Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Pole Moktowskie - dróżka przy Pomniku Jazdy Polskiej

<< < (2/5) > >>

miroslavka:
Wątku ciąg dalszy: http://imgur.com/uVTUx5D
Prawy górny róg.

oelka:

--- Cytat: em c w 21 Gru 2013, 03:52:52 ---tylko w międzyczasie zmieniła się epoka, ale ZOM nie zauważył.

--- Koniec cytatu ---
To nawet nie ZOM, tylko ktoś kto po zakończeniu budowy metra spłodził szerokie dojście do Waryńskiego, zapominając, że ludzie chcą iść do przejścia dla pieszych.
W latach 70. w tym miejscu był dość spory placyk z okrągłymi kwietnikami zapewniający całkiem dogodne dojście do przystanku na Trasie Łazienkowskiej i przejścia przez Trasę. Tak było do czasu budowy metra. Po jej zakończeniu pojawił się pomnik Jazdy Polskiej, a obok ten wąziutki chodnik.

hermes:
ZOM odpowiedział na moje pismo:
http://img34.imageshack.us/img34/3379/e338.jpg

Że zacytuję najlepszy fragment:
"Piesi przebywający na terenie parku spędzają w nim z reguły dużo czasu: spacerują, czytają książki, leżą na trawie, biegają, bawią się z dziecmi, z psami, a niektórzy codziennie obserwują na rabatkach kwiaty. Potrzebują tego parku, jego przestrzeni, spokoju ławek, trawników i kwiatów. Ogranizenie terenu parkowego pod budowe kolejnej drogi to odbieranie przestrzeni miejskiej i tak niedużego zaplecza zieleni."

Wg. Pana Jaszczołta fragment parku koło którego biegnie jedna z największych ulic w Warszawie generująca 90 dB to miejsce gdzie biegają dzieci po trawie. Kolejna droga dla rowerów zabierze kawałek tego bezcennego miejsca, natomiast parking dla samochodów umiejscowiony w środku parku, kilkanaście razy większy niż proponowana ścieżka, zabierający zieleń i generujący zanieczyszczenia i hałas już tego miejsca nie zabiera i w niczym nie przekszadza.

Raffi:
Pan Jaszczołt od dawna jest prawdziwą skarbnicą złotych myśli.

Tutaj, jak zwykle, gdzieś się tam ociera o prawdę. Ludzie faktycznie w tym parku biegają i wypoczywają, spędzają czas. Nie sądzę tylko by robili to w miejscu, gdzie prosisz o poszerzenie chodniczka.

robertrobert1:

--- Cytat: hermes w 20 Gru 2013, 22:28:16 ---
Dziś jadąc tam oto co ujrzałem:
Na mój wniosek o poszerzenie chodnika i zrobienie tam asfaltowego łącznika, żeby piesi i rowerzyści mogli się tam zmieścić łącznika, postawili tam zakaz jazdy rowerem.

--- Koniec cytatu ---

Ale to jest tabliczka ...zakaz jazdy na rowerze
a nie znak drogowy ...zakaz ruchu dla rowerów.

W świetle PORD masz pełne prawo ów znak ignorować.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej