Autor Wątek: O działaniu i nie działaniu galerii  (Przeczytany 15695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
O działaniu i nie działaniu galerii
« dnia: 10 Maj 2010, 12:24:31 »
Chwała Ci za to, bo na stronie Maćkofffa jest jakiś dziki system wyświetlania, każde zdjęcie długo się ładuje i ma humory ;)

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2010, 12:28:43 »
Maćkofff jest makowym chłopczykiem (makova panenka...) i pracuje chyba na MACu,więc może coś się kitwasi na łączach z PCtami...  :(
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Drex

  • Gość
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj 2010, 12:38:24 »
więc może coś się kitwasi na łączach z PCtami...


:D

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2010, 15:05:26 »
Chwała Ci za to, bo na stronie Maćkofffa jest jakiś dziki system wyświetlania, każde zdjęcie długo się ładuje i ma humory
Serwery są w Irlandii, a foty w rozdzielczości 1024x768, ważą średnio 200kb i ładują mi się świetnie i bezproblemowo na Maku jak i na dwóch pecetach które jeszcze w domu posiadam.

Maćkofff jest makowym chłopczykiem (makova panenka...) i pracuje chyba na MACu,więc może coś się kitwasi na łączach z PCtami...
Zgranie zdjęć z aparatu i wysłanie na serwer to kwestia 5 kliknięć, dlatego wybrałem co wybrałem ;) A kitwasić się nie może bo galeria jest częścią usługi które Apple oferuje użytkownikom systemów Mac i Windows.

@Savil: W dodatku dziękuję za jakikolwiek sygnał o tym, że coś nie działa, dopiero po tym jak Travers wrzucił fotki...
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2010, 21:46:26 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Maj 2010, 23:16:43 »
Nie mówiłam o tym, bo coś źle działającego na moim komputerze [tzn każdym, którego w danej chwili używam] to norma. Daję znać dopiero jeśli problem wydaje się być globalny albo nie tylko u mnie. Mnie zawsze coś jakoś nie działa ;) A Twoje zdjęcia się po prostu długo ładowały i czasami nie pojawiały na tej głównej stronie. [tzn zdjęcie, zdjęcie, nic, zdjęcie]. Poza tym ogólnie nie lubię nie móc każdego zdjęcia, które chcę, otworzyć w nowej karcie przeglądarki. Optymalna jest dla mnie picassa - można oglądać wszystkie miniaturki, albo jedno na raz next next, albo pojedynczo otwierać w nowej karcie. Strona Traversa też jest niezła, ale domyślnie ma pokaz slajdów, nie lubię musieć pauzować każdego zdjęcia. Wolę nacisnąć next kiedy będę chciała.

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Maj 2010, 23:23:09 »
W Arlesie nie musisz pauzować każdego zdjęcia. Pierwszy przycisk z lewej zatrzymuje/uruchamia pokaz slajdów. Po zatrzymaniu albo przełączasz zdjęcia strzałkami albo klikasz na zdjęcie i wskakuje nastepne.
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maj 2010, 23:56:17 »
Poza tym ogólnie nie lubię nie móc każdego zdjęcia, które chcę, otworzyć w nowej karcie przeglądarki. Optymalna jest dla mnie picassa - można oglądać wszystkie miniaturki, albo jedno na raz next next, albo pojedynczo otwierać w nowej karcie.

Klikasz na miniaturkę, pojawia się zdjęcie. Podoba Ci się? Pobierasz. Spowrotem klikasz na zdjęcie, wraca do miniaturki którą kliknęłaś. No raczej prościej być już nie mogło.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maj 2010, 12:12:39 »
Traversie - pauzuję slajdy, przełączam strzałką na następne zdjęcie i automatycznie pokaz slajdów się włącza. Ale możliwe, że to tylko u mnie, mówiłam, że psuję.

Maćkoffie - u Ciebie mi się po prostu długo ładuje każde zdjęcie. Klik, czekam, czekam, jest, następne, czekam, czekam... A niektóre się w ogóle nie pojawiają, jest tylko dziura po miniaturce.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj 2010, 14:53:05 »
Maćkoffie - u Ciebie mi się po prostu długo ładuje każde zdjęcie. Klik, czekam, czekam, jest, następne, czekam, czekam... A niektóre się w ogóle nie pojawiają, jest tylko dziura po miniaturce.

Napisz jeszcze jakie masz łącze, w jaki sposób łączysz się z Internetem. To powinno rzucić nieco światła na sprawę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Maj 2010, 18:34:56 »
Stałe łącze, neo, 1Mb - o to chodziło?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Maj 2010, 22:23:23 »
Stałe łącze, neo, 1Mb - o to chodziło?

O to, o to. Stałe łącze wdzwaniane Neostrada 1024k/256k. Raczej nie powinno się ciąć, o ile tylko łącze trzyma parametry (łatwo to sprawdzić, są mierniki online), a Ty nie ściągałaś w tle filmu, czy nie robiłaś czegoś, co by obciążało mocno twoje łącze.

Jeszcze pytanie pozostaje na czym stoi serwer, na którym są te zdjęcia. Bo jak jest podłączony do netu jakimś łączem marnym, na którym ktoś jeszcze odpalił torrenta, to niezależnie na jakim skrypcie będzie chodzić galeria, ale i tak będzie mulić i otwierać się kilka minut.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Maj 2010, 23:51:56 »
To są serwery Apple'a w Kalifornii w USA. Czy ktoś słyszał o czymś takim co się PING nazywa? Moje pięciomegowe łącze wyciąga o wiele mniej łącząc się z USA.


Edit: Przy 10-megowym łączu jest jeszcze gorzej xd
Oczywiście zaraz posypią się komentarze typu "złe Apple", ale jakoś to przeboleję
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2010, 00:35:48 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Drex

  • Gość
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Maj 2010, 00:45:16 »
A nie możesz znaleźć serwera w Polsce? :D

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Maj 2010, 02:15:09 »
Darmowy (bo pracuję w Apple) 20gigowy serwer z pełnym wsparciem i wysyłaniem zdjęć jednym kliknięciem? Dziękuję, wystarczy mi ;)

Prędzej wolałbym aby oferowano normalne łącza w Polsce. Od 4mbit w górę, a poniżej tylko komórkowe. Za czasów kiedy zmuszony byłem do TePsy 1 megowej, wiele razy nie uzyskiwałem maxa (128KB/s) i nie ważne czy to na ich modemie USB czy na moim D-Linku z modemem.

Chociaż dla mnie problem Savil to problem także z przeglądarką/syfem_w_systemie_plików, bo dlaczego pojawia się tylko część miniaturek a nie wszystkie tylko wolniej?

Tutaj film jak to u mnie działa. Są spowolnienia ale nie takie opcje, że coś się nie wyświetla:
Mobile Me Gallery
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2010, 02:18:41 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Maj 2010, 12:20:49 »
Czy ktoś słyszał o czymś takim co się PING nazywa?

Słyszał. To jest takie to, że komputer coś gdzieś wysyła, i to gdzieś mu odpowiada i w ten sposób się coś mierzy. Czy jakoś tak ^.^ [powyższa wypowiedź mniej więcej obrazuje moją wiedzę w temacie technicznych parametrów komputera ;)]

Co mam w przeglądarce - Firefox + dodatki. Co mam w systemie plików... em... yyy... ^^'
Ale jak już mówiłam, u mnie to normalne. Także to, że system mam po angielsku, mimo że wszystkie ustawienia są na Polskę i w tray'u jest granatowy kwadrat z PL. [po najechaniu myszką pojawia się "Polish"] A z kolei jeden hotfix [bo servicepack też mi robił wbrew] upiera się, że system mam angielski. I jeszcze parę innych usterek. Zatem niedziałanie u mnie najczęściej nie świadczy źle o stronie ;)