Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521426 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1245 dnia: 03 Cze 2016, 15:24:05 »
Obaj żyją. I on i jego rower.  ;) Pełne poświęcenie. Własną nogą ( trochę obtarta) osłonił rower. 
życie nie znosi próżni...

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1246 dnia: 07 Cze 2016, 08:34:26 »
Do poprzedniej dyskusji o zielonej strzałce. Wg. informacji ZDM zielone strzałki na skrzyżowaniach z przejazdami rowerowymi będą sukcesywnie likwidowane. Takie są wytyczne z biura IR.  " Nie likwidujemy zielonych strzałek sami z siebie, tylko wtedy, jeśli jest jakiś powód : przebudowa lub zgłoszenie, że coś należy poprawić"
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1247 dnia: 07 Cze 2016, 09:58:17 »
Oj, będzie w mediach i necie shitstorm i napuszczanie zmotoryzowanch na niezmotoryzowanych i odwrotnie. Radachtóry różnych mediów już pewnie ostrzą ołówki na tą walkę. I na pewno ją wygrają - bo im zalezy na słupkach i klikalności, a nie na tym czy strzałki zostaną zlikwidowane czy zachowane :P A temat klikał się będzie na pewno.

A ponieważ sprawa wypłynęła w mediach (dziś pisze o tym Osowski) to mamy problem. Mogli to dalej robić pomalutku i po cichutku, ale niestety woleli się pochwalić. W dodatku miasto już se wytarło gebę rowerzystami (choć strzałki to bardziej problem pieszych), więc niestety wydaje się, że Masa straciła najlepszą opcję - siedzieć cicho i obserwować jak inni się naparzają :P

Teraz wypadałoby mieć już jakieś stanowisko - i to najlepiej bardzo dobrze przemyslane. Nasze zachowanie może mieć duży wpływ na to, czy zmiana się dokona (a potem rozleje po kraju), czy stan obecny zostanie zakonserwowany na najbliższa dekadę. W dodatku ślepe poparcie pomysłu to nie koniecznie musi być najlepsze co możemy zrobić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1248 dnia: 07 Cze 2016, 11:35:00 »
Nie wiem. Może ja jakiś dziwny jestem, ale z punktu widzenia rowerzysty nie dostrzegam problemu "zielonej strzałki".  Zajechania drogi jakie miałem, były zazwyczaj w sytuacji, gdy samochód zmieniał kierunek na zielonym a nie na strzałce. Więc nie strzałka jest problemem, lecz brak przepisu (lub również brak) nakazującego zatrzymanie się przed pasami/przejazdem w sytuacji gdy skręt jest warunkowy (zmienia się kierunek ruchu).
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1249 dnia: 07 Cze 2016, 12:20:19 »
Kaczor: przepis o zatrzymaniu się przed zieloną strzałką (bo czerwone a skręt jest warunkowy) istnieje, ale nie jest respektowany, znaczy martwy jest. I tu leży wampir pogrzebany.
Nie ma wystarczająco sił i środków, żeby kierowców wynauczyć zatrzymywać się przed czerwoną strzałką, więc bezpieczniej jest usunąć zieloną strzałkę.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1250 dnia: 07 Cze 2016, 12:29:54 »
Faranc: tak wiem że jest ale przed sygnalizatorem, a mi chodzi o zatrzymanie się, po zmianie kierunku (gdy skręca się na zielonym a nie na strzałce). Choć z drugiej strony, co to ma za znaczenie, skoro i tak już obecny przepis jest tak naprawdę martwy  :(
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1251 dnia: 07 Cze 2016, 14:35:11 »
Ale przecież problemem nie jest zielona strzałka sama w sobie, ale kierowcy nie umiejący z niej korzystać. Więc strzałka nie jest likwidowana "przez rowerzystów i przejazdy, za sprawą lobby rowerowego", ale z winy samych kierowców...

Więc o co miałby być ten shitstorm?

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1252 dnia: 07 Cze 2016, 14:40:44 »
kowal zawinił, a Cygana powiesili :)
Gówno-burza ma już prawie 150 komentarzy

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1253 dnia: 07 Cze 2016, 21:19:45 »
Ale przecież problemem nie jest zielona strzałka sama w sobie, ale kierowcy nie umiejący z niej korzystać. Więc strzałka nie jest likwidowana "przez rowerzystów i przejazdy, za sprawą lobby rowerowego", ale z winy samych kierowców...

Jasne, że to jest z winy kierowców. To oni olewają rozglądanie się na skrzyżowaniach i obowiązek zatrzymania się. Nikt im lufy do łbów nie przykłada i nie każe dociskać gazu.

Pewną część winy ponoszą też drogowcy, którzy geometrię niektórych skrzyżowań skroili tak, że daje się tam skręcać mając >50km/h na liczniku.  I policja, która przez 20 lat lała ciepłym moczem na problem zarówno z kierowcami (mogli lepić mandaty za nadużywanie strzałek) jak i z drogowcami (policja opiniuje projekty i ma wpływ na to jak wyglądają). Ale większość winy to kierowcy i tu myślę, że wszyscy są zgodni.


Więc o co miałby być ten shitstorm?

Nie staraj się zrozumieć, bo shitstorm nie opiera się na prawach logiki :P

On się opiera na emocjach. A te łatwo wywołać umieszczając obok siebie zwrot "zabierzemy kierowcom" i informację że to dla rowerzystów.

Dziwi mnie tylko, że miasto nie siedziało cicho. Jeżeli faktycznie chcieliby poprawiać bezpieczeństwo i likwidować strzałki, to łatwiej jest po cichu etapami, w międzyczasie robiąc badania i zbierając argumenty, że miasto wcale od tego nie stanie i że to faktycznie poprawia bezpieczeństwo. Wybranie się do mediów z hasłem "likwidujemy kierowcom bo rowery"  wygląda mi bardziej jak próba sabotażu pomysłu.
Przedwczesne nagłośnienie sprawy może oznaczać, że w urzędzie jest podział - część urzędników jest za likwidacją, inni liczą że shitstorm powstrzyma tą likwidację i dali przeciek. No chyba, że oni już te argumenty mają zebrane, Wszystko się okaże niedługo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1254 dnia: 09 Cze 2016, 21:40:47 »
http://kontakt24.tvn24.pl/rowerzysta-wpadl-pod-kola-ciezarowki-zginal-na-miejscu,204721.html

Z opisu wynika, że rowerzysta jechał obok ciężarówki po powierzchni wyłączonej z ruchu, odbił się od krawężnika wysepki i wpadł pod koła...
« Ostatnia zmiana: 09 Cze 2016, 21:47:47 wysłana przez mp0011 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1255 dnia: 10 Cze 2016, 08:45:32 »
Pytanie tylko, czy próbował wyprzedzać z prawej, czy zginał z powodu własnej uprzejmości - czyli zjechał ciężarówce by ta miała łatwiej, a potem stracił równowagę bo gość za blisko wyprzedzał lub bo trafił np. na dziurę.

Piszę nie po to by gościa krytykować (nie wiem jak było), ale dlatego by zwrócić wszystkim uwagę, że z tą uprzejmością do kierowców to trzeba ostrożnie, bo nieszczęścia chodzą po ludziach.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1256 dnia: 10 Cze 2016, 13:44:03 »
Wysepka położona jest na środku jezdni, obszar wyłączony z ruchu także... Wygląda, jakby wyprzedzał lub omijał lewą stroną... To chyba ta:

https://www.google.pl/maps/@52.1705969,20.8192323,3a,75y,94.03h,70.24t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-jySD4iwJbBQSKiS_ZlS1g!2e0!7i13312!8i6656

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1257 dnia: 10 Cze 2016, 15:39:15 »
Nie widzę powodu dla którego ktoś mógłby chcieć jechać po takim skrawku powierzchni wylaczonej z ruchu. Po co ma na to wjeżdżać rowerzysta? Za to bardzo często kierowcy wjeżdżają na takie powierzchnie wyprzedzając na gazete w ostatnim momencie przed wysepka.

Ps. Z kimś niedawno rozmawiałem o pomyśle zrobienia Ghost-bika. Ktoś sobie przypomina? Bo mam ramę z widelcem i trochę innych starych części tak że jestem w stanie szybko taki rower przygotować.
« Ostatnia zmiana: 10 Cze 2016, 15:50:55 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1258 dnia: 10 Cze 2016, 15:55:07 »
Ze mną.
Jeżeli możesz - wykonaj proszę. Mogę go od Ciebie zabrać w przyszłym tygodniu i wrzucić do naszej kanciapy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1259 dnia: 10 Cze 2016, 16:58:23 »
Nie widzę powodu dla którego ktoś mógłby chcieć jechać po takim skrawku powierzchni wylaczonej z ruchu.

Ja widzę, bo sam czasem tak jeździłem.

Dlatego wszystkim proponuję nie wyciągać pochopnych wniosków - nie wiemy co się stało. Możliwe, że winny jest kierowca, w sumie prawdopodobne wręcz, bo to kierowcy powodują znaczną większość wypadków z udziałem rowerów. Ale możliwe też, że winny był cyklista - takie wypadki też się zdarzają, chociażby jeden z Radzymińskiej, gdzie szosowiec zmieniał pas wprost w bok ciężarówki i został wciągnięty pod koła.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)