Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Bielany, Bemowo, Żoliborz

Czy to faktycznie DDR? Warunki, jakie powinna spełniać

(1/2) > >>

Hipek99:
Od chwili już zastanawia mnie pewna sprawa. Jadąc Radiową w kierunku północno-zachodnim, minąwszy rondo przy skrzyżowaniu z Kaliskiego, po chwili napotykam wydeptaną, szeroką ale "leśną" ścieżkę oznaczoną jako DDR.

Pytanie jest takie: czy DDR nie powinna spełniać jakichś warunków dotyczących nawierzchni, czyli coś jak asfalt, kostka, płyta, a nie wydeptana, choć może i utwardzona, goła ziemia?

Nie zawracam sobie nią zwykle głowy i jadę asfaltem, ale wolałbym wiedzieć, jak (i czy) się bronić na wypadek, gdyby ktoś mnie chciał nagrodzić za nieposłuszeństwo możliwością dofinansowania lokalnego budżetu z mojej pensji.

em c:
Wow, jakie cudo. W street view wygląda jak kawałek wyjeżdżonego trawnika. Przy Kaliskiego stoi oznaczenie tej.. tego czegoś jako ciąg pieszo rowerowy (C-13/16), ale dalej przy wyjeźdźcie z podwórka jest już C-13, ale ustawiony tylko z jednej strony i widoczny dla jadących w stronę południowo-wschodnią, bez p-11. Na podobnej zasadzie można by ustawić znaki na Wołoskiej i Żwirki i Wigury i liczba "ddr" w wwie podskoczyłaby znacznie. Na pewno nie czułbym się zobowiązany do jeżdżenia tym czymś i podejrzewam, że ewentualny mandat można by wybronić przed sądem

W ogóle, czy nakaz korzystania z ddr prowadzącej w kierunku jazdy dotyczy też ciągów pieszo-rowerowych (C-13/16), ktoś wie?

Mhrok:

--- Cytat: em c w 24 Cze 2013, 13:54:44 ---W ogóle, czy nakaz korzystania z ddr prowadzącej w kierunku jazdy dotyczy też ciągów pieszo-rowerowych (C-13/16), ktoś wie?

--- Koniec cytatu ---
To silnie zależy od interpretującego przepisy.
A jeżeli chodzi o ten... no, to coś to jak dla mnie to się kończy razem z utwardzoną nawierzchnią (właściwie to skręca w prawo) a to wydeptane... to jest trawnik, tylko bez trawy. Oczywiście po nim, jak to po większości trawników nie ma obowiązku, co więcej, nie wolno jeździć.

robertrobert1:
I jak zimą, w przypadku takiej offroadowej ścieżki, domagać się odśnieżania... ???

`L`:

--- Cytat: Hipek99 w 24 Cze 2013, 11:46:25 ---Pytanie jest takie: czy DDR nie powinna spełniać jakichś warunków dotyczących nawierzchni, czyli coś jak asfalt, kostka, płyta, a nie wydeptana, choć może i utwardzona, goła ziemia?

--- Koniec cytatu ---

Zastrzeżenie: nie jestem prawnikiem  :P

Zalecane są kostka albo asfalt. Wymogów ogólnokrajowych nie ma...  ::)

Można jednak gmerać w okolicach art. 231.1 kk w zw. z art 86 par. 1 kw w zw. z art. Art. 45.1.1,6,10 PoRD w zw. z rozporządzeniem ministra transportu i gospodarki morskiej z dnia 2 marca 1999 r. (Dz. U. Nr 43, poz. 430).
Po ludzku: urzędnik (a jeśli nie on, to znak jest tym bardziej nieważny) umieszczając znak dopuścił się przestępstwa poprzez zaniedbanie swych obowiązków działając na szkodę interesu publicznego poprzez spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym poprzez umieszczenie znaku bezprawne, gdyż niezgodnie z (edit:)czerwoną książeczką. rozporządzeniem. Eat this!  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej