Inne sprawy rowerowe > Porady

Czy mogę tu skręcić w lewo? Co mam zrobić po skręcie?

(1/2) > >>

mp0011:
Czy wolno mi - patrząc na znaki i nie znając miejsca - skręcić w lewo na najbliższym skrzyżowaniu?
https://goo.gl/rhElvL

Czy wolno skręcić w lewo jeżeli jadę rowerem?
https://goo.gl/Oy0pvQ

Czyli jeżeli jednak skręcę, mam nakaz zawrócenia?
https://goo.gl/jrQzKQ

Czy jest to jedno skrzyżowanie, czy dwa? Jeżeli jedno, zakaz zawracania zamiast zakazu skrętu byłby zrozumiały (choć i tak mało czytelny) - tylko po co wtedy A6, który sugeruje, że jest jakaś droga w lewo?

Raffi:
1 Przecież tu NIE MA możliwości skretu w lewo. Jest tylko możliwość zawrócenia. Zakazana. Oczywiście możesz próbowac się tłumaczyc, że nie widziałeś, nie wiedziałeś, nie znasz, ale pewności, że się wybronisz NIE MA.

2 Wciąż nie. Chyba, że postawią tabliczkę T-22 pod tym znakiem zakazu, ale na razie nie postawili. Wolno Ci za to - uwaga - skrecić w prawo, zawrócić zaraz i skręcić w lewo :-) Co bym Ci nawet sugerował, bo dla kierowców skręcających w lewo z Kijowskiej może być to o wiele czytelniejsze, czyli bezpieczniejsze dla CIebie.

3 Tak.

4 To jest jedno skrzyżowanie. Gdybyś zamiast zakazu zawracania postawił zakaz skrętu w lewo, to byłoby jeszcze mniej czytelne, bo tam nie można skręcić w lewo (za to fizycznie da się zawrócić).

5 A6 nie sugeruje, że jest droga "w lewo" ono sugeruje, że jest skrzyżowanie, z dochodzącym ruchem z lewej i prawej i że Ty masz tam pierwszeństwo przed tym ruchem. A6 nie decyduje o układzie tego skrzyżowania, tym czy ruch z lewej jest dwukierunkowy czy jednokierunkowy i czy wolno Ci tam skręcić.

jolajola1:
Znam to miejsce z autopsji, rowerowo.
Jeśli, jadąc od pętli, zajezdni tramwajowej po zachodniej jezdni Kijowskiej, chcesz zawrócić na jezdnię wschodnią w stronę dworca, to najpierw trzeba skręcić w prawo w Markowską, w dogodnym miejscu nawrócić i pojechać pasem Markowskiej do Kijowskiej i teraz, zgodnie ze znakami, można na wschodnią jezdnię.

Fizycznie jest możliwość jechania lewym pasem jezdni zachodniej i na skrzyżowaniu myk w lewo na wymalowany rowerowy pas. Ale wcześniej jest znak zakaz zawracania i nie ma pod nim tabliczki, że nie dotyczy rowerów.

kaczor1:
Oznakowanie jest po prostu błędne i niespójne.
Sprawa z samochodami jest prosta, bo co prawda na B-23 mogą skręcić w lewo, ale zabrania im tego dodatkowy znak B-2 zakaz wiazdu.
Z rowerami jest inaczej, bo mogą skręcić w lewo, mogą wjechać na skrzyżowanie, i nie mogą zawrócić (ponownie skręcić w lewo) choć mają nakaz C-4, który im to nakazuje. Oznakowanie jest niespójne.

Po prostu powinien tam stać albo B-21 czyli zakaz skrętu w lewo, który jest jednocześnie zakazem zawracania i wtedy sytuacja była by jasna zarówno dla rowerzystów jak i kierujących samochodami, lub dodana przy zakazie zawracania tabliczka "nie dotyczy rowerów".
Ujednolicenie oznakowania skrzyżowania powinno się zgłosić zarządcy drogi, czyli ZDM i IR.

fottoman:
najbezpieczniej jest tak jak pisze Jola i do tego zgodnie z przepisami a my rowerzyści jeździmy zgodnie z przepisami :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej