Sprawy organizacyjne > Sugestie i uwagi dotyczące działania forum i strony.

avatar

<< < (4/8) > >>

mplonski:
drexie, mylisz się

zuploaduj awatar na forum masy podając jego url, a następnie usuń plik, do którego dałeś linka.

równie dobrze smf może trzymać awatary w bazie danych.

a co do stałego pobierania grafik przez serwer masy i przesyłania do usera - wow, to faktycznie zużywa mniej transferu niż załadowanie pliku na serwer i wysyłanie z niego ;-P fajna teoria, tylko bezsensowna

Drex:

--- Cytat: Ania w 29 Lis 2009, 12:13:28 ---no właśnie chodzi o to, że przy zmianie czegoś w profilu, trzeba za każdym razem zaznaczać własny awatar, bo domyślny ustawia się pusty.

--- Koniec cytatu ---

U mnie się tak nie dzieje. Po prostu jeśli zmieniasz coś w profilu, to nie tykaj awatara- jego adres powinien już być zapisany w bazie i jeśli nic z nim nie zrobisz, to nie powinien zniknąć.

Jeśli będziesz miała z tym dalej problem, to daj znać na PW, pomyślimy co z tym zrobić.


--- Cytat: m.p w 29 Lis 2009, 15:20:02 ---drexie, mylisz się

zuploaduj awatar na forum masy podając jego url, a następnie usuń plik, do którego dałeś linka.

równie dobrze smf może trzymać awatary w bazie danych.

a co do stałego pobierania grafik przez serwer masy i przesyłania do usera - wow, to faktycznie zużywa mniej transferu niż załadowanie pliku na serwer i wysyłanie z niego ;-P fajna teoria, tylko bezsensowna

--- Koniec cytatu ---

Robiłem tak. I siedzi mi w cache przeglądarki, dlatego dalej się wyświetla. Skasuj cache i jeśli dalej będzie się wyświetlał to będzie dziwne. Ile razy mam tłumaczyć- na serwerze Masy nie ma żadnego pliku awatara wgranego przez użytkownika.

Co do drugiej części- na serwer masy nie jest nic pobierane. Skrypt pobiera "w locie" awatar i konwertuje go nie uploadując na serwer Masy.

Ania:

--- Cytat: Drex w 29 Lis 2009, 16:21:56 ---
--- Cytat: Ania w 29 Lis 2009, 12:13:28 ---no właśnie chodzi o to, że przy zmianie czegoś w profilu, trzeba za każdym razem zaznaczać własny awatar, bo domyślny ustawia się pusty.

--- Koniec cytatu ---

U mnie się tak nie dzieje. Po prostu jeśli zmieniasz coś w profilu, to nie tykaj awatara- jego adres powinien już być zapisany w bazie i jeśli nic z nim nie zrobisz, to nie powinien zniknąć.

Jeśli będziesz miała z tym dalej problem, to daj znać na PW, pomyślimy co z tym zrobić.

--- Koniec cytatu ---

w tym sęk, że do awatara się nie dotykałam. Zauważ, że przy włączeniu ustawień profilu od razu pokazuje się braka awatara. Jak będziesz chciał zmienić co innego w profilu i nie zauważysz tego, to zapiszesz zmiany z pustym awatarem.

Drex:
Ju z wiem o co Ci chodzi. I się zakręciłem. Muszę przetrzepać opcje znowu bo nie za bardzo wiem gdzie to jest :/

@edit: powinna zniknąć opcja wyboru awatara z galerii- problem powinien zniknąć.

Ania:
nie chce się czepiać, ale teraz nie ma miejsca na wpisanie adresu ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej