Autor Wątek: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)  (Przeczytany 364238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr157D

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Uczestnictwo w masie od 08/2013
Kross Level A3

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #871 dnia: 08 Wrz 2016, 22:41:04 »
wielkie dzięki za szybkie udostępnienie, wykorzystałam na FB

EDIT
hehe, Veturilo się odezwało już po dziewięciu minutach - mają tam jakiś nasłuch na FB masy czy co?
 :P
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz 2016, 23:06:23 wysłana przez jolajola1 »

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #872 dnia: 09 Wrz 2016, 12:49:03 »
okazuje się, że niedasię to nie tylko polskie słowo ;)
http://logistyka.wnp.pl/florencja-walczy-z-rowerami,280785_1_0_0.html

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #873 dnia: 09 Wrz 2016, 14:57:25 »
EDIT
hehe, Veturilo się odezwało już po dziewięciu minutach - mają tam jakiś nasłuch na FB masy czy co?
 :P
Nie, sama ich wywołałaś do tablicy oznaczając ich w poście.

W dodatku bardzo dobrze odpowiedzieli.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #874 dnia: 16 Wrz 2016, 16:53:39 »
http://www.se.pl/brak-kategorii/wszyscy-maja-byc-zadowoleni-nie-tylko-rowerzysci_891459.html

Pani Kaznowska będzie betonować Warszawę od nowa, tak jak betonowała projekty do BP w Śródmieściu.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #875 dnia: 16 Wrz 2016, 17:07:09 »
SE jak to SE, zmanipulowane słowa dało na tytuł
a brzmiały one inaczej "Chcę takich rozwiązań, z których wszyscy pełnoprawni użytkownicy dróg - i piesi, i kierowcy, i rowerzyści - byliby zadowoleni - mówi "Super Expressowi" nowa wiceprezydent stolicy "

Nie, żebym broniła tej paniusi. Znam (od kilku dni) jej rolę w betonowaniu BP. A wczoraj spędziłam upojne 4 godziny z jej byłym wspólpracownikiem, beton zbrojony oblany szkłem pancernym.
Warto przweczytać cały artykuł, a nie tylko panikarski nagłówek.
Mnie bardziej zaniepokoiło, że jeśli chodzi o jakość dróg, to ona zamierza pytać expertów, a nie mieszkańców...
Ekspertów z Delojta?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #876 dnia: 16 Wrz 2016, 18:10:51 »
A ja uważam, że właśnie te słowa są znamienne. Słyszałem je już parę razy w  życiu w Warszawie - zwykle nie wróżyły nic dobrego ani rowerzystom, ani pieszym, ani - uwaga - kierowcom.

Dodajmy, że Pani Kaznowska ma już parę "sukcesów" w swojej karierze. Niewpuszczanie rowerów na Starówkę (http://rzecznik.zm.org.pl/?a=stare_miasto-08b), blokowanie powstawania kontraruchu w Śródmieściu (http://www.zm.org.pl/?a=srodmiescie-088), czy utrudnianie lokalizacji stojaków rowerowych to tylko niektóre z nich. Remonty nawierzchni i rewitalizacja parku Saskiego też są oceniane przez ludzi - delikatnie mówiąc - nie w pełni entuzjastycznie :P
Choć dla uczciwości nalezy dodać, że dostała też nagrodę za rowerowe połączenie Gdańskiego z Wisłostradą (http://www.zm.org.pl/?a=niezmotoryzowani-122).

Moim zdaniem bilans działalności tej Pani jest mocno ujemny i to się nie zmieni. Zapowiedzi z wywiadów tylko potwierdzają moje obawy. OBYM SIĘ MYLIŁ.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz 2016, 18:12:11 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #877 dnia: 16 Wrz 2016, 20:02:06 »
SE jak to SE, zmanipulowane słowa dało na tytuł
a brzmiały one inaczej "Chcę takich rozwiązań, z których wszyscy pełnoprawni użytkownicy dróg - i piesi, i kierowcy, i rowerzyści - byliby zadowoleni - mówi "Super Expressowi" nowa wiceprezydent stolicy "

Jolu nie tłumacz wszystkiego złymi redahturami co nie umią pisać co usłyszeli. Był już system który obiecywał powszechna szczęśliwość -powinnaś pamiętać. Nie da się wszystkich uszczęśliwić także wypowiedź tej pani wskazuje na całkowitą ignorancję albo głupotę. W obu sytuacjach po dupie dostaniemy. I nie ma co tego ukrywać, a siedzenie cicho i czekanie na pierwsze niekorzystne decyzje jest niepoważne.
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #879 dnia: 20 Wrz 2016, 15:31:42 »
aż mną zatrzęsło:
http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/opole-potracenie-rowerzystki-na-przejsciu-dla-pieszych,677708.html

gdyby szła z rowerem i by w nia wjechał: super jednoznaczna akcja, święty spokój - wina kierowcy,
jechała "Kierowca ewidentnie zaczął hamować na pasach. Piesi ledwo zdążyli odskoczyć" - święta krowa kierowca może BEZKARNIE rozjechać rowerzystyke, bo popełniła wykroczenie. BRAWO TVN! Brawo policja opolska!

Uważam, że powinni dostać mandaty oboje!

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #880 dnia: 20 Wrz 2016, 16:14:56 »
aż mną zatrzęsło:
http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/opole-potracenie-rowerzystki-na-przejsciu-dla-pieszych,677708.html

gdyby szła z rowerem i by w nia wjechał: super jednoznaczna akcja, święty spokój - wina kierowcy,
jechała "Kierowca ewidentnie zaczął hamować na pasach. Piesi ledwo zdążyli odskoczyć" - święta krowa kierowca może BEZKARNIE rozjechać rowerzystyke, bo popełniła wykroczenie. BRAWO TVN! Brawo policja opolska!

Uważam, że powinni dostać mandaty oboje!
Nie wiem jak z winą za wypadek, czy ponosi ją tylko rowerzystka, tylko kierowca czy oboje . Ale kierowca powinien bezwzględnie dostać mandat  za omijanie pojazdu który się zatrzymał przed przejściem (500 zł + 10 punktów). Ja bym jeszcze zabierał prawo jazdy za taki manewr. Dziwi mnie że zabierają prawko za przekroczenie o 50 km/h. Co jest niebezpieczne, ale nie wszędzie i nie bezpośrednio (przypadek Pani Lichockiej na Wirażowej). Nie zabierają natomiast za wyprzedzanie na przejściu gdzie taki manewr jest jak najbardziej świadomym narażeniem życia.

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #881 dnia: 20 Wrz 2016, 16:16:17 »
To nie jest fizycznie możliwe, aby kierowca nie dostał żadnego mandatu w tej sytuacji.

Już za sam wjazd na pasy i omijanie stojących powinien dostać baty, bo przecież teraz jest na to nagonka.

I zastanawiające, kiedy kierowca zdążył ocenić wiek osoby na rowerze. Bo przecież jakby miała mniej niż 10 lat, była by pieszą, co oznaczało by 100% winy kierowcy, choć pozostałe warunki i okoliczności się przecież nie zmieniły.

Kierowca na pasach MUSI spodziewać się osób na rowerach jadących z typowymi prędkościami, dodatkowo jeszcze będących mniejszego wzrostu niż typowy rowerzysta.

Czy więc kierowca usprawiedliwia TYLKO to, że ta rowerzystka był WIĘKSZA niż osoba na rowerze w wieku do 10 lat i MIMO TO JEJ NIE ZAUWAŻYŁ?

======================

Wniosek jest prosty - policja nie widziała nagrania ("Panie, a gdzie ja se te karte wsadze, jak ja to przegram... Pani mówi że jechała, to co ja bede kombinował?").

Może jakby podesłać nagranie do wrd w Opolu, coś by to dało?
« Ostatnia zmiana: 20 Wrz 2016, 16:21:17 wysłana przez mp0011 »

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #882 dnia: 21 Wrz 2016, 08:16:56 »
Dziwi mnie że zabierają prawko za przekroczenie o 50 km/h. Co jest niebezpieczne, ale nie wszędzie i nie bezpośrednio (przypadek Pani Lichockiej na Wirażowej). Nie zabierają natomiast za wyprzedzanie na przejściu gdzie taki manewr jest jak najbardziej świadomym narażeniem życia.
Bo w tym kraju tylko prędkość zabija. Ew. jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze. Cała reszta nie jest istotna. Jaka Policja, takie działania.
życie nie znosi próżni...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #883 dnia: 21 Wrz 2016, 08:19:29 »
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,nielegalne-wyscigi-motocyklistow-policja-mowi-dosc,212236.html

Cytuj
Policja zamierza skończyć z tym procederem i zapowiada zaostrzenie kontroli.
Ten proceder nie powinien się nawet zacząć :(

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co tam w mediach palnęli... (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #884 dnia: 21 Wrz 2016, 16:19:49 »
Przede wszystkim, to zobaczymy czy się nie skończy na szumnych zapowiedziach. Policja już nieraz różne rzeczy obiecywała, ze skutkiem żadnym. Chciałbym by wyłapali zwłaszcza tych, co mają wydechy poskracane, że szyby z okien wyskakują jak pacjent przejeżdża, ale uwierzę w efekty, gdy je zobaczę, bo po policji nie można sobie za wiele obiecywać :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)