Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Pole Moktowskie - dróżka przy Pomniku Jazdy Polskiej

(1/5) > >>

hermes:
Parę tygodni temu napisałem do ZOMu list o stworzenie asfaltowego łącznika przy pomniku jazdy polskiej:
http://www.zm.org.pl/?a=rondo_jazdy_polskiej-13b

Dziś jadąc tam oto co ujrzałem:

Na mój wniosek o poszerzenie chodnika i zrobienie tam asfaltowego łącznika, żeby piesi i rowerzyści mogli się tam zmieścić łącznika, postawili tam zakaz jazdy rowerem. Cytując kapitana Wagnera z filmu C.K. Dezerterzy: "Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie" panie Tadeuszu Jaszczołt, dyrektorze ZOMu.
W związku z tym zamierzam napisać skargę na tą instytucję. Może ktoś jest chętny pomóc? Ten odcinek to jeden kawałek jednej z najbardziej ruchliwych szlaków w Warszawie. Ludzie jeżdżą tędy do centrum, na politechnikę nad Wisłę.

biały:
No co? Problem rozwiązali. Rowerzyści nie będą mieli problemu z nawierzchnią, skoro nie będzie rowerzystów. Proste i logiczne. Nie mów, że nie rozumiesz toku urzędniczego rozumowania ;).

Jakiej pomocy oczekujesz?

em c:
No to jest coś na skalę "Warszawa to nie wieś...", tylko w międzyczasie zmieniła się epoka, ale ZOM nie zauważył.


Ta tabliczka w ogóle ma jakikolwiek sens? To teren Pola Mokotowskiego, więc można jeździć rowerem nie zagrażając pieszym, czy jakkolwiek jest to ujęte w regulaminie. Może należy ją interpretować jako nakaz jeżdżenia po trawie (L aż do O aż do jebaniutkiego L)?

axxenfall:
Chyba najlepiej spróbować pogadać z pełnomocnikiem - to on powinien pełnić nadzór nad działaniami innych jednostek miejskich w sprawach rowerowych.

hermes:

--- Cytat: biały w 20 Gru 2013, 22:38:58 ---Jakiej pomocy oczekujesz?

--- Koniec cytatu ---

Z racji tego, że pełnomocnik obiecał zająć się tą sprawą po świętach to do tego czasu wstrzymuje się z pisaniem skarg, więc odezwę się jeżeli do tematu wrócimy. W każdym razie dziękuje za chęci współpracy. Swoją drogą można być wysmażyć w internecie artykuł o dokonaniach ZOMu:
- zakaz jazdy rowerem koło pomnika za wniosek o poszerzenie tego chodnika
- budowa wałów obronnych z naruszeniem skrajni
- witryna przy ddr i oznakowania dla niepełnosprawnych prowadzące pod koła rowerów. (ma ktoś zdjęcia jak to wtedy wyglądało?)

Ma ktoś pomysł gdzie można by coś takiego wrzucić? Rafii, ty siedzisz chyba w prasie?

P.S. Do admina - temat był wrzucony do działu śródmieście bo tam znajduje się omawiany chodnik. Pole Mokotowskie wbrew nazwie leży w największej części na Ochocie i w Śródmieściu. Ale niech temat zostanie już tu gdzie jest, żeby nie robić zamieszania.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej