Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Połączenie Wilanowa z Konstancinem

<< < (2/5) > >>

vit:
Propozycja budowy ddr-ki po wschodniej stronie od Mrówki jest o tyle bez sensu, że 500 metrów na południe stamtąd wychodzi z Powsina niebieski szlak rowerowy, który ma sens tam gdzie jest.
Po zachodniej stronie ddr-ka by mi bardziej pasowała, więc mogę uzasadniać, że tam jest bardziej :)

Dodatkowo od makkolonizatora na północ ddr-ka z kostki przechodzi obok przystanku i przejazd nie zawsze bywa bezpieczny.

Raffi:

--- Cytat: vit w 17 Lis 2014, 14:13:33 ---Propozycja budowy ddr-ki po wschodniej stronie od Mrówki jest o tyle bez sensu, że 500 metrów na południe stamtąd wychodzi z Powsina niebieski szlak rowerowy, który ma sens tam gdzie jest.
--- Koniec cytatu ---

Niby tak, ale jeździ ktoś tamtędy? Bo jak pamiętam to zawsze wszyscy raczej skręcali w Przekorną niż jechali tą ścieżynką pomiędzy polami.


--- Cytat: vit w 17 Lis 2014, 14:13:33 ---Po zachodniej stronie ddr-ka by mi bardziej pasowała, więc mogę uzasadniać, że tam jest bardziej :)
--- Koniec cytatu ---

To na pewno. Pytanie, gdzie dalej przeskoczyć na stronę wschodnią. Bo, ostatecznie gdzies trzeba, skoro Konstancin u siebie zrobił po wschodniej. Mnie osobiście wszystko jedno gdzie, ja bym jak najdalej szedł po zachodniej bo dzięki temu nie ma kolizji z Przyczółkową.


--- Cytat: vit w 17 Lis 2014, 14:13:33 ---Dodatkowo od makkolonizatora na północ ddr-ka z kostki przechodzi obok przystanku i przejazd nie zawsze bywa bezpieczny.
--- Koniec cytatu ---

Ale to już chyba Konstancin, na to wp[ływu nie mamy.
A szkoda, bo spieprzyli tą ddr po całości - kostka, berak wyłukowań, krawężniki, skrajnia - długo by wymieniać buble. Projektant i kazdy, tko to zatwierdzał powinien za karę jeździć tym 6 razy dziennie :D

forrest:
To jak mi się zdarzy tam pojawić, będe uznawał, że ten znak B-9 dotyczy chodnika.


--- Cytat: vit w 17 Lis 2014, 14:13:33 ---Propozycja budowy ddr-ki po wschodniej stronie od Mrówki jest o tyle bez sensu, że 500 metrów na południe stamtąd wychodzi z Powsina niebieski szlak rowerowy, który ma sens tam gdzie jest.
--- Koniec cytatu ---
Czegoś nie rozumiem. Ten projekt dotyczy budowy i częściowo naprawy drogi przy ul. Drewny, na przedłużeniu 2-pasmowej ulicy Przyczółkowej. Proponowane rozwiązanie zapewnia ciągłość drogi i ograniczenie liczby skrzyżowań do minimum (po stronie zachodniej ulicy Drewny).
DDR na 1-pasmowym odcinku Przyczółkowej (tym równoległym do ul. Drewny) niestety jest. Stąd zastanawiałem się nad postulowaniem dodatkowego wymalowania tam przy obu krawędziach jezdni znaków P-23.


--- Cytat: vit w 17 Lis 2014, 14:13:33 ---Po zachodniej stronie ddr-ka by mi bardziej pasowała, więc mogę uzasadniać, że tam jest bardziej :)

--- Koniec cytatu ---
Nie rozumiem. Chyba za rzadko tam bywam i dlatego ciężko mi załapać...


--- Cytat: vit w 17 Lis 2014, 14:13:33 ---Dodatkowo od makkolonizatora na północ ddr-ka z kostki przechodzi obok przystanku i przejazd nie zawsze bywa bezpieczny.

--- Koniec cytatu ---
Ja rozumiem, że ten rejon, to generalnie jest użytkowany przez rowerzystów rekreacyjnie - przecież wiadomo, że tam najczęściej można spotkać jeżdżących 30-50 km/h. Oni nie pchają się na śmieszki.
Myślę, że z uznaniem odniosą się pomysłu poprowadzenia tej drogi konsekwentnie, po jednej stronie ulicy Przyczółkowej/Drewny - na całym odcinku od skrzyżowania z aleją Wilanowską do Konstancina-Jeziornej.
Ja bym walczył o dobre połączenie jej z ulicą Waflową (bez ścieżek rowerowych przy stacji benzynowej).

rowerzysta:

--- Cytat: oelka w 17 Lis 2014, 13:17:32 ---Nie wiem jak wygląda to obecnie, ale kiedyś na Warszawskiej w Konstancinie, dokładniej w Klarysewie był zakaz ruchu rowerów po jezdni.
--- Koniec cytatu ---

Jadąc w kierunku Warszawy od pierwszej krzyżówki za torami. Zresztą pomijając zakaz, to jest bardzo wąsko i bycie mijanym "na gazetę"z gazem w podłodze nie należy do najprzyjemniejszych.


--- Cytat: vit w 17 Lis 2014, 14:13:33 ---Propozycja budowy ddr-ki po wschodniej stronie od Mrówki jest o tyle bez sensu, że 500 metrów na południe stamtąd wychodzi z Powsina niebieski szlak rowerowy, który ma sens tam gdzie jest.
--- Koniec cytatu ---

Masz na myśli ten szlak przebiegający za ogrodem PAN? Na odcinku od Przekornej do ronda prowadzącego do Piaseczna musisz w ten sposób nadrobić 3km nie wspominając o tym, że po polnej drodze za bardzo się nie rozpędzisz, szczególnie jak popada.

Po stronie wschodniej jest to najprościej zrobić, bo pomiędzy DDRką na Przyczółkowej, a DDRiP od strony Konstancina jest może z 500 metrów wyrwy i zarówno piesi, jak i rowerzyści muszą tam zapierniczać po wydeptanej ścieżce. Akurat ruch jest tam na tyle niewielki, że gdyby powstała tam DDRiP byłbym zadowolony. 
Zbudowanie infrastruktury rowerowej po stronie zachodniej miałoby trochę więcej sensu, bo umożliwiałoby odbicie w kierunku Powsina/Ursynowa, bez nadkładania drogi przez Przyczółkową, ale jest to dłuższy odcinek i jeśli miałbym coś tam budować, to prędzej zająłbym się pieszymi (teraz w najlepszym wypadku mają "chodnik" z dwóch krzywych płyt, w najgorszym brodzenie w błocku), niż rowerzystami.  Wg planu będzie tam droga wewnętrzna, po której przy okazji mogą się poruszać rowery i o ile teraz to wygląda dobrze, to nie wiadomo, czy będzie tak samo wyglądało za np. 5 lat, gdy na tym odcinku wybuduje się parę osiedli.



--- Cytat: forrest w 17 Lis 2014, 17:22:05 ---Ja rozumiem, że ten rejon, to generalnie jest użytkowany przez rowerzystów rekreacyjnie - przecież wiadomo, że tam najczęściej można spotkać jeżdżących 30-50 km/h. Oni nie pchają się na śmieszki.
--- Koniec cytatu ---

Jeśli masz na myśli turystów, to raczej prędkości rzędu 15-20 km i podróżowanie Lasem Kabackim, a jeśli masz na myśli szosowców to tych na tym odcinku można zastać paru, za to na trasie z Powsina do Gassów (i okolic) jest ich więcej niż samochodów.


--- Cytat: Raffi w 17 Lis 2014, 15:44:31 ---A szkoda, bo spieprzyli tą ddr po całości - kostka, berak wyłukowań, krawężniki, skrajnia - długo by wymieniać buble. Projektant i kazdy, tko to zatwierdzał powinien za karę jeździć tym 6 razy dziennie :D
--- Koniec cytatu ---

Mój ulubiony fragment. Po co postawić ławeczkę w kierunku chodnika, skoro można ją postawić w stronę DDR, tak żeby rowerzyści musieli zwalniać za każdym razem, jak ktoś na niej siedzi.  ;D

forrest:

--- Cytat: rowerzysta w 18 Lis 2014, 06:33:04 ---
--- Cytat: forrest w 17 Lis 2014, 17:22:05 ---Ja rozumiem, że ten rejon, to generalnie jest użytkowany przez rowerzystów rekreacyjnie - przecież wiadomo, że tam najczęściej można spotkać jeżdżących 30-50 km/h. Oni nie pchają się na śmieszki.
--- Koniec cytatu ---

Jeśli masz na myśli turystów, to raczej prędkości rzędu 15-20 km i podróżowanie Lasem Kabackim, a jeśli masz na myśli szosowców to tych na tym odcinku można zastać paru, za to na trasie z Powsina do Gassów (i okolic) jest ich więcej niż samochodów.

--- Koniec cytatu ---
Zgadza się - tak jak napisałem, DDR na 1-pasmowym odcinku Przyczółkowej jest "za karę". Sądzę, że część z nich jadąc do Góry Kalwarii wybierze ten nowy odcinek, i dalej albo skręcą w Waflową (z progami zwalniającymi), albo pojadą prosto, łamiąc przepisy w Konstancinie-Jeziornej (myślę, że to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej