Inne sprawy rowerowe > Porady

U-lock Kryptonite Evolution series 4

(1/2) > >>

Ania:
Mam problem z nim. Od jakiegoś czasu zacinał się przy otwieraniu - zdejmowaniu "kłódki". Myślałam, że to przez rdzę na "pałąkach" które to wkłada się do kłódki, więc trochę oczyściłam. Po kilku dniach U zbuntował się. Zaciął się i nie idzie go otworzyć. Co można z nim zrobić?
Kupowałam go jakieś 3 lata temu.

Marcin:
Zamek w moim Evo LS4 padł dokładnie tak samo (dobrze tylko, że zaciął się będąc wiezonym na rowerze a nie jak był przypięty do słupa), po pół roku używania (zimą). W sklepie gdzie kupowałem nic nie byli w stanie zrobić, wymienili na gwarancji. Ale Tobie już chyba gwarancja się skończyła.
Jednak nie świadczy to dobrze o produktach tej firmy.

cameledon:
tak jak pisałem w tym temacie. też miałem problem z zamkiem, też nie chciał się otworzyć :( próba otwarcia z minimalnie większym udziałem siły doprowadziła do złamania kluczyka. na szczęście u-lock na gwarancji - wymienili go na nowego.

Ania:
wpadłam na pomysł by wlać do niego ciut oleju, potrząsnąć... trochę siły i udało się go otworzyć. Teraz muszę dobrze go oczyścić WD-40 coby mi się znów nie zapiekło.

cameledon:
daje troszkę do myślenia, taka sytuacja z u-lockiem. profilaktycznie, raz na jakiś czas, też będę konserwował zamek wd-40 :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej