśmy robią coś a nie leży w szufladzie  jak raport sporządzony przez ZM i straż miejską w maju

m.p usunięty cytat
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz 2010, 17:38:33 wysłana przez m.p »
Kapi

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Wrz 2010, 16:00:21 »
Czyli urząd nie rychliwy, ale zrobią. M.in. dlatego warto pisać takie rzeczy ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Karolina Kowalczyk

  • Gość
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Paź 2010, 13:39:10 »
Kampania wyborcza p.prezydent rozpoczęta.
Moja wizja tej akcji: Naobiecuje te poprawki a potem powie zagłosujcie na mnie a wam to zrobię.

Projekt 'Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie', w ramach którego organizowane są te konsultacje trwa już od 1,5 roku. Wniosek o dofinansowanie został natomiast złożony w 2007 roku. Zbieżność terminów konsultacji i wyborów jest pechowym przypadkiem.
 
W ramach projektu w każdej warszawskiej dzielnicy wybrani zostali koordynatorzy do spraw konsultacji społecznych (także przyszłych) ? uczestniczyli oni w szkoleniach, na których dowiedzieli się, jak prowadzić konsultacje społeczne oraz, że takie konsultacje prowadzić warto.
 
Inne elementy projektu to stworzenie platformy internetowej do konsultacji społecznych (planowanych i realizowanych przedsięwzięć miejskich) oraz opracowanie podręcznika ?dobrych praktyk? przy prowadzeniu konsultacji.
 
 
Prowadzone są konsultacje społeczne kropka
Na temat koloru ławek na skwerze, czy w parku ustawić kosze na psie gówna, czy ładniejszy jest projekt a, czy projekt b.
Gminy dostały dofinansowanie w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowania i trzeba kasę wykorzystać, bo będzie trzeba oddać.
Ważne żeby konsultować, a co, to już sprawa drugorzędna.
Na Bielanach trafiło akurat na problemy rowerowe.

Teraz, po przeprowadzeniu szkoleń na temat konsultacji społecznych, prowadzimy w każdej dzielnicy konsultacje modelowe ? dzielnice wybrały przedsięwzięcia, które chciałyby skonsultować z mieszkańcami. W każdym przypadku są to realne, wymagające zmiany problemy lub prowadzone w tym momencie przez dzielnice inwestycje (mniejsze lub większe). Informacje o trwających konsultacjach pojawiają się na stronie UM w zakładce konsultacje społeczne.
 
Dzielnica Bielany chce, aby komunikacja rowerowa była jak najbardziej przyjazna - wytyczne wypracowane w trakcie konsultacji i na spotkaniu kończącycym dzielnica będzie sukcesywanie wprowadzać w życie - mniejsze zmiany wcześniej, większe (kosztowne), wtedy, gdy zdobędzie na nie fundusze - będzie jednak wiedzieć, co jest najważniejsze i najbardziej pilne.
 
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w spotkaniu kończącym konsultacje 19 października o 17.30 w Urzędzie Dzielnicy Bielany przy ulicy Żeromskiego. Na tym spotkaniu osoby odpowiedzialne za komunikację rowerowa odniosą sie do zgłaszanych postutatów, odpowiedzą na pytania - wspólnie z uczestnikami zdecydują, o tym, które zmiany można i warto wprowadzić.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Paź 2010, 14:15:43 »
Na wstępie, witam Pani Karolino. To bardzo ciekawe i budujące doświadczenie zobaczyć, że ktoś z Urzędu trafia na forum WMK, na forum jakiejś grupy mieszkańców, zwykłych ludzi w ogóle... Oby to zwiastowało pozytywne i trwałe zmiany w naszych urzędach.

A teraz trochę dziegciu...

dowiedzieli się, jak prowadzić konsultacje społeczne oraz, że takie konsultacje prowadzić warto.
Nie rozumiem - czy urzędnicy są z innej planety, że trzeba ich szkoleniem przekonywać do tego, że konsultacje są potrzebne? Czy może nie są mieszkańcami dzielnic, odnośnie których decyzje podejmują i wybierają rozwiązania przypadkowe albo złośliwe?

Inne elementy projektu to stworzenie platformy internetowej do konsultacji społecznych
Ciekaw jestem ile ta "platforma internetowa" kosztowała, jak bardzo przetarg był pisany pod wiadome z góry rozwiązanie, jak długo będzie działać (czyt.: kiedy kolejny przetarg, chociażby na "konserwację"), w jakim stopniu będzie wykorzystywana, czy jest to "platforma" jednej tylko dzielnicy i wkrótce każda zrobi własną (osobny przetarg, osobne wydatki, serwery, pracownicy itp)?

Nie czepiałbym się, w końcu to forum WMK a nie poświęcone komputerom, ale skoro temat został poruszony, za swój obywatelski obowiązek uważam zwrócić uwagę na wydatkowanie pieniędzy publicznych na IT. Za niejeden budżetowy projekt IT dałoby się zbudować ładnych parę kilometrów DDR...

  Dzielnica Bielany chce, aby komunikacja rowerowa była jak najbardziej przyjazna - wytyczne wypracowane w trakcie konsultacji i na spotkaniu kończącycym dzielnica będzie sukcesywanie
Nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale komunikacja rowerowa jest przyjazna. Nieprzyjazna za to bywa infrastruktura miejska i plany urbanistyczne.

A tak generalnie i poza powyższym, to z zazdrością patrzę na Bielany  8)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Paź 2010, 14:30:13 »
Ja mam natomiast ciut inne pytanie, skoro już urząd dzielnicy Bielany pojawił się u nas na forum przed wyborami.

Co urząd zamierza zrobić z problemami poruszonymi przez Pana Marka Słonia? Mamy zasłoniętą od dekady sygnalizację, zakazy na trasie rowerowej, mamy ślepe zakończenie drogi rowerowej przy Broniewskiego, mamy wreszcie szkoły, które powinny mieć parkingi rowerowe. Wszystkie problemy wielokrotnie zgłaszane. I co?

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Karolina Kowalczyk

  • Gość
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Paź 2010, 15:49:47 »
Ciekaw jestem ile ta "platforma internetowa" kosztowała, jak bardzo przetarg był pisany pod wiadome z góry rozwiązanie, jak długo będzie działać (czyt.: kiedy kolejny przetarg, chociażby na "konserwację"), w jakim stopniu będzie wykorzystywana, czy jest to "platforma" jednej tylko dzielnicy i wkrótce każda zrobi własną (osobny przetarg, osobne wydatki, serwery, pracownicy itp)?

Tak jak pisałam platforma internetowa jest częścią projektu i jest w związku z tym finansowana ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego (była częścią składanego wniosku), również tak jak pisałam dotyczyć ona będzie konsultowanych przedsięwzięć miejskich, a nie pojedynczej dzielnicy.
 
 
Ja mam natomiast ciut inne pytanie, skoro już urząd dzielnicy Bielany pojawił się u nas na forum przed wyborami
To Centrum Komunikacji Społecznej prowadzi te konsultacje wraz z Urzędem Dzielnicy Bielany i jak już pisałam, zbieżność konsultacji modelowych z wyborami jest pechowym przypadkiem - projekt trwa już prawie od dwóch lat.

Co urząd zamierza zrobić z problemami poruszonymi przez Pana Marka Słonia? Mamy zasłoniętą od dekady sygnalizację, zakazy na trasie rowerowej, mamy ślepe zakończenie drogi rowerowej przy Broniewskiego, mamy wreszcie szkoły, które powinny mieć parkingi rowerowe. Wszystkie problemy wielokrotnie zgłaszane. I co?
Zapraszamy na spotkanie kończące konsultacje 19 października (wtorek) o 17.30 w Urzędzie Dzielnicy - tam osoby odpowiedzialne za bielańską komunikację rowerową odpowiedzą na tego typu pytania. Będzie to okazja do podyskutowania bezpośrednio z koordynatorami o takich własnie wielokrotnie zgłaszanych problemach.
 
pozdrawiam,
Karolina Kowalczyk
« Ostatnia zmiana: 13 Paź 2010, 08:20:25 wysłana przez Karolina Kowalczyk »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Paź 2010, 16:45:33 »
Ja mam natomiast ciut inne pytanie, skoro już urząd dzielnicy Bielany pojawił się u nas na forum przed wyborami
jak już pisałam, zbieżność konsultacji modelowych z wyborami jest pechowym przypadkiem


Tak, zrozumiałem Pani opinię. I to już za pierwszym razem, gdy ja Pani wygłosiła na forum. Wygłoszenie jej kolejne 10x niewiele już zmieni.

Co urząd zamierza zrobić z problemami poruszonymi przez Pana Marka Słonia? Mamy zasłoniętą od dekady sygnalizację, zakazy na trasie rowerowej, mamy ślepe zakończenie drogi rowerowej przy Broniewskiego, mamy wreszcie szkoły, które powinny mieć parkingi rowerowe. Wszystkie problemy wielokrotnie zgłaszane. I co?
Zapraszamy na spotkanie

Petent coś chce = proszę iść na: spotkanie, do drugiego okienka, do pokoju XXX (niepotrzebne skreślić). To jest ten przełom w kontaktach na linii urząd-obywatel? ;-)

Skoro urząd w osobie Pani pofatygował się już by nas odwiedzić na forum, to prosimy o konsekwencję w działaniu ;) Nie każdemu warszawskiemu rowerzyście, z każdej dzielnicy, chce się jechać na Bielany, by usłyszeć (lub nie) odpowiedź. A odpowiedź na zadawane przez wiele lat pytania chętnie poznamy wszyscy. Najlepiej bez konieczności zadawania ich kolejne razy na kolejnych spotkaniach.

No chyba, że urząd takiej odpowiedzi zwyczajnie nie ma. Ale to też proszę się nie bać powiedzieć, bo to też będzie ważna informacja dla rowerzystów.
« Ostatnia zmiana: 08 Paź 2010, 17:01:10 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Paź 2010, 17:19:08 »
Nie każdemu warszawskiemu rowerzyście, z każdej dzielnicy, chce się jechać na Bielany, by usłyszeć (lub nie) odpowiedź.
Niektórzy, tak jak na przykład ja, nie mogą. Chyba, że będziecie robić spotkania przez 3 dni pod rząd i to około 18-19, bo wtedy będzie szansa, że każdy będzie mógł dotrzeć na takie spotkanie. ;) Mi by pasowało. Jeden z tych 3 dni na pewno będę miał wolny wieczorem. :-)

Karolina Kowalczyk

  • Gość
Odp: Konsultacje społeczne ws. DDR
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Paź 2010, 12:09:22 »
Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy odpowiada za proces konsultacji, nie jestem więc w stanie powiedzieć, co do tej pory działo sie ze zgłaszanymi dzielnicy przez Was przez lata postulatami - jeśli chcecie porozmawiać o tym z osobami odpowiedzialnymi w dzielnicy na komunikację rowerową, to raz jeszcze zapraszam na spotkanie 19 października w Urzędzie Dzielnicy Bielany. Spotkanie prowadzone będzie przez moderatorkę, która będzie dbała, o to, żeby Wasze pytania nie pozostały bez odpowiedzi.
 
Karolina Kowalczyk
« Ostatnia zmiana: 13 Paź 2010, 08:19:31 wysłana przez Karolina Kowalczyk »