Sprawy organizacyjne > Sugestie i uwagi dotyczące działania forum i strony.

avatar

<< < (3/8) > >>

Drex:

--- Cytat: m.p w 28 Lis 2009, 23:58:56 ---Raffi, informacja o niemożliwości posiadania nieograniczonego transferu dotyczyła wypowiedzi Drexa, że masę na to nie stać. Nie była ona krytyką możliwości uploadowania awatara z dysku.

Napiszę jeszcze raz - po podaniu urla do awatara, serwer masy pobiera go do siebie i awatary są serwowane z serwera masy, nie z zewnętrznej lokalizacji.

W związku z tym, czy będzie możliwość uploadu awatara z dysku, czy tylko z urla, wykorzystany transfer będzie taki sam.

--- Koniec cytatu ---

Oj i tu się mylisz.

po pierwsze; "nieograniczony' to był skrót myślowy związany z dokupowaniem dodatkowego transferu.

Po drugie- na serwerze na którym stoi forum nie ma zuplaodowanego żadnego awatara wgranego przez użytkownika. Mam podgląd na FTP- widzę co tam jest.

@Ania: A jeśli nie zaznaczysz to awatar znika? Chyba nie. ;)

Maćkofff:
Mój avatar jest pod adresem: http://www.masa.waw.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=6;type=avatar

Nie jest to bezposredni dostęp do jpg ale proponuje Drexie przeszukać katalogi smf'a

Drex:
A żebyś wiedział, że specjalnie przeszukałem i foldery na serwerze, jak i pliki kopii zapasowej na moim kompie. Nie ma tam plików awatarów... Ani "gif"- ja podałem adres pliku "gif" jako awatara, ani plików "png" które się wyświetlają.

Wydaje mi się, że awatar pobierany jest z adresu i konwertowany na plik "png" w locie z odpowiednimi parametrami, a potem siedzi w cache przeglądarki.

Ania:

--- Cytuj ---@Ania: A jeśli nie zaznaczysz to awatar znika? Chyba nie. ;)

--- Koniec cytatu ---

no właśnie chodzi o to, że przy zmianie czegoś w profilu, trzeba za każdym razem zaznaczać własny awatar, bo domyślny ustawia się pusty.

czubek92:
chociaż nie za dobrze się na tym znam , to sądzę że Drex ma racje i to wynika z samego linku do awatara
--- Cytat: Maćkofff w 29 Lis 2009, 11:00:36 ---Mój avatar jest pod adresem: http://www.masa.waw.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=6;type=avatar
--- Koniec cytatu ---
bo są tu typ akcji którą ma wykonać forum attach(ang. przywiąż, załącz) i podany typ w jaki sposób ma to zrobić czyli awatar

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej