Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Warszawskie spółdzielnie rowerowe

(1/1)

kocio:
Wyczytałem właśnie, że na Mokotowie ruszyła pierwsza w Warszawie spółdzielnia rowerowa (druga podobno na Bródnie):

http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,15204783,Rowerowe_podsumowanie_roku_2013___HITY.html

Ma ktoś jakieś bliższe namiary? Chętnie bym kiedyś przejechał się rowerem towarowym, a czasem byłoby to nawet bardzo praktyczne.

kaczor1:
Poszukaj na fb zmiany organizacji ruchu. Lub Krzysztofa Cibora. Mieli zamiar wprowadzić "komercyjne" udostępnianie spółdzielniajego roweru aby uzyskać dodatkowe środki na jego utrzymanie.

kocio:
O, to dla mnie bardzo zachęcające z komercyjnym wypożyczaniem! Tak na próbę to nie ma sensu od razu się zapisywać. Niestety nie mam konta na Facebooku, ale dzięki twojej podpowiedzi udało mi się znaleźć nazwę ("MokoVeloCoop") i dosłownie garstkę publicznie dostępnych materiałów:


* https://www.facebook.com/events/212739808885773/
* http://radiokolor.pl/wiadomosci/7526/MokoVeloCoop_dziala_na_Mokotowie
* http://www.youtube.com/watch?v=jm-qLdi8zhk

rowerzysta:

--- Cytuj ---A w tym roku święty Mikołaj przyjedzie rowerem cargo Właśnie staliśmy się posiadaczami pierwszego publicznego roweru towarowego. Będziemy go testować, ponieważ w przyszłym roku chcemy kupić jeszcze kilka i uruchomić wypożyczalnię. Kto chce się car(g)nąć już dziś - zapraszamy na Żelazną 61, a z pozostałymi do zobaczenia "na mieście"!
--- Koniec cytatu ---

Taki wpis na FB ma... Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.  Z dnia na dzień coraz bardziej go lubię.  ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej